Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alapon válasszak...

Milyen alapon válasszak magamnak egy evangélikus gyülekezetet Budapesten, ha nem rég kerültem fel vidékről?

Figyelt kérdés

2023. aug. 12. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik közel van.
2023. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Látogass meg többet, keresd meg a lelkészeket, vegyél részt istentiszteleten, rendezvényeken. Elég különbözőek az ev. gyülekezetek tolerancia, működés, életvidámság, szolgálatok, hangulat, de még tanítás tekintetében is.
2023. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kispesti nagyon szimpatikus, facebookon is minden vasárnap közvetítenek istentiszteletet.
2023. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy ideig követtem a kispesti gyülekezet közvetítéseit, mígnem a lelkészük egy alkalommal nem kezdett arról prédikálni, hogy egy fiatal gyülekezeti tagot arra bátorított hogy gyógyuljon ki imával a homoszexualitásából. Ez már egyházi körökben, -protástáns és katolikusban- is visszamaradott, fundamentalista szemlélet. Ezután többé nem néztem a közvetítéseit. Ha elfogadóbb és emberbarátabb szemléletre vágysz, akkor Bolba Márta gyülekezetét ajánlom, illetve Bartha István videóit.
jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Oh, erről nem tudtam. Ez viszont valóban gáz, egy ideje egyébként én se néztem őket.. Egyébként a XX. kerületi katolikus plébánián is elhangzott egy ilyen előadás, hogy hogyan lehet kigyógyulni a homoszexualitásból, meg hogyan kell a szülőnek megelőzni, hogy meleg legyen a gyerek. Ezek engem is taszítanak egyébként, ezért nem köteleződtem el végül sehol még

jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!