Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit volt helyes szabadon...

Lucifer-666 kérdése:

Kit volt helyes szabadon engedni? Jézust vagy Barabást?

Figyelt kérdés
Te kit engednél el?

2023. szept. 1. 00:21
A kérdező szavazást indított:
Keresztény vagyok és Jézust.
Keresztény vagyok és Barabást.
Ateista vagyok és Jézust.
Ateista vagyok és Barabást.
Sátánista vagyok és Jézust.
Sátánista vagyok és Barabást.
Az Iszlám igazságát vallom és Jézust.
Az Iszlám igazságát vallom és Barabást.
Egyéb hitem van és Jézust.
Egyéb hitem van és Barabást.
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Na ez már jó kérdés🤔! Ha Jézust engedik el, nincs megváltás, nincs engesztelő áldozat, de ha Barabást, akkor az ártatlan Jézust megfeszítik. Én nem tudnék választani ezért a népre bíznám a döntést.
2023. szept. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Azt engedtetjük el, aki fényesebb ember és életlehetőséggel van. Ha még nehéz is lenne néha a döntés, itt nem, mert a föld legfényesebb embere, vagy egy átlagnál sokkal sötétebbb között kellenne választani.
2023. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ...Laci ***** válasza:

Jézust kellett volna elengedni. Ő maga mondta, hogy az Isten akarata, hogy higgyenek az emberek benne. Márpedig, ha hisznek benne, eszükbe sem jut keresztre feszíteni. Következésképpen, az az állítás, hogy Jézus CSAK a kereszt által tudott megváltáshoz juttatni bárkit, nem helyes. Az is tőle származik, hogy az Emberfiának igenis van hatalma a földön a bűnöket megbocsátani. Ehhez nem kellett volna őt megölni, hogy aztán csak a visszatérése után váltson meg mindenkit.

Vajon miért mondta, hogy jaj annak, aki az Emberfiát elárulja, jobb lenne annak, ha meg sem születik. Júdás tette nélkül nincs kereszte feszítés. Akkor Júdás helyesen cselekedett?

2023. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Ha Jézust engedik el, nem váltott volna meg minket, és nem támadhatott volna fel. Jézus előre tudta, hogy mi vár rá, ezért jött közénk.
2023. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Isten akarata szerint történt minden.



„Atyám, ha lehetséges, kerüljön el ez a kehely, de ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogyan te"

2023. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ...Laci ***** válasza:

Szóval a zsidók, akik azt követelték, hogy Jézust feszítsék meg és engedjék szabadon Barabást, most a mennyben vannak?

Hogy van az, hogy akik segítettek Isten akaratát "végre" beteljesíteni, utána annyit szenvedtek a történelemben? Nem igazságtalan ez? Vagy volt némi felelősségük Jézus sorsát illetően?

2023. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pilátusnak gondoskodnia kellett a provinciája nyugalmáról. Ha Jézust engedte volna szabadon, könnyen zavargások törhettek volna ki. Nem helyes Pilátust keresztény szemmel megítélni. Legföljebb azt róhatjuk föl neki, hogy nem ismerte föl Jézus jelentőségét, de ezzel nem volt egyedül.
2023. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akik jelen voltak és Barabást kérték, hogy engedje el Pilátus, azok utána a keresztényeket is üldözték. Lásd István megkövezése. István vértanú azokat akik Barabás szabadon engedését követelték árulóknak és gyilkosoknak nevezte. Emiatt kövezték halálra.
2023. szept. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#6

Isten ítélkezik, nem mi. Senkire sem mondjuk ki h elkárhozott, mert nem tudhatjuk, Isten maga ítél nem az Ő Egyháza.

2023. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!