Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Budapesten hova tudok elmenni...

Budapesten hova tudok elmenni templomba napközbe?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem fel pestre és nem tudom hogy működik ez, szívesen meghallgatnám hogy melyik templomba menjek.


Például láttam hogy a Nagyboldogasszony Főplébánia templom nyitva van 8:30-tól 19-ig, de mikor tudok bemenni úgy hogy ne zavarjam a misét vagy valami mást, csak magamba ottlenni egy 20-25 percet?

Egyáltalán szabad ilyet ingyen vagy fizetni kell?


Köszi a válaszokat.



2023. szept. 20. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarod a misét, nyugodtan részt vehetsz rajta, hétköznap nem is hosszú.


Fizetni nem kell érte sose, ha szeretnél pár száz forint adománnyal hozzájárulni a fenntartási költségekhez, azt bármikor megteheted.

2023. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, még annyit szeretnék kérdezni hogy honnan tudom hogy mikor vannak a misék?
2023. szept. 20. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg tudod nézni:

[link]

2023. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg pont ugyanúgy működik, mint vidéken. Természetesen nem kell fizetni (kivéve az egész városban összesen 1-2 turisztikailag extrán kiemelt helyet, amilyen a Mátyás templom), az viszont előfordul, hogy amikor nincs mise, arra az időre zárva tartják a templomot. Ezt az adott plébánia honlapján tudod megnézni.
2023. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. szept. 20. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifejezetten misére mész, akkor még a turisztikailag frekventált templomokban sem kell fizetni. Én sosem fizettem azért, hogy megnézzem pl. a bazilikát.

Nem zavarod a misét, nyugodtan ott maradhatsz, ha el is kezdődik. Annyi, hogy közben nem illik nagyon előre mászkálni, nézelődni.

A Lehel téren a Szt. Margit templom pl. egész nap nyitva van (akkor is, ha épp nincs mise): Hétfő - szombat: 6.30 - 19.00 Vasárnap: 7.00 - 21.00.

Vagy a Ferenciek terén, de ott szinte egész nap misék vannak. (Hétköznap: 6.00; 8.00; 10.00; 11.00; 18.30; Vasárnap: 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 17.00; 18.30; 20.00) Úgy tudom dél körül zárják be pár órára, de azon kívül be lehet menni.

2023. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Az Üllői úton (Corvin negyed és Klinikák között) is általában nyitva van napközben az Örökimádás Templom. Itt van lehetőség csöndes elmélyülésre napközben, jó itt lenni.

A Mária utca-Krúdy Gyula utca sarkán lévő Jézus szíve templomban kifejezetten ajánlom a miséket! A hirdetőtáblán is kint van a miserend, vasárnap van sok.

A Bazilikában pedig a főbejárat jobb oldalán van egy külön ajtó. Az egy kis szentségimádási kápolna, kis méretű, mindig ott van az Oltáriszentség benne, csöndes, személyes imára van lehetőség, alig vannak. Az ajtó közelében általában a nagy templom részhez őrök szedik a pénzt vagy jegyet a külföldi látogatóktól (akik nem imádkozni jönnek), de ha szólsz, hogy imádkozni jöttél a kis kápolnába, meg is mutatják a bejáratot. Az ingyenes, csakúgy, mint a misén való részvétel a nagy részben is. Kicsit visszataszító a kinti térben a tömeg és pénzezés, de ha már bent vagy a kis imahelyen, lélekemelő a csönd és közelség a saját imában.

Bátorítalak több hely meglátogatására. Vidékhez képest zavarbaejtő is lehet a rengeteg templom, mise, de keress fel több helyet, és kívánom, hogy találj egyet-kettőt, ahol mise nélkül vagy misével tudsz lelkileg jól jelen lenni. Ne riasszon el a sokaság. Mindenhol Isten a lényeg, de fontos, hogy a vezetésben megtaláld, hogy hozzád szól.

2023. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a teljes körű választ!
2023. szept. 29. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!