Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért félnek sokan a haláltól?...

KZitus kérdése:

Miért félnek sokan a haláltól? Illetve attól, ami utána történhet?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan félnek a haláltól, sőt még a halottaktól is. Ezért megnyugtató az, amit a Biblia tanít ebben a témában.

Jézus ezt mondta: „az igazság szabaddá tesz titeket” János 8:32. A Biblia nem tanítja azt, hogy van egy halhatatlan lelkünk, mely a halálunk után tovább él. Ez azt jelenti, hogy a halottak nem szenvednek. És mivel a halottak semmit sem tudnak, ártani sem képesek nekünk. Ezért, ezért arra sincs szükség, hogy imádkozzunk értük.

Jézus a halált a mély alváshoz hasonlította. Ha valaki mélyen alszik, fogalma sincs róla, hogy mi történik körülötte. Miben hasonlít a halál az alváshoz? A halottak nem éreznek fájdalmat, és nem is gyötrődnek valahol. A Biblia kijelenti: „a halottak semmit sem tudnak”. Prédikátor 9:5.


Miért nehéz ezt a bibliai tanítást elfogadni, pl a Prédikátor 9:5,10-ben leírtakat?



2023. júl. 17. 12:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kaptál már kielégítő választ.

Szóval nem kellene kiemelgetni, ez a gyk szabályzata ellen van.


Vagy te itt most szerencsétleneket akarsz össze gereblyézni? Aztán elmondani nekik, hogy milyen jó isten?

2023. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem a halál az ijesztő, hanem az, hogy mire támadsz fel.
2023. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A Biblia nem tanítja azt, hogy van egy halhatatlan lelkünk, mely a halálunk után tovább él."


Az eggyik bizonyíték ez ellen az állítás ellen Jób könyvében található, amely Jób

bizonyosságát jegyzi fel egy általa feltett és egyben meg is válaszolt kérdésben. Jób 14:14aban például a kérdés ez: Ha meghal az ember, vajon feltámad-é?

A Jób 14:14-ben feltett kérdésre Jób 19:25-26 ad választ: Mert én tudom, hogy az én

megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll. És miután ezt a bőrömet megrágják,

testem nélkül látom meg az Istent.

Jób bizonyos volt abban, hogy bár a fizikai teste fizikai halált szenved, ennek ellenére a

testétől függetlenül meglátja majd Istent. Ez is bizonyíték a halhatatlanság mellett.


A lélek megújul

A halhatatlanság tanának második bizonyítéka a II. Korinthus 4:16-18-ban tett kijelentés,

amely szerint bár a test lebomlik, a lélek napról-napra újul. Bár a test végül a halál során

lebomlik, a lélek napról-napra megújul. Az egyetlen oka annak, amiért a lélek megújulhat, a

halhatatlanság.


A halhatatlanság tanának harmadik bizonyítéka II. Timóteus 1:10, ahol Pál kijelenti, hogy

világosságra hozta pedig az életet és halhatatlanságot az evangélium által. A tény, hogy

összekapcsolja a halhatatlanságot az evangéliummal, azt bizonyítja, hogy az evangélium

egyik célja a lélek üdvössége annak folyamatos léte érdekében.


A halhatatlanság tanának negyedik bizonyítéka az a tény is, hogy a jövőbeli jutalmak és büntetés

mind feltételezik a halhatatlanságot; ezek a dolgok értelmetlenek lennének a halál után,

hacsak a halhatatlanság nem igaz. Ezt a tényt látjuk Máté 11:20-24-ben, 13:49-50-ben, 25:34-

ben, 41-ben, 46-ban, Róma 2:5-11-ben és II. Timóteus 4:7-8-ban.

2023. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Szerintem rossz helyre írtad ezt a választ, mert teljesen másról beszélünk.

2023. júl. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!