Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi miért nem élik...

A Jehova Tanúi miért nem élik szabadabban az életüket?többi lent ..

Figyelt kérdés
Szerintem nincs sajat véleményük, mindig mások által kreált életben élnek, szerintem ök nem boldog emberek. Es ez ,hogy elszakadnak családok,ez azért durva, és akkor ök milyen szeretetet hirdetnek?
2023. júl. 30. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudhatod, hogy kinek mi kell a boldogsághoz. Nézd meg Észak-Koreát, ha az emberek 99%-a boldogtalan lenne, mert még azt is megmondják nekik, hogy mit gondolhatnak, akkor már régen elzavarták volna a rezsimet. De nekik ez így jó.
2023. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
58%
Mert a Watchtower vállalat lelki rabszolgái.
2023. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végülis igen,teljesen igazad van!
2023. júl. 31. 13:16
 4/8 KZitus ***** válasza:
12%

Szia

Valóban ez CSAK szerinted van így. Bocsi, de semmi sem igaz abból, amit elképzeltél.

Hosszú évek óta személyesen tapasztalom Jézus szavait: „az igazság szabaddá tesz titeket” János 8:32. Az igazság, melyet tanított, ma is sokféle módon teszi szabaddá az embereket.

Nem élünk olyan társadalomban, ahol akár évtizedekig valakit olyasmire kényszerítenének, amitől rosszul érzi magát! Inkább úgy gondolj arra amit teszünk, vagy nem teszünk, mint amikor valakit nagyon nagyon szeretsz, és vigyázol a tetteidre, és a szavaidra, nehogy véletlenül megbántsd. Bár ez a tökéletlenségünk miatt teljesen nem sikerülhet, de már az is értékes, ha szándékosan nem teszünk olyasmit, ami Istenünk Jehova gyűlöl. Azt pedig amit utál, leíratta a Bibliába. Ezeket kerüljük, de senki sem kényszerít erre, csak mi saját magunkat 😊.

De amit gyűlöl, nem a tanúknak, neked is leíratta, és nekem is. Személyes döntés az, megtartod-e vagy sem. Mivel én imádom Jehovát, nagyon igyekszem semmivel sem megbántani...persze ez sajnos nem mindig sikerül a tökéletlenségünk miatt. De olyan megnyugtató, hogy Krisztus nevébe bármit kérhetek a Teremtőmtől, Ő meghallgat.

"Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket. Arra jelöltelek ki benneteket, hogy mindig teremjetek gyümölcsöt, olyan gyümölcsöt, amely maradandó, és így bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek." János 15:16

2023. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam megbántani egyik Tanút sem. Csak nekem olyan fura,mert olyan mintha kotelezettsegbol lennének szelidek,közben meg mintha nem olyan lenne a szemelyiseguk,hanem inkább ez a megmondós fajta. Soha nem beszélek olyanról amit nem tapasztaltam meg!
2023. júl. 31. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

"szerintem ök"

Fogalmad nincsen miről beszélsz. Egyrész olyan nincsen, hogy "ők", mert egyetlen emberről sem mondhatod meg, hogy hogyan érez, sokról meg mégúgyse! Még ha valakit közelről megismersz évek alatt, akkor is egy rejtély a személyisége, hogy boldog-e, ez egy misztérium, mert el van rejtve a gondolkodásában. Egy gyülekezetben meg vannak vagy száz akárhányan. Ezt minősíted, hogy nem olyanok, mint mondod. Ha nem volna szükségük arra, akkor nem járnának oda, mint ahogy mindenki azért jár oda ahová jár, mert nyilván neki arra van szüksége - a hite szerint, hogy onnan táplálkozzon.

Szociológusnak nagyon gyenge vagy, jellemkritikusnak meg hiteltelen. Szerintem szórakozzál mással.

1Péter 3:15-16 Az Úr Krisztust pedig szenteljétek meg a szívetekben. Mindig legyetek készek megfelelni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek levő reménységet. De szelídséggel, félelemmel és jó lelkiismerettel tegyétek, hogy amiben rágalmaznak titeket, szégyenüljenek meg azok, akik gyalázzák a ti Krisztusban való példás magatartásotokat.

2023. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Először is azert bocsánatot kérek,mert általánositottam,mint írtam,nem szerettem volna megbántani senkit,tiszteletben tartok mindnekit.

De ezt a letámadós viselkedést nem értem,egy kérdést írtam ki,tehát van olyan Tanú ismerosom akiről ez a véleményem!! En senkit nem rágalmazok,remélem érthetően fogalmaztam!

2023. júl. 31. 20:37
 8/8 Bomber09 ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!


Jó látni hogy aggódsz Jehova tanúkért, és ez kedves.


Sajnos, mint minden kisebbséget is, úgy minket is érnek olyan mendemondák vagy pletykák amik alaptalanok és tévesek.


Tegyük fel, hogy kiderül egy felnőtt férfiról hogy laktóz érzékeny. Ezentúl csak olyan termékeket illetve ételt fog fogyasztani, ami laktóz mentes.

Megkéri a családját, barátait hogy vegyék ezt figyelembe. De ennek ellenére, mikor közösen elfogyasztanak egy ételt, ahelyett hogy figyelembe vették volna a betegségét, már csak azért is az ellenkezőjét csinálták, mert úgy a finom.


Hasonló Jehova tanúi lelkiismerete.

Amikor megismerjük a bibliát, az életünket fogja formálni. Mivel megtudjuk mi az igazság, ezért elkezdünk máshogy élni.

Elmondjuk a rokonainknak, barátainknak hogy miben hiszünk, és hogy ehhez ragaszkodunk a lelkiismeretünk miatt.

Viszont a rokonok és a barátok, nem mindig értenek ezzel egyet. Ezért sokszor ez a konfliktus miatt sajnos megszakad a kapcsolat.


Viszont ha belegondolsz, ahogyan írták is, “az igazság szabaddá tesz”


Azzal hogy valaki a biblia alapján szeretne élni, csak jobb ember lehet, ha be is tartja amit olvas.

Legtöbbször ami megszokottá vált az életünkben, attól függetlenül nem biztos hogy mindenkinek a boldogságot jelenti



Azon felül Jehova tanúi többször szokott túrázni, közös kikapcsolásokat szervezni, ahol boldogsággal szokott telni.

2023. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!