Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tibeti "buddhizmusban" a...

A tibeti "buddhizmusban" a szivárványtest fogalma egyenlő a fénytest fogalmával? Melyik mit jelent, mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Csögyal Namkhai Norbu: Szivárványtest )A tibeti jógi, Togden Urgyen Tendzin élete és megvalósítása)


És pl. Tashira Tachi-Ren: Fénytest



2023. szept. 8. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fénytest fogalmát úgy tudom több mindenre is rá lehet aggatni, de a szivárvány testet csak egy Buddha érheti el. Egyenlőségjel: Buddha-Szivárványtest.
2023. szept. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


#2. Ezekre gondolsz? Nirmánakája, szambhogakája, dharmakája, ádikája? És ezek közül melyik? Az utóbbi 3 már az?

2023. szept. 9. 08:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek megnyilvánulás testek, más kontextusban használják őket. Ha az ádikáját is idesorolod akkor már nagy keveredésben lehetsz. :D én is így voltam, nem könnyű összerakni. Ha ez érdekel megkell tanulnod különválasztani az irányzatokat. Ne egyetemes igazságokat keress a fogalmak között hanem szándékot. Jó kiindulás ha Indiában kezded felrajzolni az idővonalat Buddhától.
2023. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4. Kérlek, akkor magyarázd el. Azt tudom, hogy a trikája az trikája és az az első három.

De akkor mi az ádikája illetve miben különbözik pl a dharmakájától?

A trikájáról még régebben hallottam/olvastam, de az ádikájáról csak nemrég. Kérlek szépen, világosíts fel ezzel kapcsolatban. Jó?

2023. szept. 9. 10:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az Ádikája alatt melyik megnyilvánulás testet értheti az a specifikus irányzat amelyik ezt a fogalmat használja, valószínűleg a dhammakáját. Olyan ez mintha azt mondanám, hogy Vairócsanakája vagy Szamantabhadrakája.
2023. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Még próbálok utánanézni, de addig is bővebben kifejted?
2023. szept. 9. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Bővebben? Mármint melyik részét? Arra próbálok utalni, hogy az olyan fogalom mint pl az ádikája egy speciális fogalom ami valami miatt létrejött. Egy ágazat úgy tartotta jónak, hogy létrehozza mert szükséges ahhoz amit át akar adni. Tehát nem mondható rá konkrétan, hogy az a dhammakája megfelelője de azt sem, hogy nem. Pontosan én sem tudom melyik ágazatban használják én is csak hallottam róla.
2023. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, hogy mi az Adi-kája.


"Igyekezz fölismerni, hogy most bardóban tartóz­ kodói, meditálj a Négy Samádhi, a Nagy Szimbólum felett. Ha nem tudod, hogy hogyan kell meditálni, úgy egyszerűen analizáld gondosan mindannak való termé­ szetét, ami megijeszt. A valóságban semmi az, alaktalan, oly üresség, amely a Dharmakáya. Ez az üresség nem a (közönséges értelemben vett) semmi üressége, hanem Üresség, melynek természete befolyásolhat, és tudatodat tisztává és világossá teheti: ez a Sambhogakáya szellemi (szerkezete). Ebben az állapotban, melyben most létezel, szinte elviselhetetlen intenzitással ürességet és világossá­ got tapasztalsz - ürességet, mely természete szerint vilá­ gos és világosságot, amely természete szerint üres. Üres­ séget és világosságot, amelyek egymástól elválaszthatatla­ nok. Ez a tudat ős- (vagy változatlan) állapota, amely (maga) az Adi-káya. És az erő, mely belőle árad, akadályt nem ismerőén és mindenüvé sugárzik - ez a Nirmána­ káya.

Ó, Nemes Család Fia, összpontosított figyelemmel hallgass (rám). Ha a négy káyát fölismered, úgy minden bizonnyal tökéletes szabadulást nyersz bármelyikben. Ne légy szórakozott. Ez a Buddhák és az élőlények között húzódó határvonal. Ez a pillanat igen nagy jelentőségű.

Ha most szórakozott vagy, úgy számtalan aeon idejére lesz szükséges ahhoz, hogy a nyomorúság mocsarából kiszabadulhassál."

2023. szept. 11. 20:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha érdekel valakit: azóta több Namkhai Norbu könyvbe beleolvastam illetve elolvastam és az egyikben le volt írva, hogy a Fénytest egyenlő a Szivárványtesttel.
2023. szept. 17. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!