Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyországban boldogság,...

A Mennyországban boldogság, örök élet és végtelen szeretet uralkodik, tehát nincs gonoszság, betegség és senyvedés. Isten miért nem tudott a Földre is hasonló állapotokat teremteni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 8. 22:04
1 2
 1/17 Abdullah_ ***** válasza:
63%
Azért mert az evilág próbatétel nekünk.
2023. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
Mert lehet az sem igaz hogy a mennyország jó. A szuletettpszichikai betegek ott is szenvednének. Csak hazudoznak a papok az embereknek a mennyről meg az üdvösségről. Nekem már tavaly nyár óta egy gondolat, lehet az Istentől jön azt mondja hogy a pszichikai begegwk q mennyben is szenvedni fognak és Isten nem tudja őket meggyógyítani főleg akik genetikailag azok dd a többit sem.
2023. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Kizárt, hogy ne hallottad volna a bűnbeesés történetét.
2023. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Hallottam de nem értem. Én úgy értelmezték hogy annak is Isten az oka mert Sátánt nem pusztította el hanem hagyta hogy kígyóként megkisertse az első embert. Ha isten mindenható akkor tudta hogy esznek almából mégse ölte meg az ördögöt mielőtt lejött a földre az emberekhez kígyó alakban. A másik a oszihkai betegségeket az Isten csinálja. Lehet azért mert igaz a kálvinista predesztinacio és így akarja a pokolba vinni őket. Nekem egy gondolat tavaly nyár óta ezt mondatja velem és azt hogy hazugság az egész hogy ott olyan jó. Engem már nem tud egy pap lóva tenni hogy a pokolba jutok. A pokol az itt van a földön és a mennyországban is az lesz ha pszichikai betegként kerülök be. A pokol tüze nem rossz ( ezt is valami súgja nekem gondolatban) csak a katolikusok hazudják meg a többi vallás. Rájuk kell hagyni.
2023. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

"Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy -

S egy talpalatnyi föld elég nekem.

Hol a tagadás lábát megveti,

Világodat meg fogja dönteni."


Igaza lett.

2023. júl. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:
16%
Mert elutasítottuk Őt a bűneinkkel.
2023. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 KZitus ***** válasza:
52%

Szia

Ádám, Éva előtt az a kilátás volt, hogy örökké éljenek a földön, úgy mint az angyaloknak is ez a kilátás adatott meg.

De Sátán és a démonai elveszítették ezt a jövőt, ahogyan a bukott ember is. Krisztus azért halt meg értünk, hogy kiváltsa az emberiséget ebből a "halálos" állapotból. Krisztus hamarosan elkezdi uralmát a földünkön, ahogyan a Máté 6:10-ben kérjük már sok 100 év óta, és akkor beteljesül az, amiről János apostol írt a Jelenések 21:3,4-ben: " És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” És az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”

2023. júl. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Isten nem azért engedi, hogy szenvedjünk, hogy megmutassa milyen gyengék vagyunk, pont ellenkezőleg, hogy megmutassa milyen erősek vagyunk, amiért annyi pofára esés után újra lábra tudunk állni.
2023. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:
51%

#8

Zsoltárok 37:23,24

"Jehova irányítja az ember lépteit, ha kedvét leli annak útjában. Még ha elesik is, nem marad a földön fekve, mert Jehova a kezénél fogva felsegíti."

Inkább ez.😊

2023. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nem érzem, hogy Isten a kezemnél fogva vezetne. Inkább úgy érzem, hogy miután önerőből lábra álltam, azt mondja nekem, “na ugye, tudtam hogy képes vagy rá”.
2023. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!