Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség Brahman és...

Mi a különbség Brahman és Bhagaván között?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Batman egy feketébe öltözött szuperhős!
2023. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Olvastad már a Bhagavad-gítāt?

Ha nem, mindenképpen olvasd el.

Van benne egy szép példa, ami nagyon jól elmagyarázza ezt.


Képzeld el, hogy a vasútállomás peronján várod a vonatot, mert még eddig nem láttál azt.

Egyszer csak látod, hogy a valamilyen jármű jön a síneken és világít, csak a lámpájának a fényét látod. Ekkor azt mondod ez a vonat. Ez a Brahman felfogás.


Amikor beérkezik a vonat a peronra, és látod a mozdonyt és a kocsikat, de nem érsz hozzá, és elmész. Akkor erre mondod, hogy ez a vonat. Ezt nevezik Paramátmának, Felsőléleknek.


Végül pedig ha tovább maradsz, és fel is szállsz a vonatra, megnézed közelebről minden egyes részletét, na az a Bhagaván. Vagyis Bhagavánnak, az Istenség Legfelsőbb Személyiségének nevezzük magát Istent, mert nekünk Krisna hívőknek Ő egy személy, nem pedig egy ragyogás (Brahman).

Remélem ez válasz volt a kérdésedre.

2023. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2. Kedves Válaszoló! Igen, olvastam és ezt a példát is és ez utóbbi nem segít nekem. Abból szerintem nem lehet megérteni. Azért köszi.
2023. okt. 1. 11:29
 4/6 A kérdező kommentje:
A Bhagavad Gítában hol van leírva, hogy mi a különbség? Köszi!
2023. okt. 1. 11:30
 5/6 A kérdező kommentje:
A Bhagaván az abszolút, a Brahman pedig? Kérlek, magyarázd el, ha Te érted, ez a kérdés/téma nagyon fontos! Köszönöm!
2023. okt. 1. 11:33
 6/6 A kérdező kommentje:

#2. Krisna teremtette Brahmát?


Meg lehet feleltetni a vaisnava fogalmakat a keresztény fogalmakkal?


Pl. a Legfelsőbb Úr (a Bhagavad-gítában Visnu/Krisna, ha jól értem), Ő az Atyaisten, ha a Bibliát nézzük?


Vagy a Bibliából ismert Mennyei Atya (Jézus Krisztus Atyja) Brahma?


Tudsz erről vmit?

2023. okt. 27. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!