Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az is jó, ha hallgatom a...

Az is jó, ha hallgatom a Bibliát (pl. YouVersion alkalmazásban vagy hangoskönyv formában) vagy csak az megfelelő, ha olvasom?

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 05:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
jó az is, ha hallgatod
2023. aug. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
100%
Ezzel a logikával a vak ember is csak hallgatni tudja, nem hinném, hogy az akkor nem számítana Biblia olvasásnak. Szerintem egyébként se foglalkozz azzal, hogy más szerint mi "számít" és mi "kellene". Hallgasd nyugodtan, ha neked az a megfelelőbb.
2023. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ha figyelsz arra amit hallgatsz, akkor nem baj.
2023. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Van Bibliám, be is van jelölve a könyvben rengeteg rész, amiket szeretnék gyakran olvasni, de ez olyan Biblia, amiben kb miniatűr betűk vannak és kezdem nem látni.

Nagyítóval pedig nem jó olvasni...


Van Biblia alkalmazás a telefonon, de a kijelzőt nem akarom annyit bámulni, mert vsz attól romlott egy kicsit a látásom.


Ezért arra gondoltam, hogy hallgatnám, de ez nagyon odafigyelős könyv. Nem tudom, hogy tudok-e annyira figyelni.

2023. aug. 2. 19:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be a Bibliahallgatás.

Az elején azt hittem, hogy a m3nnybe vagyok, hogy egész nap bármikor hallgathatom, de idővel kiüresedett teljesen a kapcsolatom az igével. Egyáltalán nem olyan mint az olvasás. Még az olvasásnál se mindegy, hogy milyen állapotba veszi kézbe az ember.

Isten erejét és ezzel a természetét is csak az olvasás által érzem.

2023. aug. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5. Értem. Ettől tartok én is, de azért ki fogom próbálni.
2023. aug. 3. 07:42
 7/15 anonim ***** válasza:
Sokak szeretik hallhagni a Bibliát. Nekem leginkább az olvasás vált be. Szeretem a kezemben tartani a könyvet. De anyukám csak hallgassa, igy jobban beletudja magát élni. Egy próbát mindenképp megér. Csak olyan felvétel kell amiben a felolvasó is bele éli magát, nem monoton hangon olvassa fel az egészet. Én tudok ajánlani neked ha szeretnéd.
2023. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen, az fontos, hogy jó legyen a minőség. Azt nem kedvelem, amikor belehallatszik, ahogy nyel a felolvasó vagy ha sok hibát ejt.

Köszi, ha ajánlasz, belehallgatok abba is.

2023. aug. 3. 10:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Jézus eredetiben hallgatták, és nem volt gond. A hallgatás igen jó megoldás, még sötétben is megteheted, ágyon fekve, csak koncentrálj a szöveg mondanivalójára. Az agy ugyanúgy megemészti, mint az olvasást!

Luk 8:18 Meglássátok azért, mimódon hallgatjátok: mert akinek van, annak adatik; és akinek nincs, még amijét gondolja is hogy van, elvétetik tőle.

Ján 8:47 Aki az Istentől van, hallgatja az Isten beszédeit; azért nem hallgatjátok ti, mert nem vagytok az Istentől valók.

1Ján 3:11 Mert ez az üzenet, amelyet kezdettől fogva hallottatok, hogy szeressük egymást;

Zsid 4:2 Mert nékünk is hirdettetett az evangélium, miképpen azoknak: de nem használt nékik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, akik hallották.

Jel 1:3 Boldog, aki olvassa, és akik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, amelyek megírattak abban; mert az idő közel van.

Jel 13:9 Ha van füle valakinek, hallja!

Jel 22:18 Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétálásának beszédeit hallja:


Van egy igen jó protestáns hangos bibliai CD, amit le lehet tölteni,

ha akarod visszakeresem, hogy hol van, írj privátban, ha érdekel.

2023. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

egyébként lehet nagybetűs Bibliát kapni, nagyon sokaknak probléma ez

[link]


[link]


De nyugodtan hallgathatod, ha az jó. Viszonylag modern dolog, hogy minden ember tud olvasni, régen vagy a templomban hallották, ahogy a pap felolvasta, vagy valaki a családban / faluban.

2023. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!