Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben az emberi...

A kereszténységben az emberi vér fogyasztása halálos bűn vagy bocsánatos?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy én eredetileg mélyen hívő és vallásos keresztény voltam, majd néhány külső körülmény együttes hatására elég keményen (nyilván nincs nagyon mérték) bálványimádó lettem egy ideig, és azok/az a bálvány(ok), amit követtem néha eléggé bűnös cselekedeteket is megkívántak (például a ritualizált paráznaságot, vér fogyasztását, szexuális testváladékok fogyasztását, alkoholos mámort, néha, bár nem kötelezően húsok, például disznóhús fogyasztását, volt hogy mindezeket egy recept vagy rituálé alapján).


Viszont újjászülettem Krisztuson keresztül az Örökkévaló, Legfelsőbb, Mindenható, Teremtő Istenben.


Elmentem gyónni, sajnos elég sok bűnt fel kellett sorolnom... A bálványimádást, a paráznaságot, az önteltséget stb. mind felsoroltam, de ez kimaradt... Természetesen abban a "rituális receptben" a saját testnedveket kellett használni, így nyilván a saját véremről van szó.


Ez mennyire súlyos bűn? Csak néhány cseppeket fogyasztottam belőle. Vagy ezt elég a többi bűnhöz hasonlóan erősen megbánnom, imádkoznom, szemlélődnöm egy kicsit ezen, de külön ezt nem kell meggyónni? Az elégtételt már félig teljesítettem.


Remélem Isten nekem is megbocsát... Áronnak is megbocsátott, aki szintén jóváhagyta a bálványimádást... Gondolom Salamon királynak is, aki templomot állíttatott és szenteltetett Istennek, de élete végén feleségeinek hatására maga is bálványimádó és bűnös lett... Isten olyan, mint a tékozló fiú apja... Rácháb, aki ráadásul valószínűleg prostituált/templom prostituált volt, később izraelita lett és Istent választotta, mint egy jelképeként többek között a bűnből hozzátérőknek...



2023. júl. 10. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz meg egy papot, lelkészt. Interneten találsz e-mail-címet és telefonszámot is. Ha leírod neki, ami itt áll fentebb, biztosan válaszol neked.
2023. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1. hsz vagyok. Szerintem, ha minden egyes bűnödet meggyóntad, kivéve ezt az egyet, akkor az úgy tűnik, mintha direkt eltitkoltad volna. Amúgy pont ezt hogy-hogy nem soroltad fel? Szándékosan vagy véletlenül?

Úgy vélem, hogy ha a többit meggyóntad, ezt is szükséges meggyónni.

Meg is vagy keresztelve?

2023. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2.

Véletlenül. Kifelejtettem.


Egyébként az emberi vér fogyasztása halálos bűn?

2023. júl. 10. 11:14
 4/8 A kérdező kommentje:

#2.

Igen... Olyan vagyok, mint Izrael, eredetileg elég mély kapcsolatom volt Istennel, de mégis inkább bálványok után jártam. A szó szoros értelmébe vett bálványok után, nem is csak képletesen.

2023. júl. 10. 11:16
 5/8 anonim ***** válasza:

#1, #2. hsz vagyok. Sajnos nem tudom biztosra megmondani, hogy a saját vér fogyasztása bűn. Például, ha vérzik az ember ínye, akkor is lenyeli a vért, hiszen nem is biztos, hogy annyira vérzik, hogy azt észrevegye.

Vagy, ha valaki balesetet szenved és kicsattan a szája, biztosan akkor is nyel le a véréből valamennyit.

De nyilván a motiváció is fontos, mivel a fentiek betegség vagy baleset következtében történnek meg, te viszont szándékosan megvágtad vagy megszúrtad magadat - fogalmam sincs, milyen szándékkal. Ez valamiféle fekete mágia volt?

Mert akkor biztos, hogy meg kell gyónni.

De mivel a többit már meggyóntad, ezért ezt sem lesz nehéz. Nem?

2023. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Elmentem gyónni, sajnos elég sok bűnt fel kellett sorolnom... A bálványimádást..."

A vér rituális fogyasztása lényegében a bálványimádás része. Tehát ezzel együtt meggyóntad azt is, viszont ha lelkiismereted nyomasztja továbbra is, akkor legközelebbi gyónás alkalmával fejtsd ki részletesebben a gyóntató papnak (megemlítve, hogy legutóbb nem fejtetted ki kellően).

Talán ilyen súlyos tékozlás után nem is árt ezeket a bűnöket kicsit részletesebben meggyóni, nem pedig 3 perc alatt lerendezni egy felsorolással.

2023. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
48%

Szia

A Biblia rengeteget ír arról, hogyan, miképpen bocsátja meg Isten a bűnöket.

Jehova nem taszítja el azokat, akik megbánták a helytelen tetteiket. Sőt, alig várja, hogy segítsen nekik. Jézus szerető apához hasonlította Jehovát a tékozló fiúról szóló példázatban. A történetben a fiú elhagyta a családját, kicsapongó életet élt, majd később hazaindult. Még „mikor távol volt, az apja meglátta őt, és szánalomra indult. Odafutott, a nyakába borult, és gyengéden megcsókolta” Lukács 15:11–20.

Ám talán elképzelhetetlen a számodra, hogy Jehova megbocsásson neked, mivel súlyosan vétkeztél, vagy túl sok hibát követtél el. Figyeld meg, mit kér Jehova: „Gyertek, rendezzük a dolgokat egymás között. . . Még ha olyanok volnának is bűneitek, mint a skarlát, fehérré lesznek, mint a hó” Ézsaiás 1:18. A skarlátvörös foltot lehetetlen kitisztítani a fehér ruhából. A bűneinket talán ugyanilyen foltnak látjuk. De Jehova még az ilyen bűnöket is kész megbocsátani.

Figyeld meg, mit tett meg Dávid király. Ezt mondta: „Megvallom törvényszegéseimet Jehovának” Zsoltárok 32:5. Ne feledd, hogy Jehova már kedvesen megkért, hogy fordulj hozzá imában, és rendezzétek „a dolgokat egymás között”. Tégy eleget ennek a kérésnek. Mondd el Jehovának a vétkeid, és hogy mit érzel. Dávid saját tapasztalatból tudta, hogy bizalommal fordulhat Jehovához: „Tisztíts meg bűnömtől!” „A megtört, összetört szívet, ó, Isten, nem veted te meg” Zsoltárok 51:2, 17.

2023. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
66%

vér...Isten nézete erről soha nem változott!

Mintegy 2400 évvel a Noénak adott rendelkezést követően, és körülbelül 1500 évvel a törvényszövetség megkötése után Jehova arra ihlette a korai keresztény gyülekezet vezetőit, hogy ezt írják meg a gyülekezeteknek: „a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól” Cselekedetek 15:28, 29.

Kérlek figyeld meg, a vértől való tartózkodást milyen bűnök közé sorolja...

2023. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!