Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy reagáltál amikor megtudta...

Hogy reagáltál amikor megtudtad komoly keresztényként, hogy a családtagod ateista, és nem érdekli Jézus? : (

Figyelt kérdés
Én szomorú lettem.
2023. okt. 11. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Te egy vallási fanatikus vagy szektás bolond lehetsz, közöd nincs hozza más miként él, nem érdekli azokat a te megközelitésed .
2023. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jézus Krisztus szeret téged!
2023. okt. 11. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Csak szeretni és segíteni tudom Őket.

Jézus az Üdvözítő!

Imádkozom Értük 🙏

2023. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
még hányszor kérdezed meg ugyanazt?
2023. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2#-es komment lol, wooow...

Imádlak téged kérdező. A krisztus is szeret. Biztos Jézus is szeretne ha hallana rólad, sőt imádna. Én is, mint testvéred, ragyogónak talállak és mélységesen szeretlek.


Nos a válaszom, hogy nem emlékszem. Többször megesett már. Meg engem sem igazán érdekel Jézus. Persze sok sok éve Jézus a bálványom, de sajna ő sok ezer éve elhagyta ezt az idővonalat. Viszont az is sokszor megesett, hogy az igazság nem érdekelte őket. Saját anyám aki nagyon kedves nekem, többször kifejtette, miért nem meditál, miért nem ez meg az. Ez van. Ő így halad. Te sem álltál még készen Jézus történetének megismerésére 200 éve, de most az vagy! Ők is majd később.., akár nem csak 1 vagy 2 élettel később.. Ezzel semmi baj. Az élet kavalkádjának része. :)

Persze kicsit magányos, mert engem kevés egyéb dolog érdekel, mint a dolgok dolga, a végső valóság, maga isten, míg még a vallásos része a családnak is kb érdektelen hozzám képest. De ez akkor is így szép és jó. Nem akarnám őket, hogy most érdeklődjenek, mert ha igazán őszintén akarom látni, valóban nem állnak készen, nincs rá szükségük. Mint a szerelem és egy bölcsis. A szerelem varázslatos, megfoghatatlanul gyönyörű, de nincs olyan 2 éves, aki készen állna rá. Ez így normális. :)) Majd később ők is felébrednek, elkezdenek teljes életet élni, és befogadják a krisztusi fényt. Anyum 60 lesz és ateista. Szinte már látom a következő életét is, és hogy ott sem lesz helye istennek.., az ő szemében..., én tudom, hogy mindenhol isten van, és csak istennek van helye igazán bárhol. Majd egy utána lévő életében.., vagy amikor ott tart, hogy érdekli a felfoghatatlanul nagy szeretet és emberi boldogság. Szerencsénkre drága édes anyánk végtelen időt ad rendelkezésünkre, hogy megtaláljuk magunkat. :))

2023. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem isten érdekel.
2023. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Mit tudhatjuk mi, hogy megmenthetünk-e bárkit is.

Te azért ne mondj le senkiről mert Istené az utolsó szó.

A felülről jövő bölcsesség békeszerető, úgyhogy ne zaklass felettéb senkit, hanem aki egyszer már hallott tőled az evangéliumról azért csak imádkozzál és legyél méltó tanúja Jézusnak a cselekedeteiddel, nehogy mások miattad forduljanak el a hittől. Minden dolgod szeretetben menjen végbe. A szeretet mindent hisz, mindent remél, mindemt eltűr. Isten áldjon!

2023. okt. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

Semmiben sem befolyásolt. A magánügye.

Sajnálom miatta, de neki ez jutott: abban hisz, hogy nincs Isten.

Ez is egyfajta hit, hiszen bizonyítani nem tudja.

2023. okt. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Nincs ateista családtagom.

Baráti körömben vannak ateisták, de őket már így ismertem meg. Elfogadom, hogy ilyenek, a hitet senkire nem lehet rákényszeríteni. Ha kérdeznek, válaszolok, ha cinikusak, akkor szólok, hogy nekem ez rosszul esik, egyébként nagyon-nagyon ritkán jön elő ilyen téma.

2023. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!