Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halál után lehet kérni Istent,...

Halál után lehet kérni Istent, hogy töröljön ki teljesen, mintha nem is éltem volna? Nem akarok se a Pokolba, se a Mennyországba, se a Purgatóriumba kerülni.

Figyelt kérdés

Életemben imádkozhatok ezért? Mint mondanak a papok a lélekről, ha semmissé akar lenni? A papok. Az Egyház papjai. Szeretném megkérdezni őket, de egyben félek is. Ha megismerik mire készülök, talán megakadályoznak benne. Nem ítélhetem el őket emiatt, hiszen a lelkiismeretük diktálja, hogy tegyenek érte. Isten sem akarná a teremtménye, akire rászánta az időt és energiáját a Teremtésének, eltűnjön.

Vannak pillanatok az életemben, amit nem akarok újra és újra átélni. Boldog pillanatok és rossz pillanatok is. Soha többé nem akarok tudni egyikről sem. Ha Isten megszüntet léleknek lenni, így emberként való megszűnésem a teljes létezésből való kitörlésemet jelenti. Poraimat nem jelzi majd sírkő, nevem nem fogja ismerni az utókor. A keresztség szentsége, amellyel Istenhez kötöttek feloldódik, mert nincs kihez kötni, igaz?

Kissé sajnálom az emlékeket, de jobb lesz így. Nekem is másoknak is. Okoztam örömet, de bánatot is jócskán. Isten nem azért adta ezeket a képességeket, hogy elpazaroljam, én mégis megtettem, igen. De kérem, mert így gondoltam, én, az ember, aki a gyermekből felnőtté érett, kérem Istent, ne a lelkemet büntesse tetteim miatt. Jobb lesz hát a teljes feloldódás a nemlét tengerében.

Soha nem akartam megszületni, nem emlékszem a gyerekkoromból semmire, egyáltalán, egyedül erre. A születésre, a fájdalomra és a megértésre - mert megértettem, hogy Isten okkal küldött erre a világra.

Esetenként arra gondolok, mennyivel könnyebb lett volna a világ, ha soha nem ismerem meg Istent, de megismertem, a lelkem az övé, testem-lelkem az övé, a vágyaim, az álmaim, a titkaim, mindent Isten elé tártam, velem együtt örült és velem együtt búsult. Isten tudja, hogy a hitem végtelen Őbenne.

De Később Történt Valami.

Úgy érzem elhidegültem Istentől, már nincs ott minden pillanatomban, nem érzem simogatását egy-egy szellőben, óvó szemét, ha feltekintek az égre, hangját a természet dalolásában. Minden eltűnt, elnémult. Isten bezárkózott, a világ szürke, sötét hellyé vált és innen nincs visszaút. Próbáltam keresni Istent, magamat kutattam, de sehol senki. Isten eltűnt.

Ezért kérem hát Őt, ha halálom után mégis ott lenne, szeretném, ha kitörölné létezésem minden időből, minden dimenzióból, minden univerzumból.



2023. jún. 9. 18:42
1 2
 1/18 anonim válasza:
35%
Ne legyél öngyilkos.
2023. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem lehet kérni. Vagyis kérni lehet, de Isten nem fogja megsemmisíteni az embert, mintha sose létezett volna.
2023. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Prókátor ***** válasza:
53%
Lehet, hogy eltűnt Isten az életedből... de akkor miért nem keresed? Ha keresed, de nincs továbbra se, akkor keresd jobban, erősebben, de mindeközben rá bízva, hogy mikor jön az életedbe újra.
2023. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
19%
Őszintén: neked diliházban lenne a helyed; nagyon-nagyon beteg vagy!!!
2023. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen. Lehet ilyen opció. Éljél szépen, legyél jó ember, segíts másoknak, és amikor ez véget ér, választhatsz.
2023. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Hogy mi bajod?


Most azért akarsz öngyilkos lenni mert már nem tapasztalod Isten jelen létét életedben. Aztán pedig feltételezed, ha a túlvilágon ott lesz Isten akkor az majd kérésedre elpusztítja a lelked.


De ha már ott van a túlvilágon veled, akkor miért is akarsz már nem létezni?

Másfelől mindenki hitét próbára teszi Isten. De ne feledd: "Mind aki keres, az talál."

2023. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az ember a test és lélek ötvözése. A tested a világé, ami porrá lesz majd kitörlődik idővel az emlékezetből. Még ha nagy neved van és írások milliói szólnak rólad, a neved fent marad az ember aki te vagy az elvész mindenkiből egy idő után. Másnem azért mert nem lesz elő aki személyesen ismert volna.

Lelked viszont nem a világé, hanem Istené. Amit a saját képére teremtett és tökéletes. Amit csak a szeretteid ismernek akkor is ha híres a neved. És csak Isten ismeri igazán. Amit nem fog veszni hagyni. Ami élni fog, és végre nem úgy ahogy a tested él mert te most a testedet éled. A tested súgja neked, ki kell törlődni mindenhonnan, meg mindezeket amiket írtál. Ezen is segíthet aki ért az emberi elméhez, pszichológusok és terápiák. De a lelked nem viszi majd ezeket a terheket magával, Isten országában nem akarsz majd eltűnni mert ott minden tökéletes.

2023. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem, NEM! Nem akarok öngyilkos lenni! Egyáltalán nem azt írtam!

Szerettem volna, ha Isten kitörli azt, aki vagyok, a lelkemet. A lélek a Kulcs, a többi csak átmenet, a lélekbe ég bele az élet minden tragédiája, terhe és viszi tovább magával, hogy a Pokolban lejátssza minden cselekedetet, de egyre rosszabb és még rosszabb minden egyes visszaemlékezés, amit nem bírnék ki.

Tudom, hogy a test súg nekem, a test végzi el, a test nem hagy éjjel, a test, ami rosszra sarkall, viszont a lélek az, ami bűnhődik a végén.

Ez az, amit nem akarok. Szeretném megkérni Istent, ha meghalok, törölje el a lelkem, a bűnös testtel való kapcsolatot, pusztítson el minden köteléket.

A lelkem nem kerülhet a Pokolba, sem a Purgatóriumba, mert elkövettem ezt-azt. De a Mennyországban sincs helye, hiszen egy bűnöshöz volt kapcsolata egy életen át.

Igen! Elhagytam Istent, vagy Isten hagyott el engem. Nem tudom mi történt, de nincs velem többé, nem érzem őt magam körül. Az erő, ami egykor megtöltött lelkesedéssel és tettvággyal, elapadt. Semmi vagyok, egy senki.

Isten nincs többé velem, ez húz a leginkább mélyre.

Kerestem, elmentem templomokba, elzarándokoltam a Szent Péter térre, együtt imádkoztam Ferenc pápával a Kossuth Lajos téren, olyan helyekre is elmentem, amit a legtöbben szektának tartanak, hátha meglelem. De sehol nem találom Istent.

Kétségbeestem.

Elveszett, és magányos vagyok, életem félelemmel teli, mióta Isten nincs velem. Mit tehetnék?

Öngyilkos? Az NEM leszek.

2023. jún. 9. 23:44
 9/18 anonim ***** válasza:

Amit én ezekből a hozzászólásaidból ki tudok következtetni annyit látok, hogy a lelked tökéletesen jól van. Istenért kiált ez válságot okoz.

A Psziché, az elme viszont válságban van. Magány, sertés, düh akármi, ilyenek. Nem téged akarlak kielemezni, de sokan hozzárakják a világ okozta gondokat vagy a lázadást Istenhez, ami válságot okoz a hitben. Nem a vallásban, hanem az igaz Istenhitben. Nálad ez így csapódik le. Rendet kell tenned az életedben ha depressziós leszel semmire nem tudsz reálisan vagy pozitívan tekinteni.

2023. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Életedben élj. Azért élsz itt, hogy élj. Nem azért, hogy hülyeségekkel foglalkozz. Spirituális fejlődésedet nagyon nem szolgálja hogy elképzelt nagyon távoli jövőbeli hülyeségekkel foglalkozz. Halálod után nagyon nagyon nagyon fogod bánni ha ezekre pazarlod az elmédet mintsem magaddal és a szeretet befogadásával foglalkoznál.


Bármit kérhetsz majd istentől, de nem fogsz. Halálod után újra kapcsolatba, egyé válsz istennel és benned lesz a végtelen bölcsességének fényárnyéka. Tudod majd a szívedben, hogyan működik a létezés és nem fogsz olyat kérni, ami a tökéletességgel ellentétes, főleg nem ilyen hülyeségeket, hogy megszűnjél, meg ne kerülj kitalált helyekre.


Sokkal szebb és tökéletesebb a létezés, mint most egyáltalán elképzelni képes vagy.

2023. jún. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!