Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szajkózza folyton...

Miért szajkózza folyton Puzsér, hogy a reformáció a judaizmushoz tért vissza az evangélium helyett, amikor éppen az eredeti őskeresztény rend visszaállítására kezdődött?

Figyelt kérdés
2023. aug. 28. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Puzsér egy hülye.
2023. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Hogy az őskeresztény rendez nem tért vissza és semmi köze hozzá, az biztos. De az is túlzás, hogy a judaizmushoz tért volna vissza.
2023. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Azért mert okosnak hiszi magát, de nem az.


Kb. abban merül ki az elemzése hogy az Ószövetséget hasonlítgatja az Újszövetséghez.


Az Iszlámról pedig különösen alpárian beszél.

2023. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

3

Hát abban pont igaza van. :))


Amúgy én sem értek egyet Puzsér gondolataival a judaizmus és a protestantizmus kapcsolatáról.


Az is hülyeség persze, hogy a reformáció az őskeresztény hitvilág felélesztése lett volna. Elég csak a vallási fanatikus gyilkosra, Kálvinra gondolni.

2023. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi másról szólna a reformáció, mint a korrupt, hierarchikus, meghasonlott katolikus egyház (amelyik pénzért árulta az üdvösséget, halandó embereket imádott haláluk után, egy halandó ember minden szavát igaznak vette, világi hatalomra törekedett, fényezést folytatott és ezer más dolog) visszavezetését az eredeti, egyszerű első századi hagyományokhoz.


Nem tudom, hogy akik ezeket írják, tudnak bármit a kereszténységről, és annak történelméről, vagy csak hallanak innen-onnan dolgokat, és leírják a hülyeséget?

2023. aug. 30. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Te tudsz valamit pl Kálvinról? Vagy Luther antiszemitizmusáról? Vagy a műtárgyak lerombolásáról?
2023. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

A kérdező láthatóan semmit nem tud, csak leírja az innen onnan hallott hülyeséget.

2023. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6# Luther antiszemitizmusa igazolná a protestantizmus judaizmushoz való közelségét? Mert ez rendkívül logikus és jó érv. Kálvinról is elég sokat tudok, lévén kálvinista vagyok, de hol vetődött fel bármilyen vele kapcsolatos hibás információ? Még a nevét sem említette senki.
2023. aug. 31. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Én nem a judaizmus és a protestantizmus mély kapcsolatát próbáltam alátámasztani, lévén, hogy nem értek vele egyet.


Arról beszélek, hogy a reformáció eredendően helyes kiindulásából többnyire rémes dolgok születtek.

2023. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én viszont nem beszéltem róla és nem is tagadtam a protestantizmus gyakorlatának viszontagságait, ugyanakkor az ellenreformációnál rosszabbakat egészen biztosan nem követtek el sem a hugenották, sem a német vagy magyar protestánsok.
2023. aug. 31. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!