Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Súlyos bűn, ha ma nem tudok...

Súlyos bűn, ha ma nem tudok misére menni, mert egy pici faluban nyaralunk és a környék templomaiban nincs mise, csak a messzebb lévő városokban?

Figyelt kérdés

Nagyboldogasszony van, amikor hivatalosan kellene menni.


Bánom, hogy nem tudok, elmentem a falu templomához és a szomszédos falu nagyobb templomához is jó korán, hogy nehogy lemaradnak, ha mégis van. Megnéztem a miserendet is (interneten nincs fent) és sajnos nincs, vasárnap is csak korábban van egy, a másikban még akkor sincsen.


A legközelebbi városok 10-20 km-re vannak, ráadásul a család még megy is valahova.


Ez milyen súlyos bűn? Már nem áldozhatok jövő vasárnap?



2023. aug. 15. 09:00
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%
Ez vis maior, nem bűn. (Nem vagyok pap, magánvélemény).
2023. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
Azt mondanám, hogy nem bűn. Nekem egyszer hasonló helyzetben azt mondta egy atya, hogy az Úr napját szenteld meg. Tehát ha nem tudsz elmenni misére, akkor szenteld meg mással: mondjuk imádkozz feszületnél vagy templom előtt, vagy akár ajánlj fel ma egy jócselekedetet. Sokféleképpen lehet még szentté tenni a napot.
2023. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

#2.

Imádkoztam a templomnál többet is, mint amúgy szoktam.

2023. aug. 15. 10:32
 4/44 anonim ***** válasza:
5%
Elvileg súlyos bűn, mivel egyik főünnep és így nem áldozhatsz jövő vasárnap, kivéve, ha előtte meggyónod.
2023. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 szp72 ***** válasza:
100%

Természetesen a vasár- és ünnepnapi mise kötelezettség azokra vonatkozik, akik megtehetik, a nagy távolság vagy az idő szűkössége lehet felmentő körülmény. Az viszont már teljesen a lelkiismeretedre van bízva, hogy mit jelent a "megteheted" kitétel. Nincs meghatározva, hogy pontosan milyen súlyú áldozat ment fel a parancs alól. Semmi estere sem jó a szőrszálhasogatás és aggályoskodás.


Ha érzed, hogy a mise fontos, s el is menttél volna, sőt a lehetőségekhez képest megszentelted az Úr napját, akkor én a te helyedben nem csinálnék ebből lelkiismereti problémát.

2023. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
72%
Így nem számít bűnnek, és áldozhatsz jövő vasárnap.
2023. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 IstenGyermeke1 ***** válasza:
21%
Mivel önhibán kívül teszed, nem bűn.
2023. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
25%

Ha TÉNYLEG akartál volna akkor el tudtál volna menni. De nem akartál, úgyhogy súlyos bűn.


Ha 10-20km megakadályoz Jézus követésében akkor ott komoly gondok vannak.


Szerintem egy ideig hagyd az áldozást, nem vagy rá méltó.

2023. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

#8.

Jó tudni, hogy akkor ezek szerint repülőgépre kellene ülni, ha valaki olyan országban van, ahol alig van katolikus hit. Erről tudom, hogy felmentő körülmény speciel.


Szerintem meg te nem vagy méltó arra Jézus tanai alapján, hogy megmondd, hogy követem-e Jézust, igazhitű vagyok-e és méltó vagyok-e áldozni. Mit is mondott Jézus az ember-ember közötti ítélkezésről?

2023. aug. 16. 01:42
 10/44 A kérdező kommentje:
Nem szökhetek meg és nem rúghatom össze a port emiatt a családommal, mivel az szintén bűn. Reggel utaztam két faluban, egyikben sem volt mise.Az Az utazás közben átmentünk egy városon, ahol a terv szerint nem mentünk volna. Ott volt egy nyitott templom, nem tudom, hogy mise volt-e. Szóltam az egyik rokonoknak, hogy ki akarok szállni és álljon meg, erre mondta, hogy márpedig nem áll meg, este van, jönnek a vadak stb. Elmondtam néhány imát ott is. Ez változtat valamin?
2023. aug. 16. 01:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!