Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy reformátorok befejezett...

A nagy reformátorok befejezettnek ítélték a krisztusi elvekhez való visszaformálást,visszatérítést?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom,hogy a nagy reformált felekezetek,mint az Isten szavához,úgy ragaszkodnak reformátoruk szavaihoz,tanításaihoz.


Vajon belátták-e ők,a reformátorok,hogy a számukra kinyilatkozott felismerések nem a teljes igazság,csupán annyi amit képesek voltak ők és követőik elfogadni,ezért folytatni kell azt az újabb felismerések szerint?



#Biblia #teljesség #kinyilatkoztatás #reformálni #Vissza a krisztusihoz
2023. szept. 1. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, de így szerintem felesleges bármilyen hit, hiszen ez egy sose be nem fejeződő keresgélés. Ez alapján, amiben ma hiszel, a holnapi felismerésed fényében hamis, így felesleges. Nagyjából így működnek a Jehova tanúi is, amit tegnap kötelező volt hinned, azért holnap kiközösítenek. Nyilván itt a tegnap-ma lehet akár több évtized is. De még inkább ilyen példák az egyre újabb és újabb felekezetek, akik újabb és újabb vélt (amúgy hamis) felismerésekre alapozva próbálják meghasonlítani Krisztus művét. Hogy ezt mennyire tudatosan vagy tudatlanul teszik a sátán szándékéra, azt nem tudom, majd Isten megítéli őket az utolsó napon.


Személyes véleményem, hogy minden egyes ilyen "felismerés" nem visszatérés a krisztusi elvekhez, hanem egyre inkább távolodás.

2023. szept. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben!


Vegyük sorjában! Melyik felfedezés jelent távolodást a bibliai elvektől?


1.A bűn megbocsájtása nem egyedül Isten joga?

2.Van esélyünk cselekedeteinkkel kiérdemelni az üdvösséget?

3.Mit titkolt el Isten az embertől,amit ne íratott volna le a bibliai íróktól? Másként:Nem egyedül a Biblia az Isten ihletett ígéje,amelyhez viszonyíthatunk mindent?

4.Hol írja a Biblia,hogy CSAK emberi közvetítéssel járulhatunk Istenhez?

5.Mi haszna az istentiszteletnek,ha a papon kívül,csak az ügyvédek értik?

6.Hány pompás,díszes,drága istentiszteletre adott példát Krisztus,vagy apostolai?

7.Milyen példát adott Jézus az utolsó vacsorán? Csak Ő ivott a szőlő terméséből?

8.Hol javasolja a Biblia,az arannyal vastagon és dúsan díszített,szentképektől roskadozó templomokat? Mi az újszövetségben az "Isten temploma"?

9.Milyen mértékű vagyon tulajdonlására utasította Jézus,a tanítványait?

10.Ha Jézus felnőtt korában bemerítkezett Bemerítő János által,a követői elégedjenek meg az infantilis gyermekek lespiccelésével? Jézusnak,vagy hitehagyó pápáknak vagyunk követői?

11.Kik Krisztus tanítványai,egyes papok,vagy Krisztus minden követője?

12.Mik az igaz próféták ismérvei? Tévedhet-e egy próféta?

13.Mit mond azokról Jézus,akik "Atyának,Mesternek,Doktornak hívatják magukat?


Sorold fel azokat a reformált tanokat,melyek eltávolodtak a krisztusi elvektől?

2023. szept. 2. 03:08
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Máskor írd, hogy kérdésed csak ócska, antikatolikus és antiortodox, neoprotestáns szektás térítési próbálkozás :)

(Ami amúgy sejthető is volt már a kérdéshez mellékelt bővebb leírásból, most meg egészen világos lett.)

2023. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Krisztusi elvekről volt szó. Ezekkel kapcsolatban válaszolj!

2023. szept. 2. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Hol voltak a krisztusi elvek? Egyet se láttam, csak sajátos neoprotestáns értelmezést, aminek kb semmi köze az őskeresztény hithez.
2023. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


1."S ő látva a hitüket, így szólt: Ember! Megbocsátottak a te bűneid!Erre az írástudók és farizeusok okoskodni kezdtek s azt mondták: Ki ez a káromló? Ki bocsáthatja meg a bűnöket, hacsak nem az Isten?"(Lk 5:20-21)


2."Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."(Ef 2:8,9)"


3."Az ÚR ezt mondta: Eltitkoljam-e Ábrahám elől, amit tenni akarok? Hiszen Ábrahámtól nagy és hatalmas nép fog származni, és általa nyer áldást a föld minden népe. Mert őt választottam ki arra, hogy megparancsolja fiainak és háza népének is, hogy őrizzék meg az ÚR útját, cselekedjenek az igazságnak és jognak megfelelően, hogy az ÚR is beteljesítse, amit megígért Ábrahámnak."(1 Móz 18:17-19)


4."Mivel tehát nagy főpapunk van, aki áthatolt az egeken, Jézus, az Isten Fia, ragaszkodjunk hitvallásunkhoz.Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna megindulni erőtlenségeinken, hanem olyan, aki hozzánk hasonlóan kísértést szenvedett mindenben, kivéve a bűnt.Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk."(Zsid 4:14-16)


5.Egyértelmű! Jézus a hallgatói nyelvén beszélt.)A néphez arámiul,de Pilátushoz görögül.


6."Adjátok el, amitek van, adjátok oda a rászorulóknak. Készítsetek magatoknak kimeríthetetlen erszényt, elfogyhatatlan kincset a mennyben, ahol nem fér hozzá tolvaj, és nem rágja szét a moly.Ahol a kincsetek, ott a szívetek is."(Lk 12:33-34)


7."Étkezés közben Jézus kenyeret vett a kezébe, megáldotta, megtörte és ezekkel a szavakkal adta tanítványainak: „Vegyétek, egyétek, ez az én testem!”Azután fogta a kelyhet, hálát adott és ezekkel a szavakkal adta nekik:„Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, az (új) szövetségé, amelyet sokakért kiontok a bűnök bocsánatára.Mondom nektek: nem iszom a szőlő terméséből addig a napig, amíg majd az újat nem iszom veletek Atyám országában.” (Mt 26:26-29)


Folytassam?

2023. szept. 2. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit kéne folytatni? A kontextusból kiragadott idézeteket? :)


1.

Jn 20,22-23

Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: "Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."

Mt 16,19

Neked adom a mennyek országa kulcsait. Amit megkötsz a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldasz a földön, a mennyben is fel lesz oldva.”

Mt 18,18

Bizony mondom nektek: amit megköttök a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldotok a földön, a mennyben is fel lesz oldva.


2.

"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: - Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát."

"Egy alkalommal odalépett hozzá valaki, és megkérdezte tőle: „Mester, mi jót kell tennem, hogy eljussak az örök életre?” Így felelt neki: „Miért kérdezel engem a jó felől? Csak egy valaki jó. Ezért, ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat.” Az megkérdezte: „Melyeket?” Jézus felsorolta: „Ne ölj, ne törj házasságot, ne lopj, hamisan ne tanúskodjál, apádat és anyádat tiszteld, felebarátodat pedig szeresd úgy, mint saját magadat.” Az ifjú erre kijelentette: „Ezeket mind megtartottam. Mit kell még tennem?” „Ha tökéletes akarsz lenni - felelte Jézus -, add el, amid van, az árát oszd szét a szegények között, így kincsed lesz a mennyben. Aztán gyere és kövess engem!”"

„Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát.”


3.

Jn 21,25

Jézus még sok egyebet is tett. Ha azonban valaki mind le akarná írni - azt hiszem -, annyi könyvet kellene írnia, hogy nem tudná az egész világ sem befogadni.

ApCsel 8,30

Fülöp odasietett, és meghallotta, hogy Izajás prófétát olvassa. Megkérdezte: "érted, amit olvasol?" "Hogyan érthetném - felelte -, ha nincs, aki megmagyarázza nekem?" Aztán arra kérte Fülöpöt, hogy szálljon fel és üljön mellé.


(Gondolom ezért van annyi szekta, mert ha lett is volna, aki magyarázza, az emberek sátáni gőgben azt mondták, ők maguk jobban tudják.)


1Kor 11,2

Dicsérlek titeket, hogy emlékeztek minden tanításomra, és úgy tartjátok meg a hagyományokat, ahogyan átadtam nektek.


2Tessz 2,15

Legyetek hát állhatatosak, testvérek, és ragaszkodjatok a hagyományokhoz, amelyeket tőlünk élőszóban vagy levélben kaptatok.


4. Értelmetlen.

5. Baromság.


6. Gondolom a szekták milliárdos vezetői is így tesznek :)


De azért Istennek mindig kijárt a legszebb és legjobb:


Kiv 25,18-22

Készíts vert aranyból két kerubot az engesztelés táblájának két végére. Állítsd az egyik kerubot az egyik végére, a másikat a másik végére. Az engesztelés táblájának két végére állítsd a kerubokat. A kerubok szárnya fölfelé legyen széttárva, hogy szárnyukkal befödjék az engesztelés tábláját, az arcuk pedig forduljon egymás felé. A kerubok arca tekintsen az engesztelés táblájára. Az engesztelés tábláját helyezd a láda tetejére. A ládába pedig tedd be a bizonyságot, amelyet adni fogok neked. Ott fogok veled találkozni, s a törvény ládáján álló két kerub között, az engesztelés táblájáról közlöm veled mindazt, amit általad Izrael fiainak mondani akarok.

Kiv 26,1

A hajlékot tíz vég sodrott szálú lenvászonból, kék és vörös bíborból és karmazsinból készítsd el. A végekbe kerubok legyenek beleszőve.


"A kerubokat a templom legbelső részébe állította; úgy terjesztették ki szárnyaikat, hogy az egyik (kerub) egyik szárnya az egyik falhoz ért, a másik kerub másik szárnya meg a másik falhoz. A térség közepén is összeértek szárnyaik. S a kerubokat is bearanyozta. Aztán a templom falait körbe kidíszítette faragott kerubokkal, pálmákkal és virágfüzérekkel, kívül és belül egyaránt. Még a templom padlóját is beborította arannyal, kívül is, belül is. A hátsó rész kapujának félfáját olajfából készíttette, ötszögűre faragott ászokfából, az ajtószárnyakat is olajfából. Kerub-, pálma- és virágfüzérmintákat vésetett rá és arannyal vonatta be, mégpedig a kerubokat és a pálmákat aranyoztatta be. A szentély bejáratát szintén olajfa ajtófélfákkal látta el, ezek formája azonban négyszögletes volt. A két ajtószárnynak is két forgatható lapja volt, és a másik ajtószárnynak is két forgatható lapja. Kerubokat, pálmákat és virágfüzéreket faragtatott rájuk, aztán bevonatta őket arannyal, pontosan a faragásnak megfelelően. Majd a fallal övezett belső előudvart építette meg három sor faragott kőből és egy sor cédrusgerendából."


7.

"Én vagyok az élő kenyér, amely a mennyből szállt alá. Ha valaki ebből a kenyérből eszik, örökké él. A kenyér pedig, amelyet majd én adok, az én testem a világ életéért."


Folytassam? :)

2023. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, úgy tudom, ők is azt tartották, hogy a reformációnak mindig jelen kell lennie az egyházban.
dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!