Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztenyek mi joggal...

A keresztenyek mi joggal gyalazzak hivatalosan masok vallasat,maganeletet? Miert kell eroltetni a vallasodat a masik emberre?

Figyelt kérdés

Ha kereszteny vagy,mielott jonnel egy bibliai igevel olvasd el a szoveget amit leirtam😉

Tobbet kene errol beszelni hogy a keresztenyek mi joggal gyalazzak mas vallasukat(iszlam,buddhizmus stb),es maganeletuket(melegek pl)

Ha valaki ezt tenne az ovukkel mar haborur inditananak

Rettentoen elszomoritonak tartom ezt,mert az iszlam is kimondja “tiszteld a tobbi vallast” buddha (aki “jezus” elott elt) pedig elismerte az Isten letezeset.

Ha valaki felhozza a keresztenyeknek hogy mennyi kereszteny szekta volt a foldon ahol gyerekeket kinoztak,er*szakoltak,oltek,a papok is csinaltak ezt stb akkor egybol nem az Istenuk muve hanem a satana

Bucsucedulak,kereszteny haboruk

Ha egy orvos mut valakit es sikeres a mutet istennek koszonik meg,de ha nem sikerul akkor az orvost buntetik

Miert kell eroltetni a vallasodat a masik emberre?

Ha nyugodtan megmondod hogy nem erdekel teged akkor bugjak tovabb az agyadat,ha rajuk ordibalsz jon a “annyi harag van a kicsi szivedben a satan miatt”

gondoljatok csak bele, hány ember szájából hallani :"őt istenfélőnek nevelték"

a hangsúly ezen van:istenfélő

Sokan mar nem szeretik istent hanem felnek tole.

Mikozben buddha azt mondja szeresd magad,meditalj,ne itelj el senkit,legyel bekes

Semmit se tud (tisztelet a kivetelnek) a tobbi vallasrol,csak itel

Ami egy érvényes hozzáállás lehet önmagában, mert miért érdekeljen, de akkor viszont ne ítélkezz. Vagy ha meg akarod ítélni, akkor mélyedj el benne rendese, ismerd meg a részletes kulturális közeget, amiben tanított, mert ennyi erővel a kereszténységről is nyugodtan mondhatnád hasonló szintű analízissel, hogy értelmetlen baromság, ahogyan egyébként műveletlenebb ateisták mondják is rá. Ha azt nem érzed fairnek, akkor te se csináld ugyanezt másokkal:)

A buddhizmus egyébként nem foglalkozik Istennel. Nem tagadja de nem is hirdeti, emellett viszont nem kényszerít senkit arra, hogy kövesse a tanait, ellenben ugye a kereszténységgel, amely szó szerint tűzzel-vassal térítette az embereket..



2023. aug. 20. 09:02
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
+ 8 evig katolikus iskolaba jartam,ahol lattam egyet s mast:)
2023. aug. 20. 09:03
 2/41 anonim ***** válasza:
81%
Pont ugyanolyan joggal, mint bármelyik más vallás hívei vagy épp az ateisták. Vallás-, vélemény- és szólásszabadság.
2023. aug. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Justinianus ***** válasza:
80%
Mondjuk ezek a gyalázásra pont hogy nem terjednek ki.
2023. aug. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
#2 Elobb irtam hogy pont pl a buddhistak nem szoljak le a mas vallasokat,muszlimok is azt mondjak tiszteld mas vallasat!
2023. aug. 20. 09:10
 5/41 A kérdező kommentje:
#3 Nezd meg gyakori kerdeseken,hitgyulekezetbe,facebookon hanyszor gyalaznak mas vallasokat.
2023. aug. 20. 09:11
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
A muszlimok nem szolnak le masokat? :)
2023. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Világosits már fel, hogy a GYALÁZÁS szot pontosan milyen értelemben használod? (Esetleg példákkal is alátámasztva.)

Mi értelme volt leirnod a következöket, ha mi a te ottani "élményeidröl" semmit sem tudunk: "1/6 A kérdező kommentje: + 8 evig katolikus iskolaba jartam,ahol lattam egyet s mast:)"

A bucsucédulák története már elég régi. Ráadásul az általuk elinditott reformok a keresztség szentségét ettöl nem vonták kétségbe. Te miért irtad ide?

2023. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
84%

Minden vallás a legkifinomultabb gyakorlójának a gondolatait, tetteit, elveit írja le, egy-egy idealizált alak történetébe ágyazva. Jézus, Mózes, Dávid, Buddha, Mohamed... egyfajta szuperhősök.


Nekik sikerült elérni oda, ahova mások csak igyekeznek.


Viszont ahogy ezek a követők megnyilvánulnak, az nem a vallást minősíti. Ők akkor éppen ennyire voltak képesek, irigykednek, gyűlölködnek, pletykálnak, lenéznek, megvetnek, kibeszélnek. Jézus, vagy Mohamed, vagy Buddha valószínűleg nem abban modorban válaszolna a gyakorikérdéseken.


Mondom ezt full ateistaként.

2023. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%

"Elobb irtam hogy pont pl a buddhistak nem szoljak le a mas vallasokat,muszlimok is azt mondjak tiszteld mas vallasat!"

Hogyne tennék? Embere válogatja, nem vallása. Konkrétan itt az oldalon is van egy fanatikus muszlim, aki rendszerint nekiáll keresztényeket gyalázni.

2023. aug. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Potyondi Gergely ***** válasza:
24%

Márk 16,15


És monda nekik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtésnek.

2023. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!