Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi az oka az...

Szerintetek mi az oka az elkereszténytelenedésnek?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebb a vallásos, Istenhívő keresztény világszerte. Mi ennek az oka? Az ateizmust ne mondjuk, mert muszlim/zsidó továbbra is több hívő van, mint keresztény.

2023. jún. 12. 17:16
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
73%
Onnantól kezdve, hogy a keresztény tanításokat önkényesen kiforgatva felhasználják politikai manipulációra, elvesztette eredeti szerepét és egyben tekintélyét.
2023. jún. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
58%

Igaz, Stefan. A reformáció után egészen máig a keresztény felekezetek belementek abba a csapdába, hogy a demokráciát felhasználva újabb és újabb felekezeteket alapítanak.


Tudjátok mi a felekezet és az egyház között a különbség? Az egyház a Biblia összes kijelentésében keresi az Istent.

Az egyetlen út Istenhez.


A felekezeti egyház kiragad sok kijelentést, de sok kijelentéssel egyáltalán nem foglalkozik. A kiragadott mondatokkal így már mást állít, mintha a Biblia egészét értelmezné.


Krisztus pedig megmondta egy iota /vessző/ sem veszhet el abból amit mondott.


Már itt feszül szét a keresztények egysége.

2023. jún. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

Számos oka van annak, hogy a kereszténység elveszítette hatalmi pozícióját. Az okok közt van az, hogy a mai világban sorra derülnek ki az egyházak által szisztematikusan elkövetett nagyon súlyos bűnök. A gyerekotthonokban elkövetett bántalmazások, a megalázott leányanyák, az újszülöttek szisztematikus átadása gyerektelen családoknak, a pedofília és a pedofílok bujtogatása ma már kiderül.

Az embereket pedig elborzasztja ez a fertő, nem fogadják el, hogy egy ilyen korrupt rendszer akarja nekik megmondani, mi a helyes, mi az erkölcsös. Hiteltelenné váltak a keresztény egyházak.

Lehet erre hőbörögni, de aki ezt a problémát nem akarja látni, az nem a valóságban él.

A valódi kérdés az, hogy szükség van-e egyházakra és szükség van-e a kereszténységre. Hosszú távon egyértelmű, hogy a kereszténység mai formájára nincs szükség, a modern embert elrettenti a kereszténységben rekedt kirekesztés (lásd melegek). De a kereszténység nem értelmezhető a piszkos részek nélkül (Ószövetség). Szóval az is lehet, hogy majd születik egy újabb próbálkozás, mint a mormonoké, ami mondjuk sikeres lesz. De inkább valószínű, hogy kihal és átveszi a helyét a sokkal erkölcsösebb humanizmus.

2023. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Szerintem a kereszténység nem Európában, hanem Kínában fog megujulni bár mennyire hihetetlenül hangzik most ez.
2023. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
30%
Nekem egyszerűen ez a válaszom: a bűn. Zúdul az emberekre a hívogatás a bűn különböző válfajai felé. Mivel láthatóan az egyházi csoportokba is beszivárgott az "elkereszténytelenededés", nem sok különbség van sok helyen a keresztény és nem keresztény viselkedésmód közt, illetve ez egy ragályosan belülről is terjedő kór, mivel általában nem kap helytelenítést az ilyen viselkedés, a vezetők, ha észlelik, elfordítják sokszor a fejüket, és ennyi.
2023. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Jégszív ***** válasza:

#15.

Tényleg egyszerű válasz - egyszerű agytól mi más várható!

Jó, hogy nem teszed hozzá: "brüsszeli szankciók, migránsok, Soros, Gyurcsány"! :-)))

Olyan jó mindent síkhülye közhelyekkel "megmagyarázni"!

Többektől megkérdeztem a "bűn" fogalmát, jelentőségét, a legképtelenebb válaszokat kaptam! KONKRÉTUMOT a legritkább esetben...


Hát akkor én most konkretizálok:

Az egyházak rákfenéje nem a bűn, hanem a

- KÉPMUTATÁS

- és az OSTOBA FANATIZMUS!

El lehet rajta gondolkodni...

2023. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyház megítélése miatt. A másik ok, hogy nem tudják megfogni a mai embert, pedig meglehetne. Nem értetik, meg az emberekkel, hogy mi is a kereszténység pontosan, ez szomorú, mert keresztény demokrata párt van hatalmon:(
2023. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nincs egyértelmű válasz.


Szerintem közrejátszik az egyházak hozzáállása és a hívők egy jelentős részének a viselkedése elidegenítve a többieket.


Emelett míg a Horthy korszakban az emberek nem igazán választhatták azt következmények nélkül hogy nem vallásosok, és a kommunizmus alatt az egyházaknak nem volt politikai szerepük, és tényleg csak az járt templomba aki nagyon akart (erősen ellenzem azt ami akkoriban történt de úgy éreztem hogy ez egy fontos tényező lehetett) addig jelenleg nem támadják(ami ösztönzheti a közösség összetartozását) és erős az egyházak és a hatalom összefonódása,emellett szabad a felekezet elhagyása.

Ilyen Magyarországon szerintem nagyjából most van először.


Az egyházak és az állam 20010 utáni viselkedése,illetve kiderült botrányok,is hozzájárulhattak.


Emellett szerintem fontos még megemlíteni (bár ez részemről teljes spekuláció) a nagyobb véleményszabadságot,gyorsabb információterjedést internetet, különböző vallási csoportokhoz kötődő politikai események (9/11,IRA,Iszlám állam) fanatikusok arányának növelekesése-2014 -es események és az ezt követő újateista hullám, a négy lovassal.

2023. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Bocsánat a helyesírásért!
2023. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
48%
Mivel ma már a világ értelmesebb felén ki lehet mondani,hogy a föld bolygó egyik vallása mögött sincs valós tartalom, csak hazugságok és csalások, de főleg a pénz és a hatalmaskodás a gyenge akaratú emberek fölött,így szükségszerűen szorulnak vissza,már csak a politika világa tartja fennt őket.
2023. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!