Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia alapján van erre...

Biblia alapján van erre valami kiskapu?

Figyelt kérdés
Egy olyan betegség teljesedik ki az életemben, ami miatt a megvakulás folyamata zajlik nálam. Mivel a közegem nem segítő, támogató, értsd eddig a pillanatig, míg csak ment dolgoznom kellett, hogy egyek, s gondoskodjam a gyermekeinkről, fizikai munkák terén sem kapok segítséget, pedig egyre lassabban megy, férjem még csunya megjegyzést is tett, hogy ezentúl el kell tartania- pedig nem, szep rokkant ellátást kapok mostantól-szóval pár hete az öngyilkosságot fontolgatom.Nagyon szeretném, ha véget érhetne az életem most már. Csakhogy keresztény vagyok, e szerint öngyilkosság után pokolba kerülnék. Nincs erre valami kibúvó? Vagy kerhetem Istent, hogy vegye el végre a földi életemet? Milyen megoldás lehetne erre, ha én nem szeretnék ilyen állapotban létezni, és nem is tudok.

2023. szept. 24. 16:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
26%

Keresd Isten akaratát. Neki nem hiszem, hogy ez a betegség az akarata, Jézus sosem cimbizett a betegséggel, ellenkezőleg. Ha mást nem, akkor megvigasztal és erőt ad és örömöt, de nem hiszem, hogy csak ennyi lenne.

Ha még nem tetted, vizsgáld meg, nincs-e valami bűn az életedben, és térj meg belőle, ha van. Isten szeret és jót akar neked, de ehhez törekedni kell a bűnök elhagyására.

2023. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%

Nincs, de bármilyen rossz is most a helyzet, talán így se annyira rossz, mint annak az ártatlannak, akit megvesszőztek, megvertek, embertelen nehéz keresztet tettek vállaira, amit neki kellett kivégzése helyére vinni, szögekkel rászegezték, majd megölték. Még se mondta út közben, hogy én inkább kinyírom magam.

A keresztények az élet nehézségeit, terheit, fájdalmait olyan méltósággal igyekeznek viselni, hogy ebben is eggyé válhassanak Krisztussal.

Persze nem minden keresztény, de ez lenne egy cél.


Az pedig hülyeség, hogy ezt az állapotot a bűnök okoznák, hiszen ezt Jézus is megmondta egyik gyógyítása során.

2023. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Milyen bűn van egy csecsemő életében az eredendön kívűl? A génhiba fogantatáskor fennáll, csak akkor enyhe károkat okozva, melyek az életkor haladtával tetőznek, ahogy a sejtek évek alatt pusztulnak.Persze, van néha bűn az életemben, mikor kiszalad valami a számon, ilyesmi, de ez a tiédben is megvan. Ha ez nem Isten akarata, akkor miért irod, hogy keressem Isten akaratát. Megmondtad, hogy ez a betegség nem az.Mégsem gyógyultam meg belőle 20 ima után sem. Pedig ő meg tudna gyógyítani, mert képes belenyúlni az anyagba, ő csinált engem. De nem nyult?, márpedig már nem tufom azokat megcsinálni, amiket 1-2 éve megtudtam. Hátha egyszer elütne valami jármű végre.
2023. szept. 24. 16:44
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

Annyi bizonyos,amit az előttem író is írt,hogy Isten nem akarja a betegséget és halált. Azt Sátán,az élet ellensége akarja.


Sátán egy legyőzött ellenség! Krisztus,a kereszten örökre legyőzte.


Ő,a te életedben is legyőzheti ismét, de ezt kérned kell,kérnünk kell!


Igen,NEM tudhatjuk,hogy Isten miért engedte meg neked ezt az emberpróbáló betegséget,de van kiút belőle!

Igen,talán van valami tanulnivalód,melyre éppen ez a megengedett betegség hívatott megtanítani.


Én,ismeretlenül is imádkozom érted.

Örülnék,ha elárulnád becenevedet,hogy azt névvel is tehessem!


Zoli Pásztor

2023. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
K.B.Z. a monogrammom.köszönöm.
2023. szept. 24. 17:02
 6/34 anonim ***** válasza:
16%
2. Hol élsz te? Minden kereszténynek törekednie kell a bűnökből megtérésre, egész élete során, állapotától függetlenül, és a bűn választ el Istentől. Ha ezzel nem vagy tisztában, nem vagy keresztény, mert ez nagyon alap dolog. Természetesen nem feltétlen kell, hogy valami bűn okozza ezt az állapotot a kérdező életében, de ezt a lehetőséget sem szabad kizárni, ne ezen múljon.
2023. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
6. Ugye érted, amit írtam, hogy 4 hónapos koromban kezdődött kicsiben a bajom, mivel egy génhiba okozza. 4 hónapos babuci koromban... Fiatalon megtértem, házasságban élek, becsületes életet, olyan gondolati és nyelvbünökkel, melyek nem tervezettek, hanem olyanok nagyjából, mint a tiéid... vagy bármely megtért esendő hús vér földi emberéi. Bocs, ha nem fogalmaztam egyértelműen előző kifejtésemben.
2023. szept. 24. 17:21
 8/34 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Az öngyilkossággal azoknak okozol fájdalmat, akik szeretnek téged, és azoknak okozol örömöt, akik gyűlölnek téged.


Mivel Isten szereti legjobban az embert, ezért neki fáj a legjobban ha valaki öngyilkos lesz, és mivel a sátán gyűlöli a legjobban az embert, ezért ő örül a legjobban ha valaki öngyilkos lesz.


Kérlek szépen hogy ne legyél öngyilkos.

Ha szeretnéd, én is imádkozom érted.

2023. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
34%

Nyilvánvaló,hogy a génhiba NEM lehet sem az"eredendő bűn",sem a te bűnöd következménye!


Elődeid közt volt,lehetett valaki,aki miatt a vérvonalban létrejött ez a betegség,ami nyilván nem volt Ádámban és Évában.

Nem dolgunk hibáztatni senkit ezért senkit!

A mi dolgunk kérni Nagyorvosunkat a gyógyításra.


Egy másik dolog,a bűneink kérdése.

Minden bűn,a legparányibb önzés is és a legkegyetlenebb szálini is kárhozatra érdemesít, de!


Krisztus kegyelme minden, MINDEN bűnt elfedez,ha hittel kérjük!

2023. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném,ha minden keresztény csatlakozna a 8.Hsz.véleményéhez és tervéhez!
2023. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!