Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hosszú ideje próbálok istnnel...

Hosszú ideje próbálok istnnel kapcsolatba lépni de nem érzékelem, mit tegyek már?

Figyelt kérdés

Hívő keresztények válaszát várnám, nem érzékelem istent a mindennapokban, olyan mjntha csak én keresném ő meg bújkákna előlem.

Olvasom az ígét, hallgatok sok istentiszteletet, járok közösségbe, próbálok kedves jó ember lenni imádkozok, várok, nekem miert nem sikerül kapcsolatba lépnem vele? Már ez megy 15 éve



2023. aug. 27. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Mit értesz azalatt, hogy Ő nem lép kapcsolatba veled? Mit várnál? Szóljon hozzád, vagy jelenjen meg?

Szerezz be egy Bibliát, már a neten is eléred, sőt, alkalmazásokban letöltheted a telefonodra, és kezdd el olvasni. Nem mondom, hogy elejétől végéig, mint egy regényt - bár úgy is lehet, csak majd kicsit később... de valamilyen módszer alapján. Pl kezdd a 4 evangéliummal: Máté, Márk, Lukács,János írásaival és ismerd meg Krisztus tanítását, személyiségét, keress "bölcességeket" ,amiket be tudsz építeni amindennapjaidba. Engedd, hogy hasson a Szentírás a szívedre és formálja az egyéniségedet.

Mivel a Biblia Isten "ihletett" Szava, ezért imádkozz Hozzá és kérd a segítségét a megértésben.

Közben járj nyitott szemmel és fedezd fel minden nap Isten ajándékát körülötted.

Róma 1:20 "Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalmat és istensége, úgyhogy nincs mentség az ilyeneknek"

Talán Ő egy csomó mindennel válaszolt már csak nem vetted észre.

2023. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Előző válaszolóhoz hasonlóan én sem értem, hogy pontosan milyen kapcsolatra gondolsz? Rossz dolgok történtek és úgy érzed, hogy azért bujkál mert ezeket engedte, az erőfeszítéseid ellenére?

Isten minden percben veled van, még akkor is ha éppen úgy érezzük, hogy "bujkál", egyszerűen észre kell vennünk hogy akár jó akár az adott pillanatban rossznak érzett dolog történik velünk az is az Ő terve amit majd a javunkra használ fel. De szerintem hogyha továbbra is így fogod keresni Őt, akkor mindezt meg fogja mutatni.

2023. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem érzékelem egyáltalán az életemben, nem hallom hogy beszelne hozzám pl ha döntenem kell valamiben.
2023. aug. 27. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

"Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek." Jézus


Isten jelenléte nem a misztikus élményekben mérhető. Tőlem kifejezetten távol áll az élménykereső kereszténység, ha a gyarapodásban, életed sikereiben, misztikus tapasztalásokban méred a hitet. Vagyis a karizmatikus irányzat.


Tapasztalatom szerint Isten nem szokott beleszólni a döntéseinkbe, nem mondja meg előre, hogy ezt vagy azt tedd meg. Viszont lehetséges, hogy egyes helyzetekben gondviselően megsegít. De ez nem napi, heti, hónapos szinten mérhető.


A Szentlélek segít megérteni Jézus tanításait, miközben olvasod.

2023. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én inkább akkor szoktam érezni a jelenlétét, mikor visszanézek életem egyes szakaszaira, és azt látom, hogy vezetve voltam. Megtörténtek olyan dolgok, amire töredék esélyt sem láttam, és nem történt meg olyan események sorozata, amire minden valószínűség mutatott.

Mindent Istennek köszönhetek, ha a saját fejem után mentem, az nem vezetett sehová.

Továbbá, akkor érzem még a jelenlétét, amikor a természet csodáit látom (és nem csak nézem). Ugyanez igaz, az emberi szervezet csodálatos komplexitására, a művészetekre, köztük a zenére, valamint a tudomány újabb eredményei, mind Istenre mutatnak.

És természetesen a Biblia olvasása, az Igehirdetés hallgatása és az ima hasonló bizonyosságra visz.

2023. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5 ös szépen megfogalmaztad a lényeget, sokan tudják hogy vezetve vannak, érzékelik isten jelenlétét adott élethekyzetekbe, hallják hogy isten szól hozzájuk,nha olvassák az ígét tudják hogy vannolyan mondat ami épp nekik szól, én is szeretném ezt megélni
2023. aug. 27. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szinten az 5. vagyok.

Az élményt nem feltétlenül egyértelmű hang formájában vagy hasonlóképp értem. Persze van, aki efféléket is tapasztal.

“Most tükör által, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek, ahogy engem megismert Isten.” 1Kor 13:12

2023. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
En sem hang formajaba ertettem csak hogy bizton tudja az ember h most hozzaszolt isten
2023. aug. 27. 19:24
 9/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz

Valóban akkor mondhatjuk azt, hogy "jelen" van Isten az életünkben, ha megfogadjuk a tanácsait, és később érezzük, az Isten által kapott tanács, annak a bizonyos döntésünknek az áldásait.

Isten csak olyan tanácsot ad számunkra, amely előnyösen érinti a hosszútávu életünket. Tanácsot ad, hogyan válasszunk férjet-feleséget, milyen emberek lennének jó barátok, hogyan neveljük a gyermekeinket, milyen legyen az emberekkel ápolt jó kapcsolatunk.... Az ilyen tanácsok megtartása csak bizonyos idő múlva "termi meg gyümölcsét". Ha megfogadjuk amit Isten mond, akkor azt támogatja, segít, hogy az alapelvei szerint éljük, vagy ahogyan szokták mondani Isten áldása velünk van.

A Teremtőnk abban sem hagy magunkra, hogyan kerülhetünk közel hozzá. Kérlek elemezd ki ezt a tanítását, és vizsgáld meg magadat, mi az amit teszel ebből és mi az, amin dolgoznod kellene: "Fiam, ha megfogadod, amit mondok, és kincsként őrzöd a parancsaimat,

2 mert odafigyelsz a bölcsességre, és tisztánlátásra készteted a szíved,

3 továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel a szavad,

4 ha folyton keresed ezeket, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utánuk, mint a rejtett kincsek után,

5 akkor megérted, mit jelent mélységesen tisztelni Jehovát, és meg fogod ismerni Istent."

Figyeld meg, mennyire fokozatos lehet az Istenhez való közeledésed, ahogyan maga a Teremtő leíratta számunkra."

2023. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljes erődből kell keresned Őt! Szíved minden erejével és kitartóan! Hallgass sok keresztény zenét , lehetőleg olyat ami fel van kenve Szent Szellemmel! Az megnyitja a szívedet! Beszélj hozzá úgy párbeszédben, mint aki tudja hogy ott van jelen Isten és minden szavadra figyel. Mondd el neki mire vágysz! Vagy mondd el neki hogy mire szeretnél vágyni! Beszélj a szívedből!

https://www.youtube.com/watch?v=1NQRxlvjYa4

2023. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!