Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan házaspárok, ahol az...

Olyan házaspárok, ahol az egyik fél csökönyös ateista, de a másik vallásos: megkereszteltétek a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Elmondhatom, hogy nagyszerű házasságban élünk a 8 hónapos kisbabánkkal, amiért hálás vagyok. Tényleg, soha nem volt eddig semmi probléma, egész jól élünk, imádjuk a kicsit és egymást is.

De van egy dolog, amiben szögesen ellentétek vagyunk: a vallás.

Én vallásosnak tartom magam, meg vagyok keresztelkedve, voltam elsőáldozó, bérmálkozó, hiszek Istenben. Sajnos a munka, család, stb. miatt nemigen járok templomba, de nagyobb ünnepekkor azért igyekszem, valamint szeretek csak úgy idegen helyen is betérni Isten házába.

Feleségem ezt maximálisan elfogadja, hogy én vallásos vagyok, kivetnivalója sincs benne, többször beszélgettünk már az ilyen dolgokról normális, kulturált kereteken belül. Viszont ő csökönyös ateista. Elfogadja az én nézeteimet, de nem tudom őt meggyőzni az igazamról s mivel téríteni nem akarok és nem is fogok, így nem is akarom meggyőzni, szerintem úgy a fair, hogy elfogadom én is azt, hogy ő ateista.

Ezzel így eddig tökéletesen rendben is vagyunk.

Viszont született egy kisbabánk és én fontosnak tartanám azt, hogy mielőbb meg legyen keresztelve, ő viszont hallani sem akar róla. Hiába próbálom megmagyarázni neki, hogy ez nem egy rossz dolog, azon az állásponton van, hogy ha majd a gyerek vallásos akar lenni, akkor úgyis megkeresztelkedik és felvesz egy vallást.

Volt valaki már ilyen helyzetben? Mitévő legyek?

Köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 7. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
60%

#40

"Na ERRE soha nem fogsz értelmes választ kapni, cserébe szépen le leszel pontotva a libsi ateisták által."

Ha másokat sértegetsz, akkor miért is csodálkozol.

Eddig szerintem mindenki nyugodtan tudott neked írni, de valahogy te ezt támadóan fogtad fel.


"Ez kb olyan érvelés volt tőle, mint ha a videojátékokra fogta volna a sorozatgyilkosok hátterét."

Hát ha nincs kedved elmondani, hogy miért nem, akkor mit vársz?


"Lehet, hogy 1÷-ban igaz, de azt az egyet sem tudja alátámasztani semmivel, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz."

Minél ateistább egy társadalom, annál inkább egészségesebb a mentális egyészség, az erőszak is kevesebb, a bűncselekmények is kevesebbek, tini terhesség is ritkább.

Sorolhatnám.


"Meg 36-os, arról mesélj már, hogy mi az, hogy a gyereknek a nőverést tanítom? Én se, meg a biblia se tanít ilyet."

A Biblia tanít ilyet.

Sőt azt is hogy jó dolog rabszolgát tartani.


"A lélek sérüléséről meg annyit, hogy"

nem létezik lélek.



"hogy nem én nevelem a gyerekbe az LMBTQ-T, hogy aztán 16 évesen már azon gondolkodjon, hogy még hány német találjon ki magának.."

Akkor kicsoda?

Ezt szeretném tudni én is, hogy mit gondolsz erről.

Mert tudjuk hogy honnan jött a trend.


"Arról nem is beszélve, hogy a liberális nevelés már így is elég kárt tett a gyerekekben."

Ez érdekes.

Ahogy a történelem halad annál több a liberális gondolkodás és csak fejlődünk.


"A mai 12 évesek már párkapcsolatban élnek"

1) Kissé túlzás.

2) Eddig is volt ilyen. Még 20 évvel ezelőtt is, csak nem láttad.


"és kb 10 évvel a koruk előtt AKARNAK járni"

Eddig is így volt.


"mert ti belenevelitek 12 évesen, hogy már felnőtt, és dönthet, mikor nem."

Számos oka van, hogy gyerekek miért akarnak náluk idősebbekkel lenni.

De ez nem nevelés, ugyan ez volt 20 éve, 30 éve.

Én meg ezt sehol sem láttam a liberális oldalról, hogy ez jó.



Szerintem összemosod a pedofíliát a liberalizmussal és ez nagyon nem szép dolog. Gondolom ezért van 1 csillagod 🥵

2023. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
0%

,, Ha másokat sértegetsz, akkor miért is csodálkozol.


Eddig szerintem mindenki nyugodtan tudott neked írni, de valahogy te ezt támadóan fogtad fel."


Hát nem tudom hogy vagy vele, de szerintem igenis támadásnak vehető, hogy sorozatgyilkosokhoz hasonlítottál:)


,,Hát ha nincs kedved elmondani, hogy miért nem, akkor mit vársz?"


Arra vártam, hogy kiemelsz pár példát, ahol a kettőnek volt is köze egymáshoz, bár feleslegesen vártam, mert ilyen nincs.


,,Sorolhatnám."


Tedd meg kérlek! tényleg érdekel, hogy mi lenne velünk a csúnya rossz vallásos emberek nélkül, akik amúgy érdekes módon senkinek sem ártanak..


,, Eddig is volt ilyen. Még 20 évvel ezelőtt is, csak nem láttad."


De. Láttam. Nálunk is volt, aki 12 évesen már csajozott, le is volt nézve, ahogy kell. Aztán normálisra nevelte az osztály, és kineveltük ebből a hülyeségből.


,,Eddig is így volt."


Nem. 12 évesen a mi osztályunkban a zsebpénzt arra kuporgattuk, hogy legyen pénzünk megvenni az új Call Of Duty-t, a 2-t. Most meg óvszert vesznek a 12 évesek. És de, ti erre bátorítjátok a gyereket, ahelyett, hogy tiltanátok az ilyet 18 év alatt.

2023. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
56%

Tiltani akarod az óvszert. BRAVÓ!

Amúgy 12 évesen még nagyon nem szokás. Nem tudom, felétek mi van, nálunk nem volt ilyen. 14 évesen is csak egy lány csinált ilyet az osztályból, fiú egy se.

Ja, és csak szólok, hogy Júlia 14 éves volt.

2023. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
85%

"Hát nem tudom hogy vagy vele, de szerintem igenis támadásnak vehető, hogy sorozatgyilkosokhoz hasonlítottál:)"

Az melyik komment?

Meg tudnád a számát adni?


"Arra vártam, hogy kiemelsz pár példát, ahol a kettőnek volt is köze egymáshoz, bár feleslegesen vártam, mert ilyen nincs."

Én meg azt vártam, hogy egy jó okot adsz arra amit promotálsz.


"Tedd meg kérlek! tényleg érdekel, hogy mi lenne velünk a csúnya rossz vallásos emberek nélkül, akik amúgy érdekes módon senkinek sem ártanak.."

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

De még mindig sorolhatnám.


"De. Láttam. Nálunk is volt, aki 12 évesen már csajozott, le is volt nézve, ahogy kell."

Valahogy nem csodálkozok, hogy egy ilyen ember aki ilyen ideológiákat követ, az ilyen helyre járt.

Attól hogy nálatok ez történt és ennyi eszetek volt 12 évesen, még nem azt jelenti, hogy ez jó amit csináltatok.


"Nem. 12 évesen a mi osztályunkban a zsebpénzt arra kuporgattuk, hogy legyen pénzünk megvenni az új Call Of Duty-t, a 2-t."

Szóval?

Jaaaah értem már.

Inkább ment a videójáték, mint hogy keress magadnak normális barátokat és a szociális életed a kukában végezte.

De ez a notion, hogy nem kell szerelmesnek lenni van cod, egyáltalán nem értelmes gondolkodás.


"Most meg óvszert vesznek a 12 évesek."

1) Érdekes én ezt nem szoktam látni. Pedig én is szoktam venni.

2) Akkor inkább vegyenek, ha már ennyi az eszük.

3) Te kevered azt hogy valaki szerelmes meg a kúrás definícióját. Gondolom ha össze van ez mosva a fejedben, könnyebb kiállni a vallásod mellett.


"És de, ti erre bátorítjátok a gyereket, ahelyett, hogy tiltanátok az ilyet 18 év alatt."

Itt pontosan kire gondolsz?

Ezt már kérdeztem fentebb több kommentben, hogy én mire tanítom a gyerekeket. Én kb. nem tanítok semmilyen gyereket semmire sem.

De gondolom van cod gondolkodás helyett.

2023. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
0%

44. ,, Inkább ment a videójáték, mint hogy keress magadnak normális barátokat és a szociális életed a kukában végezte.


De ez a notion, hogy nem kell szerelmesnek lenni van cod, egyáltalán nem értelmes gondolkodás.,,


Itt a tökéletes példa a libsi nevelésre. 12 éves gyerekeket bátorítasz a szexre. Gratulálok.


És igen, inkább ment a videojáték, mint a szex 12 évesen, tudod, ilyen egy normális gyerekkor..

2023. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
63%

#45

"Itt a tökéletes példa a libsi nevelésre. 12 éves gyerekeket bátorítasz a szexre. Gratulálok."

Tudnál egy kommentet kiemelni ahol erre bátorítottam bárkit?

Légyszi, ilyen közel vagy ahhoz, hogy bármit is érjen a szavad.



"És igen, inkább ment a videojáték, mint a szex 12 évesen, tudod, ilyen egy normális gyerekkor.."

Szóval az, hogy én 12 évesen fogtam a barátnőm kezét, az szex?

Tudnád a 'szex' szót definiálni?

2023. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
0%

,, Szóval az, hogy én 12 évesen fogtam a barátnőm kezét, az szex?"


12 évesen nem normális, hogy barátnőd van, itt a probléma.

2023. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

#47

30-40 ésbmég régebb óta is normális volt, hogy fiatalon van barátnőd


De gondolom te sem voltál gyerek és a Fidesz és hasonló propagandisták megmondták, hogy a felnőtt párkapcsolatok ugyan olyanok, mint a gyerekeké.

2023. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:

De, egy kézfogásos barátkozás teljesen normális ebben a korban.

Régebben a 12 éves gyerek már majdnem felnőtt volt, nagyjából mindent tudott már, ami az élethez kell, csak még nem volt teljesen önálló (a többség).

2023. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:

Jaj szegény, elbuktad az összes beszélési pontod.


Egyszerűen csak ahhoz értesz, hogy a nagyvilágba belekiáltod a véleményed és az illúzióid, majd témát váltasz.



Öszintén, le tudnád írni, hogy eredetileg miért kommenteltél ide?

2023. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!