Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy üdvözüljek?

Lucifer-666 kérdése:

Mit tegyek, hogy üdvözüljek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Higgy Jézus Krisztusban!
2023. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tégy jót, szeress, higgy Istenben és kövesd a jézusi tanítások útját!
2023. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést az újszövetségben többen feltették Jézusnak is, a tanítványainak is, szóval ha rákeresel, el tudod ezeket a részeket olvasni, és kialakulhat egy képed róla.

Vannak olyan dolgok, amelyek általánosan szükségesek ahhoz, hogy valaki üdvözüljön, amit mindenkinek meg kell tennie. Ilyen például a hit, a megtérés, a megkeresztelkedés, amiket most nem magyaráznék el részletesebben.

Aztán vannak specifikus dolgok, néha csak egy dolog, amit személyesen csak neked kell megtenned, nem mindenkinek. Jézushoz például ugyanezzel a kérdéssel futott oda az ún. gazdag ember (v. gazdag ifjú), és Jézus ezt válaszolta neki: "menj el, add el vagyonodat, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; azután jöjj, és kövess engem!" (Mt 19:21b)

Jézus nem mondta ugyanezt mindenkinek. Ez az őt kérdező gazdag ember specifikus feladata volt, ami szükséges volt az ő üdvösségéhez. Az ilyen személyspecifikus követelménykre nehezebb rájönni, mint a minden emberre vonatkozó általános követelményekre, de ha lelkileg/szellemileg érett emberek előtt, akik elég jól ismerik Isten gondolkodását, nyitott vagy az életedről, ők valószínűleg elég jól látják majd, hogy milyen akadálya van a személyes életedben az üdvösségnek, és tudnak segíteni ebben is.

üdv, a javuló Stefán

2023. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Lucifer! Erre a pillanatra tartogattam neked:


Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? – kérdezte Jézus. – Senki sem jó, csak egy: az Isten. Ismered a parancsokat: Ne ölj! Ne törj házasságot! Ne lopj! Ne tanúskodjál hamisan! Ne csalj! Tiszteld apádat és anyádat!” „Mester – válaszolta –, ezeket mind megtartottam kora ifjúságomtól fogva.” Jézus ránézett és megkedvelte. „Valami hiányzik még belőled – mondta neki. – Menj, add el, amid van, oszd szét a szegények közt, és így kincsed lesz az égben, aztán gyere és kövess engem!” Ennek hallatára az elszomorodott és leverten távozott, mert nagy vagyona volt.


Jézus erre körülnézett és tanítványaihoz fordult: „Milyen nehezen jut be a gazdag az Isten országába!” A tanítványok csodálkoztak szavain. Jézus azonban megismételte: „Gyermekeim, milyen nehéz bejutni az Isten országába! Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” Ezek szerfölött csodálkoztak és egymás közt kérdezgették: „Hát akkor ki üdvözülhet?” Jézus rájuk nézett, és folytatta: „Embernek ez lehetetlen, de az Istennek nem. Mert az Istennek minden lehetséges.”


Ekkor Péter megszólalt: „Nézd, mi mindent elhagytunk, és követtünk téged.” Jézus így válaszolt: „Bizony mondom nektek, mindenki, aki értem és az evangéliumért elhagyja otthonát, testvéreit, anyját, apját, gyermekeit vagy földjét, százannyit kap, most ezen a világon otthont, testvért, anyát, gyermeket és földet – bár üldözések közepette –, az eljövendő világban pedig örök életet. Sokan lesznek elsőkből utolsók és utolsókból elsők.”

(Márk 10:17-31)


Embernek ez lehetetlen Lucifer! De az Istennek nem. Istennek minden lehetséges.

Sokan lesznek elsőkből utolsók és utolsókból elsők, Lucifer.

Utolsókból elsők! Érted már Lucifer?

2023. jún. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Higgy az úr Jézus Krisztusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad nèpe.
2023. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Jégszív ***** válasza:
0%

Muszáj hinni az ilyen gyermeteg dolgokban?

Kösz, akkor nem kell az ilyen "üdvözülés"!

2023. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szerintem meg az ateizmus egy gyermeteg baromság. Szívesebben vagyok Isten teremtménye, mint egy egysejtű leszármazottja lélek nélkül. :)

2023. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Jégszív ***** válasza:
0%

"beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum"


Egy dologban különbözünk, de abban alaposan:

Én próbálok a világról minél többet TUDNI, ti pedig megelégedtek holmi zavaros HITTEL és "lélekkel"! :-DDD

2023. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8

Attól, hogy neked zavaros, attól még van Isten.

2023. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jégszív ***** válasza:

Erről nem vitatkozom!


De "valld meg igaz lelkedre":

Ha most összecsukod azt a "szentírásnak" nevezett karakterhalmazt, és picit körülnézel ebben a k* világban, szerinted az a bizonyos "Isten" valóban JÓ, IGAZSÁGOS és EMBERSZERETŐ!?

Aztán miért? Persze, mert neked is úgy mondták, és te ELHITTED. :-)

2023. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!