Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint lényünk mely...

A Biblia szerint lényünk mely része szenved egy örökkévalóságon keresztül,az isteni eredetű lélek,az életünk során kialakult szellemiségünk, vagy a testünk?

Figyelt kérdés

Igaz-e,hogy Sátán nem semmisül meg soha sem,hanem ő kínozza az örökkévalóságon keresztül,az Isten lénye egy darabját,a lelkünket?

Igaz-e,hogy az ógörög eredetiben "örökké"-nek fordított szó, egy befejezett jövőidőben íródott,miszerint az inkább "visszavonhatatlanul örökre",értelmű,a folyamatos jövő helyett,mint az az "örök élet"esetében íródott.



2023. aug. 20. 05:10
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
"Mert a bűn zsoldja a halál, az Isten kegyelmi ajándéka pedig az örök élet Krisztus Jézusban, a mi Urunkban."(Rm 6:23)
2023. aug. 23. 20:56
 22/32 anonim ***** válasza:

#20

Visszakérdezek, akkor hogy kell érteni a 22-es igét?

"Most azonban felszabadultatok a bűn alól, és Isten szolgái lettetek. Gyümölcsötök a megszentelődés, célotok az örök élet."

Akik akkor Pál szerint felszabadultak a bűn alól, elméleted (bocsánat, az őrtorony elmélete) szerint most is élnek még és kb 2000 évesek?

2023. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

A "halál" NEM egyenlő a "pokollal"!


Ha ismered a Bibliát,tudhatod,hogy van első és második halál, de idegen a Biblia tanításától,Isten jellemétől az örökké égő pokol!

2023. aug. 23. 20:59
 24/32 anonim ***** válasza:

"de idegen a Biblia tanításától,Isten jellemétől az örökké égő pokol"


Jud 16,17

Jaj a nemzeteknek, melyek fölkelnek népem ellen, az Úr, a Mindenható megbünteti őket az ítélet napján. Tűzzel és féreggel veri testüket, fájdalmukban örökké jajgatnak.


Dán 12,2

Akik a föld porában alszanak, azok közül sokan feltámadnak, némelyek örök életre, mások gyalázatra, örök kárhozatra.


Mt 25,41

Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely a sátánnak és angyalainak készült.

Mt 25,46

Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.


Mk 9,47-48

Ha szemed megbotránkoztat, vájd ki. Jobb félszemmel bemenned az Isten országába, mint két szemmel a kárhozatra jutni, ahol a férgük nem pusztul el, és a tüzük nem alszik ki.


Jn 5,28-29

Ne csodálkozzatok rajta! Mert elérkezik az óra, amikor a sírokban mindnyájan meghallják az Isten Fia szavát, és előjönnek. Akik jót tettek, azért, hogy feltámadjanak az életre, akik gonoszat tettek, azért, hogy feltámadjanak a kárhozatra.


2Tessz 1,6-9

Méltányos egyébként, hogy az Isten üldözőiteknek üldözéssel fizessen meg. Nektek, üldözötteknek pedig velünk együtt megnyugvást adjon, amikor Urunk Jézus eljön hatalmas angyalseregével a mennyből, s lobogó tűzzel megbünteti azokat, akik Istent nem ismernek és Urunk Jézus evangéliumának nem engedelmeskednek. Örök kárhozattal fognak bűnhődni: eltaszítva az Úr színe elől és távol fönséges hatalmától


Jel 14,11

Gyötrelmének füstje felszáll örökkön-örökké, és nem találnak nyugtot sem éjjel, sem nappal, mert leborultak a vadállat és képmása előtt, s viselték nevének bélyegét.


Jel 20,10

A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké.


Én hirtelen ezeket találtam. Nem lehet, hogy ti valami hamis "bibliát" olvastok?

2023. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

24.Hsz!


Tüzetesen elolvastam az általad idézett ígéket,de egyikben sem találtam "pokol" nevű helyet.


Biztosan öregszem. Az öreg szemem nem lát jól!


Kérlek segíts meglátni!


Azt nem tudom,hogy mit hisznek erről a Jehova Tanúi,de a Biblia és az én hitem szerint pont úgy alszanak a halottak,mint Lázár 4 napig,illetve Jézus közel 3 napig.

2023. aug. 24. 05:55
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

#22


"Akik akkor Pál szerint felszabadultak a bűn alól, elméleted (bocsánat, az őrtorony elmélete) szerint most is élnek még és kb 2000 évesek?" - kérdezed.


Természetesen nem élnek, de miből következtettél arra abból, amit írtam? A Biblia szerint az élők tudatában vannak a dolgoknak (Prédikátor 9:5), "...az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit nem tudnak...". és a 10-es vers szerint "...semmi cselekedet, okoskodás, tudomány és bölcseség nincs a Seolban...", vagyis a sírban.


Én azt mondtam, hogy szerintem a Róma 6:7 arra utal, hogy a fizikai halál által, a fizikai test szabadul fel a bűn alól, és ha így van, akkor miért lenne a halála után még kínozva? De nem mondtam, hogy ezek az emberek még ma is élnek.


Az első válaszodat úgy értelmeztem, hogy a Róma 6:7 nem a fizikai test halálára utal, hanem a szellemiére, vagyis aki Istent választja, meghalt abban az értelemben, hogy a régi, bűnös önmagát - a legjobb szóval élve - eltemette. Ezért kérdeztem, hogy a Róma 6:7-el összefüggésben, hogyan kell értelmezni a Róma 6:22-őt, ahol szerintem a fizikai test, fizikai haláláról van szó.


Az Őrtoronynak pedig az a célja, mint bármely, az évszázadok során, a Biblia értelmezése céljából megjelent írásnak. Az Őrtorony minden témát a biblia fényében vizsgál meg, sok bibliaverset idézve az adott témában, és ha megnézed, itt a gyakorin is így van. Leginkább a Tanúk által adott válaszokban találsz bőséggel bibliaverseket.

2023. aug. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

#25

Nem öregszel, csak Isten szavát tagadod meg, Jézus tanítása ellen beszélsz :)


#26

Miért ne élnének, Pál apostol írta, hogy megszabadultak a bűntől, a halál pedig a bűn zsoldja nem? Akkor kell élniük elméleted (őrtorony elmélete, mindig elfelejtem, hogy nektek nincs saját gondolatotok) szerint.


"Az Őrtorony minden témát a biblia fényében vizsgál meg"

Nem fordítva? Hiszen több helyen is meghamisítottátok Isten szavát, hogy megfeleljen téves teológiátoknak.

2023. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

27.Hsz!


Kérlek Isten-Jézus,hol mondott "pokol" szót.


Ha nem találsz,te tagadod a Bibliát és Jézus tanítását!

2023. aug. 25. 05:10
 29/32 A kérdező kommentje:

27.Hsz!


Úgy tűnik te öregszel és elfelejtetted,hogy már mondtam:


Nem ismerem az "Őrtorony" tanításait!

2023. aug. 25. 05:13
 30/32 anonim ***** válasza:
40%

#27


"Miért ne élnének, Pál apostol írta, hogy megszabadultak a bűntől, a halál pedig a bűn zsoldja nem? Akkor kell élniük elméleted (őrtorony elmélete, mindig elfelejtem, hogy nektek nincs saját gondolatotok) szerint." - írod.


Ha elfogadjuk, hogy semmi cselekedet és okoskodás nincs a Seolban (sír) (Prédikátor 9:10) és azt, hogy a lélek maga az ember (1Mózes 2:7 "...lőn az ember élő lélekké") akkor a fizikailag halott test nem él, és nem tud semmiről. Ha a test és a lélek elválaszthatatlan, mert a kettő együtt jelenti a lét állapotát, akkor a test halálával a lélek is meghal. Legalábbis én nem tudom ezt másképp értelmezni. És itt nem az Őrtoronyról van szó, mert látod, hogy bibliaversekkel próbálom elmondani neked, hogy mit, miért értelmezek úgy, ahogy. Visszatérve a Róma 6:7-hez, az, hogy a keresztények megszabadultak a bűntől, nem azt jelenti, hogy nem halnak meg. A fizikai test még meghal, amikor eljön annak az ideje, mert attól még egy tökéletlen világban élünk, ami jelenleg a gonosz hatalmában van, és így a keresztények sem élhetnek örökké a jelenlegi fizikai testükben (1Korintusz 15:18 "A kik a Krisztusban elaludtak, azok is elvesztek tehát.") Megöregszünk, és meghalunk - írja a Biblia. Hitem szerint azonban, eljön az idő, amikor a halottak feltámadnak (János 5:28 "... eljő az óra, a melyben mindazok, a kik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát"). Sőt, a következő versben azt is leírja, hogy kik támadnak fel (János 5:29 És kijőnek; a kik a jót cselekedték, az élet feltámadására; a kik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.) Jehova Tanúinak a feltámadással kapcsolatos nézete szerint vannak akik a mennyben fognak tovább élni Jézussal együtt uralkodva, ők a Biblia szerinti kicsi nyáj (Lukács 12:32 "Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot."), és van egy nagy sokaság, akik itt a földön fognak élni (Zsoltárok 37:11 "A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben." Máté 5:5; 6:10)


"Nem fordítva? Hiszen több helyen is meghamisítottátok Isten szavát, hogy megfeleljen téves teológiátoknak." - írod.


Nem hamisítottuk meg Isten Szavát, csak bizonyos részeket másképp értelmezünk. A meghamisításnak véleményem szerint csak az lehetne a célja, hogy az emberi fül számára kedvező tanítással odacsábítani tömegeket anyagi célzattal. Jehova Tanúi nagyon kevesen vannak sok más egyházhoz képest éppen azért, mert a Bibliával összhangban, Isten gyülekezetét (szellemileg) tisztán tartják („Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül” (1Kor 5:6, 11–13). Ugye ez nem tetsző dolog az emberek szemében, de megint csak a Biblia szerint, inkább Istennek kell tetszeni, mintsem embereknek (Cselekedetek 5:29). Így anyagi megfontolásból biztosan nem hamisítják meg a Bibliát. Milyen más okból lehetne még?

2023. aug. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!