Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a célja a keresztségnek(bem...

Mi a célja a keresztségnek(bemerítésnek)?

Figyelt kérdés
A szavazás után kérlek indokold a döntésedet!

#kényszer #tradíció #keresztség #bemerítés #helyettes döntés #Szeretet=szabad akarat
2023. júl. 29. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Megelőzni,nehogy a gyermekem valami általam ismeretlenül is megvetett szektához keresztelkedjen.
Az Istennel kötött szövetség megpecsételése a bemerítkezéssel.
Biztosítani a gyermekem üdvösségét a keresztség által..
Egy befolyásos keresztszülővel biztosítani a gyermekem jövőjét.
A tudatlan gyermekem helyett kell döntenem,hogy az én és őseim jó vallását kövesse.
Ez a környezetem szokása,bár nem értem miért.
1 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

A felsoroltak közül egyik sem célja a keresztségnek.

A keresztség vagy bemerítés célja, hogy a víz alá merítéssel azonosoljunk Jézus halálával, eltemettetésével, majd amikor kijövünk a vízből, akkor a feltámadásával.

"Vagy nem tudjátok, hogy mi, akik a Krisztus Jézusba kereszteltettünk, az ő halálába kereszteltettünk? A keresztség által ugyanis eltemettettünk vele a halálba, hogy amiképpen Krisztus feltámadt a halálból az Atya dicsősége által, úgy mi is új életben járjunk. Ha ugyanis eggyé lettünk vele halálának hasonlóságában, még inkább eggyé leszünk vele a feltámadásának hasonlóságában is." (Róma 6,1-5)

2023. júl. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A keresztségnek célja a Biblia szerint, hogy eltörölje a bűnt (beleértve az ősbűnt), lásd Péter apostol levelében és a keresztség által Isten gyermekei lehessünk.
2023. júl. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Jézus vére mossa le a bűnt. A keresztség pedig kiábrázolja ezt.
2023. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.Hsz!


Az un. "ősbűnre" szerintem Isten ama Báránya vére törli el a bűnt s nem a meghintés!


"Ha csak egy ember vétkezik nem szándékosan, akkor mutasson be egy esztendős nőstény kecskét vétekáldozatul." [3Móz 4,27-35]

2023. júl. 29. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Én még sose mutattam be áldozatul nőstény kecskét, te?


Ellenben ezt olvashatjuk:

1Pét 3,20-21

Ezek egykor engedetlenek voltak, amikor Noé idejében az Isten türelmesen várt, amíg a bárka elkészült, amelyben csak néhányan, mindössze nyolcan menekültek meg, épp a víz által. Az előképnek megfelelően most titeket is ugyanígy megment a keresztség, hiszen az nem a test szennyének a lemosása, hanem könyörgés az Istenhez, hogy adjon tiszta lelkiismeretet Jézus Krisztus feltámadása által,

2023. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Nyilván szövegértési nehézségeid vannak,vagy el sem olvastad azt,amire válaszoltál.


Az én áldozatomat Isten ama Báránya elvégezte helyettem,de nem nőstény kecskével áldozott,hanem sajátmagát adta oda áldozatul értem.

2023. júl. 30. 05:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor hogy jött ide a nőstény kecskéd, amit idéztél?


Egyébként ott van, hogy a keresztség eltörli az ember bűnét, pont úgy, ahogy a vízözön eltörölte a földről Noé idejében.

2023. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Ha a víz eltörölné (lemosná) az ember bűnét, akkor nem kellett volna meghalnia Krisztusnak.

"Sőt a törvény szerint majdnem mindent vérrel tisztítanak meg, és vérontás nélkül nincs bűnbocsánat." Zsid 9,22.

2023. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A víz önmagában nem töröl el semmit, max a sok koszt rólad, de a keresztség vízzel és Szentlélekkel történik.
2023. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7.Hsz!


Az első bűnesettől az áldozat,Isten ama Bárányát(Krisztust) jelképezi,aki eltörli a világ bűneit.

2023. aug. 1. 05:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!