Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legyek hithű muszlim?

Legyek hithű muszlim?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni mert keresztény hitben nevelkedem és mindig is az voltam de ahogy egyre jobban gondolkozok ezen rájövök,hogy a kereszténységből van pár dolog amivel nem de az iszlámból mindennel egyet értek például és talán az tetszik nekem a legjobban meg minden de nem vok benne biztos,hogy jó döntés lenne pláne,hogy hogy tudnék itthon az lenni meg minden. Mit kéne tegyek?

2023. aug. 24. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/238 anonim ***** válasza:
86%
Legyél nyugodtan, meg minden.
2023. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/238 anonim ***** válasza:
100%

Azért akarsz muszlim lenni mert egyetértesz azzal amit tanít vagy azért mert komolyan utána olvastál azt találod igaznak?

Ez egyáltalán nem mindegy. Annak nem sok értelme van, hogy követsz egy vallást amit közben nem is gondolsz komolyan.


Tehát a szerint dönts, hogy melyiket gondolod igaznak és azt kövesd.

2023. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/238 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
32%

Persze, üdv köztünk.

Hadd adjak pár tanácsot.

A nagy ünnepi imára mindig korábban kell érkezni a budapesti nagy mecsetbe, mert különben be se fogsz férni.

Vallásodat ne "reklámozd" mert kevesebbeknek lesz tetszetős a vallás, és téged is elkerülnek.

Ima idő: [link]

Ezen oldalakon informálodhatsz a vallással kapcsolatban:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek kicsit össze esküvés elméletesek, az utólso meg néha iszlamista cikkű, szóval vigyázz:

[link]

[link]

2023. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/238 anonim ***** válasza:
48%
Miért ne lehetnél Magyarországon muszlim? Vagyunk kb 30 ezren.
2023. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/238 Potyondi Gergely ***** válasza:
72%

Mivel nem értesz egyet a kereszténységben?


Ha a predesztináció az akkor szólok hogy a predesztináció ellentétes a Biblia tanításával. A Biblia szerint mindenki igazságosan meg lesz ítélve, függetlenül attól hogy Jézus születése elött, vagy után élt.

Be is tudom bizonyítani.

A katolikusok ellenzik is a predesztinációt.


A legfontosabb hogy Istennek tetsző életet élj, de ha el akarsz követni egy bűnt, és ezért olyan vallást választasz, ami engedélyezi ezt a bűnt, akkor az nem hiszem hogy Istennek tetszeni fog.

2023. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/238 A kérdező kommentje:
5 Nem, erről én is tudom,hogy nem igaz. És nem bűnről van szó.Arról,hogy Jézus Istenfiaságával és legfőbbképpen kereszthalálával nem értek egyet. Ami nélkül ugye ez elképzelhetetlen és ez a legfőbb.
2023. aug. 24. 14:33
 7/238 A kérdező kommentje:
4 Ja igazából csak az a kivitelezhetetlen,hogy tartsam a ramadant meg a stb... étkezési szokásokat.
2023. aug. 24. 14:35
 8/238 Potyondi Gergely ***** válasza:
19%

Jézust nem azért tudták keresztre feszíteni mert túlerőben voltak.

Jézus könnyen el tudta volna kerülni a kereszthalált.


Lukács 4,28-30:


És betelének mindnyájan haraggal a zsinagógában, mikor ezeket hallották.

És felkelvén, kiűzék őt a városon kívül, és vivék őt annak a hegynek szélére, amelyen az ő városuk épült, hogy onnan letaszítsák.

Ő azonban közöttük átmenve eltávozék.



Jézust már korábban is meg akarták ölni. Ha kitalált történet lenne akkor valószínűleg azt írták volna hogy Jézus harcban megvédte magát, vagy hasonlót.


A világ legalázatosabb cselekedete az, amikor valaki mindenre képes és bűntelen, és mégis hadja hogy a bűnös emberek kigúnyolják és keresztre feszítsék.


Jézus kereszthalálára azért volt szükség hogy minél több ember üdvözüljön.


Róma 5,18

Bizonyára azért, miképpen egynek bűnesete által minden emberre [elhatott] a kárhozat, azonképpen egynek igazsága által minden emberre [elhatott] az életnek megigazulása.

2023. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/238 A kérdező kommentje:
Ja hát ismerem a történetet
2023. aug. 24. 15:37
 10/238 anonim ***** válasza:
65%
S mondá az ember válasszunk magunknak Istent kedvünkre valót!
2023. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!