Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedvenc biblia versed vagy...

Kedvenc biblia versed vagy történeted?

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 22:19
 1/4 Potyondi Gergely ***** válasza:

Máté 18:21-35

Példázat az adós szolgáról


Ezután Péter lépett hozzá, és megkérdezte: „Uram, hányszor kell megbocsátanom az Isten családjába tartozó testvéremnek, aki többször is vétkezik ellenem? Akár hétszer is?”


„Nemcsak hétszer, hanem akár hetvenszer hétszer[a] is — válaszolta Jézus. — Mert Isten Királysága hasonlít ehhez: egyszer egy király elhatározta, hogy a szolgáival megfizetteti mindazt, amivel tartoztak neki. Miközben elszámolt velük, eléje hozták az egyiket, aki tízezer talentummal tartozott. Mivel a szolga nem tudta megfizetni az adósságát, a király megparancsolta, hogy adják el őt rabszolgának a feleségével és a gyermekeivel együtt, és adják el minden vagyonát is. Amit pedig ezekért kapnak, abból törlesszék az adósságot. A szolga ekkor leborult a király előtt, és így könyörgött: »Kérlek, légy türelmes hozzám! Minden adósságomat meg fogom fizetni!« A király megsajnálta, szabadon engedte, sőt az összes adósságát is elengedte.


Miután ez a szolga elment, találkozott egyik másik szolgatársával, aki viszont neki tartozott száz ezüstpénzzel. Torkon ragadta, fojtogatni kezdte, és azt mondta: »Add meg, amivel tartozol!«


Az meg az első szolga lába elé borult, és így könyörgött: »Kérlek, légy türelmes hozzám! Minden adósságomat meg fogom fizetni!«


Az első szolga azonban nem akart megkönyörülni rajta, hanem börtönbe záratta a szolgatársát, amíg az minden tartozását vissza nem fizeti. Amikor annak szolgatársai meglátták ezt, nagyon megdöbbentek, majd elmentek a királyhoz, és elmondták, mi történt.


Ekkor a király behívatta az első szolgát, és ezt mondta neki: »Te gonosz szolga, én minden adósságodat elengedtem, mivel kegyelemért könyörögtél! Neked is ugyanúgy könyörülnöd kellett volna a szolgatársadon, ahogyan én könyörültem rajtad!« Majd a király haragjában átadta ezt a szolgáját a börtönőröknek, hogy tartsák fogva, amíg ki nem fizeti minden adósságát.


Bizony, így bánik veletek Mennyei Atyám is, ha szívből meg nem bocsáttok annak a testvéreteknek, aki vétkezett ellenetek!”

2023. jún. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Potyondi Gergely ***** válasza:

(Az ige elején levő számokat meg egy [b] betűt kiszedtem)


Forrás:


[link]

2023. jún. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:

Jeremiás 33:2,3

"„Ezt mondja Jehova, a föld alkotója, Jehova, aki megformálta és megszilárdította azt; az ő neve Jehova: »Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«”

Ézsaiás 48:6

"Hallottad és láttad mindezt. Vajon nem fogjátok hirdetni? Mostantól új dolgokat jelentek be neked, féltve őrzött titkokat, amelyekről nem tudtál."

2Korintusz 1:4

"Ő megvigasztal minket, bármilyen próbát éljünk is át, hogy azzal a vigasztalással, amellyel Isten vigasztal minket, mi is meg tudjuk vigasztalni azokat, akik valamilyen próbát élnek át."

2023. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

János 15,13:


,, Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mint ha valaki az életét adja barátaiért,,

2023. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!