Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudsz-e olyan bibliai idézetet...

Tudsz-e olyan bibliai idézetet,amelyikben Jézus,apostol felekezetek általi felszenteltséghez köti a keresztelést?

Figyelt kérdés

Vannak olyan felekezetek,akik kimondják,hogy a krisztusi parancs szerint minden keresztény(Krisztus minden követője)feladatául kapta a keresztelést.

("És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"Mt 28:18-20)

Legtöbb felekezet,egy felszenteléshez köti ezt a jogot.



2023. júl. 28. 17:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Na és kiknek mondta?
2023. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 szp72 ***** válasza:
82%

A katolikus tanítás szerint szükséghelyzetben például halálveszély esetén bárki keresztelhet külön felhatalmazás nélkül is. Normál esetben ez természetesen a klerikusok dolga, de pap hiány esetén a püspök világi hívőt is kinevezhet úgynevezett lelkipásztori kisegítőnek, aki keresztelhet, eskethet, temethet, vagyis mindazt, amihez nem kell feltétlenül felszentelt pap. A keresztséghez tehát nem kell, de természetesen senki sem keresztelhet önhatalmúlag, hanem csak az egyházi elöljáró megbízásából.


Ha vannak felekezetek, ahol a vezetőség a keresztelési jogot mindenkire kiterjeszti végülis megtehetik, de szerintem semmi értelme. Azért vannak az egyházi elöljárók, hogy ilyesmivel foglalkozzanak.

2023. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 KZitus ***** válasza:
47%

Szia

Nincsen a Bibliában ilyen idézet, én évek óta olvasom, de nem találtam ilyet. Krisztus a keresztelkedéssel kapcsolatosan a tanítványinak parancsolta amit idéztél. Sőt azt is elmondta nekik, miért adhat ilyen parancsot a követőinek: "A 11 tanítvány pedig elment Galileába, arra a hegyre, amelyről Jézus azt mondta, hogy majd ott találkoznak. Amikor meglátták őt, hódoltak neki, de némelyek kételkedtek abban, hogy ő az. Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:16-20

Ez a parancs, az idézet vége szerint, még napjainkban is érvényben van. Nincsen másfajta keresztség ezen kívül, amelyet Krisztus napjainkban is támogatna. Ő mondta!

2023. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Szépen felmondtad a leckét,de semmilyen bibliai idézettel nem igazoltad azt.

Tudsz ilyen bibliai ígét?

2023. júl. 29. 00:12
 5/35 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Nyilván a keresztényeknek s nem a krumliknak.

2023. júl. 29. 00:13
 6/35 A kérdező kommentje:

KZitus!


Én is kerestem,de nem találtam ilyet,pedig a legtöbb kereszténynek mondott felekezet csak a felszentelt lelkészek keresztségét(bemerítését) ismeri el. Vajon milyen alapon?

2023. júl. 29. 00:17
 7/35 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ilyen idézet. Bármelyik hívő keresztelhet Jézus missziói parancsa alapján.
2023. júl. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%

5. nyilván nem

Mindig nézni kell a teljes szöveget.

Nem a tanítványok összességének mondta, hanem csak a 12-nek.

2023. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 munyamunya ***** válasza:
100%

8as,

Úgy érted, a tizenegynek.

2023. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%
úgy
2023. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!