Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Pál szabadakaratból...

Szent Pál szabadakaratból fordult és tért meg, vagy kényszerítették rá?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a Pálfordulás előtti életében, bizony szabadakaratból döntött a gyilkolások mellett. A fordulásnál volt döntési lehetősége?

2023. szept. 26. 04:22
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen igen. Volt szabadakarati döntése.
2023. szept. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Már miért ne lett volna?
2023. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mert meg lett vakítva és csak így kaphatta vissza látását.

Ki lett választva, az Úr által.



"3Már Damaszkusz közelében járt, amikor az égből egyszerre nagy fényesség ragyogta körül. 4Földre hullott, és hallotta, hogy egy hang így szól hozzá: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?” 5Erre megkérdezte: „Ki vagy, Uram?” Az folytatta: „Én vagyok Jézus, akit te üldözöl. 6De állj fel és menj a városba, ott majd megmondják neked, mit kell tenned.” 7Útitársainak elakadt a szavuk, mert hallották a hangot, de látni nem láttak semmit. 8Saul feltápászkodott a földről, kinyitotta a szemét, de nem látott. Úgy vezették be Damaszkuszba, kézen fogva. 9Három napig nem látott, nem evett és nem ivott. 10Damaszkuszban volt egy Ananiás nevű tanítvány. Az Úr egy látomásban megszólította: „Ananiás!” „Itt vagyok, Uram!” – felelte. 11S az Úr folytatta: „Kelj fel és siess az Egyenes utcába. Keresd meg Júdás házában a tarzuszi Sault. Nézd: imádkozik; 12és látomásban lát egy Ananiás nevű férfit, ahogy belép hozzá, és ráteszi a kezét, hogy visszanyerje látását.” 13Ananiás tiltakozott: „Uram, sokaktól hallottam, hogy ez az ember mennyit ártott szentjeidnek Jeruzsálemben. 14Ide pedig megbízatása van a főpapoktól, hogy bilincsbe verjen mindenkit, aki segítségül hívja a nevedet.” 15Az Úr azonban ezt válaszolta neki: „Menj csak, mert választott edényem ő, hogy nevemet hordozza a pogány népek, a királyok és Izrael fiai között. 16Megmutatom majd neki, mennyit kell nevemért szenvednie.” 17Ananiás elment, betért a házba, és e szavakkal tette rá kezét: „Saul testvér, Urunk Jézus küldött, aki megjelent neked idejövet az úton, hogy visszakapd szemed világát, és eltelj a Szentlélekkel.” 18Azon nyomban valami hályogféle vált le szeméről, és visszanyerte látását. Felállt, megkeresztelkedett, 19majd evett és erőre kapott."

2023. szept. 26. 11:28
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Maga Pál beszél arról, hogy egyeseket Isten mire rendel, tehát kapott hozzá egy jó nagy lökést nyilván, de ha akarja, visszautasíthatta volna. Valószínűleg Pál akkor már szívében megtért, amikor Jézus megkérdezte tőle, hogy miért üldözi.
2023. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Máriát sem kérdezte senki, hogy akar-e szülni 14 évesen miközben jegyese sincs. Csak úgy fel lett koppintva, majd közölték vele a kész tényt!

Pált még nyomatékosabban győzték meg, kis vakság nem rossz! Ha nemet mond, mi lett volna vastagbélrák?

2023. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

#5

Lehet nem olvastad figyelmesen, de Mária is meg lett kérdezve, azt pedig nem tudjuk hány éves volt, lehetett 16 is.

2023. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

6#


Lehet csak 12,5 éves volt.

Isten bármit megtehet, világot is teremthet. Téren és időn felül áll! Miért kellet a probléma? Miért nem 5 év múlva született a baba amikor már jegyese is lehetett volna Máriának? Miért kellet egyáltalán hozzá nő? Egy teremtő Isten nem tud teremteni?

2023. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

6hsz.


Ebben tévedsz! YHVH nem improvizál. Mária és Pál is a terv része volt, már jóval a születésük előtt!

2023. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

#8

Akkor szerinted nincs szabad akarat. Szerintem meg van.

2023. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%

9


A mai tudományos és pszichológiai kísérletek alapján nincs. Én személyesen úgy gondolom, hogy erős korlátozás mellett van egy kis szabadakaratunk, kivéve a kiválasztott kulcsfiguráknak. Rájuk és ama bizonyos életútjukra a predesztináció érvényes!

2023. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!