Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi készteti egy hitoktató...

Mi készteti egy hitoktató végzettségű fiatal nőt arra, hogy más emberek magánéletében kutakodjon, áskálódjon?

Figyelt kérdés

Úgy értem, rosszindulatúan.

Információkat szerez családon belüli viszonyokról, az emberek magánéletéről és ezután véleményt nyilvánít, bíráskodik olyan dolgokról, amelyek nem tartoznak rá. Akár idegen emberek magánéletéről is, mindenféle fórumokat olvasva. Olyan emberekről, akikről nem tud semmit, csak egy bejegyzést olvas el.


Miért foglalkozik ezzel? Mi történhetett a lelkében, hogy nincs más dolga, mint minden nap más magánéletében kutakodni, mindenféle fórumokat bújni, rosszindulatú megjegyzéseket tenni, vádaskodni?

Közben meg állítólag vallásos. Ami még rosszabb: hitoktató végzettséggel rendelkezik.



2023. okt. 10. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, téged mi késztet ugyanerre?
2023. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy valakinek papírja van valamiről még nem biztos, hogy érti is a dolgát.


Például nekem is van egy burkoló végzettségem, de elbújhatok azok mellett, akik papír nélkül feketén burkoknak, mert látom, hogy az ő munkájuk szebb.


Meg aztán ott van a diplomások zöme, akik azt képzelik, hogy a papír mellé bölcsességet vagy észt is kaptak, pedig csak egy papírjuk van arról, hogy be tudnak magolni dolgokat és meg tudnak tanulni, érteni dolgokat, ha kitartóan kutatják.


De itt vagyok én is. Szakácsnak tanultam, gyakoroltam és évekkel később jókat főztem, de nem az én világom a vendéglátás. Ott az említett burkoló végzettségem, de nem gyakorolhattam annyit, hogy jó lehessek benne és rájöttem, az építőipar nem az én világom.


De kiderült, hogy tök jó raktári munkás vagyok és még targoncás papírt is kifizette nekem a cég, hogy kihasználja a bennem rejlő lehetőségeket. kiderült, tök jó targoncás vagyok és még élvezem is a dolgot.

De amit legjobban élvezek, az Isten, Jézus. Így szabadidőmben leginkább ezzel foglalkozom. Ismerőseim kérdezték, hogy nem e érdekel engem a papi pálya. én pedig mondtam, hogy nem érdekel a pap pipája, mert töltött cigit szívok. De az igét titkon azért hirdetem, mert Isten a rejtekhelyen is nagyon jól lát és megjutalmaz érte nyilván.


Tehát a kérdésben szereplő nő is ilyesfajta félreértések áldozata lett.

De hallod! Azt hallottam, hogy az Isten mindenkinek megbocsátja vétkeit, akik megbánták azokat.

2023. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Az ugye világos, hogy te most pontosan ugyanezt csinálod? Tehát, magadban meg is találhatod a választ!
2023. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem amúgy az első benyomásom az volt, hogy a kérdező önmagáról beszél és próbálja megfejteni, hogy miért csinálja azt, amit amúgy nem szeret csinálni a lelke.

Kérdező! A test és a lélek állandó tusakodásban vannak. Pál is elszenvedte ezt. Írt is róla. Attól, hogy valaki hívő nem válik autómatikusan képtelenné a rosszra. hanem törekszik rá, hogy a rosszat ne cselekedje és a jót cselekedje.

Gondolj bele. A tanítványok még 3 év élesben tanulás után is, miután már Krisztust kétszer látták feltámadott testben visszamentek halászni. Visszatértek a régi szokásaikhoz és nem is fogtak semmit, amig a 3. megjelenő Krisztus nem szólt nekik, hogy vessék ki a hálójukat a másik oldalon a 153 halra. János evangéliumának a vége ez.

Ott értették meg, hogy a régi életük véget ért és már nem halászok ők, hanem pásztorok, akiknek Krisztus nyáját kellene egybeterelgetni.


Nézted , de nem láttad. Nem nagy ügy. Higgy előszőr, aztán nézd meg újra és akkor látni is fogsz.

Jézus nem azért nem jár köztünk testben, mert a jövőbe ment. Nem, hanem mert test nélkül könnyebben jár közöttünk és hatékonyabban működik. Ő a szentlélek. Ő az igazság. Ő az út. Ő az élet. Ő a jó pásztor és Ő a kapu, melyen a nyáj ki és be járhat.

üdv, Krisztián

2023. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Zavar a viselkedése, mert nagyon rossz, gusztustalan példát mutat a gyermekeknek.

Ha csak ez okoz neki beteljesülést és örömöt, miért nem éli ki magát otthon, négy fal között? Miért kell kibeszélni mindent mindenki, akár gyermekek előtt is?

Gyermekeknek gyakran a tanár, a hittanoktató a példaképük. Nem jó ha ezt utánozzák.

2023. okt. 10. 13:37
 6/15 A kérdező kommentje:

#4- Nem, nem magamról beszélek, nem tudod értelmezni a szöveget. Olyan hittanoktató nőről beszélek, akit a környezetemből ismerek és elítélem a viselkedését.

Ezt írtad: "törekszik rá, hogy a rosszat ne cselekedje és a jót cselekedje". Hát ez a nő nem igyekszik jót cselekedni. Olyan rosszindulatú, hogy mindenki elítéli a viselkedését.

2023. okt. 10. 14:05
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
De miért annyira rossznak ezt? Ha annyira rossz, akkor miért csinálod pont ugyanezt?
2023. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Az osszes vallasos intezmeny erre van kihyegyezve. Jelenteni az emberekrol. Miota a hatalom szolgalataba alltak ezzel fizetnek.
2023. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Otthonról hozta a rossz szokásokat, anya, nagyanya is ezt csinálta, vlsz. egész életükben pletykáltak. Ilyen egyszerű. Egyszerű primitív emberek.


Amúgy meg a papok között sok a pedofil. Mindenhol vannak rothadt almák!

2023. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Homokos sok van es fasiszta is
2023. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!