Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szokás mondani misén...

Kérdezőcske2 kérdése:

Mit szokás mondani misén Úrfelmutatáskor?

Figyelt kérdés

Régebb láttam egy cikket ahol le volt írva a mise menete , magán imák s volt ott egy rész,úrfelmutatásra is. Áhítattal nézünk fel és mondjuk :..... Erre nem emlékszem


Valaki tudna segíteni? Ezen filozok már mióta



2023. júl. 14. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Akkor inkább semmit, mert éppen a legszentebb cselekmény zajlik, utána viszont ezt is lehet:

Uram, Jézus Krisztus, az élő Istennek Fia, erősen hiszem, hogy a kenyér és bor színe alatt valósággal jelen vagy itt az oltáron. Legmélyebb alázattal és gyermeki hódolattal imádlak. Te vagy egyedüli oltalmam, reményem, szeretetem, Istenem és mindenem. A keresztfán értem föláldozott drága szent Testedre és kiontott szent Véredre kérlek, mosd le bűneim sokaságát, tisztítsd meg és szenteld meg lelkemet az örök életre. Ámen.

Részesítsd e szent áldozat gyümölcseiben a megolt híveket is, hogy jóságodat magasztalva egykor mindnyájan szent trónusod körül örvendezhessünk. Ámen.


A mai imakönyvekből ezeket már kihagyják általában, egy nagyon régiben találtam neked.

2023. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

P: Íme hitünk szent titka!

H: Halálodat hirdetjük, Urunk, és hittel valljuk feltámadásodat, amíg el nem jössz!

2023. júl. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Talán nem olvastad figyelmesen a kérdést, "magán imák" szerepel benne... Nem pedig a hangosan mondandó válasz.

2023. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elnéztem, bocs.
2023. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, főleg első! :D

Nagyon szep,holnap ki is nyomtatom s beteszem imakönyvembe ,köszi mégegyszer

2023. júl. 14. 22:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen!
2023. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!