Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit, remény, szeretet. Mit...

Hit, remény, szeretet. Mit jelent az, hogy remény? Magyarázzátok el legyetek szívesek.

Figyelt kérdés
Nem szótári definíció érdekel. A Bibliában mit jelent?

2023. júl. 17. 14:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%

A hit-őszinte odaadást Istennek és szerénységet.


A remény a nagyon nehéz helyzetekben is kitartást(mint Jób könyvében)


A szeretet meg lehet (fele)baráti,szülői,szerelmes,és Isten szeretetét vagy a vagyon egyéb földi javak szeretetét.

2023. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

A remény számomra szorosan összefügg a hittel és a szeretettel. Annak hiszek, akit szeretek. És én Jézus Krisztus minden szavát elhiszem, legfőképp azt, hogy ő is szeret, hiszen meghalt helyettem a bűneimért.

A reménységem pedig az, ami a fentiekből fakad: Pl. az, hogy én is meglátom majd Jézust. Hogy találkozok majd elhunyt szeretteimmel. Remélem, hogy Jézus hamar visszajön, és már nem kell ennek a világnak sokáig szenvedni. Számomra ez a reménység, amiért érdemes élni és kitartani.

2023. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

A Biblia szerint Isten „jövőt és reménységet”a akar adni nekünk aJeremiás 29:11 szerint. Mi több, azért íratta le számunkra a Bibliát, hogy „az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen” Róma 15:4. A Biblia bölcs tanácsai segítenek abban, hogy reménytelibben és pozitívabban éljük meg a mindennapokat, a benne található ígéretek pedig egy csodálatos jövőről szólnak, ami szintén okot ad a reményre.

A remény nélkülözhetetlen egy keresztény számára. Együtt van megemlítve az örömmel, a békével és a szent szellemnek erejével a Róma 15:13-ban. Segít beszédbeli nyíltsággal közeledni Istenhez, és így kérni tudjuk őt, hogy ki nem érdemelt kedvességet és irgalmat tanúsítson irántunk. 2Korintusz 3:12. Képessé tesz arra, hogy a körülményeinktől függetlenül örvendezve kitartsunk: Róma 12:12 és 1Tesszalonika 1:3. Ahogy egy sisak megvédte egy katona fejét, úgy a megmentés reménysége is megvédi egy keresztény gondolkodóképességét, hogy meg tudja őrizni a feddhetetlenségét. 1Tesszalomika 5:8.

2023. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 munyamunya ***** válasza:

2es,

Bocsánat, hogy érted azt, hogy meghalt "helyetted"?

2023. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy magára vállalta a bűneimet, és ő bűnhődött meg helyettem.

Úgy kell ezt elképzelni, hogy volt egy halálos ítélet ellenem, Jézus viszont személyiséget cserélt velem (egy szövetség, az új szövetség megkötésével velem), így ő ment ítéletre és halt meg helyettem, hogy én élhessem szabadon az ő életét.

2023. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 munyamunya ***** válasza:

5ös,

Köszi, bocsánat, nekem még így is kicsit homályos ez a megfogalmazás. Ha az én bűneim miatt ő "halt meg helyettem", akkor én már nem fogok meghalni?

2023. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Mivel a fizikai tested ugyanaz a halandó test maradt, ezért meghalsz, de ezt a halált a Biblia alvásnak nevezi. Isten feltámaszt egy olyan testben, ami nem romlik, nem hal meg, amilyen az eredeti teremtésben az ember teste volt, és utána többé nem halsz meg. Jézus azt mondja, "Aki hisz bennem, annak örök élete van." Jn 6,47. Jelen időben mondja, nem lesz, hanem VAN. Lehet, hogy ebben a földi létben "elalszol", de már most örök életed van, ha hittel elfogadod a Jézus által felkínált személycserét. Akkor Isten fel fog ébreszteni az örök életre és nem kell felelned a bűneidért. Mivel azokért Jézus vállalta a felelősséget a te nevedben. Te pedig élhetsz szabadon és örökké az Ő nevében. Mivel az örök élet, amit kaptál, az Jézusé. Ez volt a csere. Ő meghalt helyetted, Te pedig élni fogsz örökké helyette. Neki ez nem volt túl előnyös csere. De annyira szeretett téged, hogy Ő maga ajánlja fel ezt a cserét. Ezt a szövetséget vele.
2023. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 munyamunya ***** válasza:

7es,

És akkor, ha az Úr örök élete nekem (nekünk) lett adva, elcserélve, akik részesültünk az ő hitéből és a szövetségből, akkor neki már nincs örök élete? Ő megkapta a mi véges életünket? Vagy ha az ő _testi_ halála a csere az én _szellemi_ örök létezésemért, akkor ez a kettő hogyan lehet egymásnak megfeleltethető? Szerintem nem ugyanaz a tétje a két dolognak.

2023. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Nagyon jók a kérdéseid.

Jézus magára vette a mi véges életünket, és a bűneinkkel együtt felvitte a keresztre. A mi nevünkben meghalt. Viszont Ő maga bűntelen volt, így, habár elszenvedte a bűneink büntetését, a halált, a halál nem tarthatta Őt fogva. Mondhatjuk azt, hogy Jézus meghalt, mint Kovács Péter, mert személyiséget cserélt vele. De feltámadt, mint Jézus Krisztus. Ez már nem a földi, emberi élete, hanem a mennyei élete.

2023. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 munyamunya ***** válasza:

9es,

Dehát akkor valójában még csak a testi halálomat sem cserélte fel a magáéval, hiszen ő maga meghalt és feltámadt, és is meghalok(!) és feltámadok. Semmit nem csinált meg "helyettem".

Amúgy nem azt tartjuk, hogy a Felkent a földi, emberi élete előtt mennyei lényként létezett? Neki ez az uszkve 40 év a földön egy feladat volt az Istentől, de ő maga valójában már élt előtte is, és él utána is.

2023. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!