Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok! A ti...

Kedves Katolikusok! A ti rózsafüzéretek meg van áldva? Lent több.

Figyelt kérdés

Amennyiben igen, ki áldotta meg és hogyan?

Külön előre kell szólni, ha valaki szeretné megáldatni a rózsafüzérét? Hosszas előkészület szükséges hozzá vagy gyorsan megvan?



2023. júl. 9. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért, megy a vonatod? :)
2023. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lucifer-666 ***** válasza:
14%
1-2 év megáldatni. Hatalmas a várólista.
2023. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Még gyerek voltam, egy ismerős atya, aki jött hozzánk vendégségbe, ő áldotta meg egyszer, mikor volt nálunk.

Kb fél perc. Mise után is meg lehet kérni rá az atyákat.

2023. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Prókátor ***** válasza:
78%

Nekem volt olyan, amit magammal vittem egy hétköznapi misére, a mise után megkértem a plébánost, és pár perc és pár ima után megvolt. (azt a példányt elveszítettem az idők során)

Van olyan darabom, amit egy ismerősöm készített, aki elvitte egy ünnepi misére (pont Gyetyaszentelőre) és ott a pap a gyertyák mellé tette, és azokkal együtt áldotta meg.

Szóval általában pár percről van szó.

2023. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Ne haragudjatok, de ezt ti komolyan elhiszitek? Miért lenne nagyobb ereje vagy jelentősége valaminek attól, hogy egy szoknyában végződő lepedőbe burkolt vén szatyor elmormog felette valamit (talán az aznapi bevásárlólistát)? Nem fér a fejembe, hogy ennek valaki jelentőséget bír tulajdonítani.

Ezt már legkésőbb a francia felvilágosodás óta meghaladtuk.

2023. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
5-ös semmi ilyesmit nem gondolunk a rózsafüzér (vagy bármi más) megáldásáról, mint amit te ebbe beleképzelsz. Gyakorlatilag az áldásoknak ehhez semmi köze. 🙂
2023. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Amikor elmegyek egy olyan házba, ahol még nem jártam, akkor mindig megszoktam kérdezni, hogy hol található a mellékhelyiség, hogy megáldhassam.

Ilyekor imádkozok az egy igaz Istenhez, hogy könnyítse meg az áldásomat, hogy kiűzzem magamból a gonoszt!

nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!