Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Manny Delgado vagyok. Minek...

Manny Delgado vagyok. Minek menjek vasárnap a templomba misére ha Isten a természetben van? Isten teremtette a környezetet, a fákat, az állatokat. Minek menjek kövek és téglák közé Istent hallgatni ha a természetben is megtalálható?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek 1 temploma van csupán. Az elméje.


Az egyházak isten ellenségei. Azért vannak, hogy lássuk, mit nem akarunk, és helyette az igazat, a szépet, a valót, jóságot, fényt, önmagunkat őszintén, istent válasszuk.

2023. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Istent önmagamban találom. De mivel mindenkinek más a személyes Isten, van akinek kapaszkodó az Istennel való kapcsolathoz a templomba járás. Nekem nem, de személy szerint el tudom fogadni, ha másnak igen.
2023. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, kezdetnek ez is jó. De idővel megunja az ember, hogy a teremtett dolgokat csodálja. A füvet, a fákat, eget, földet, vizeket.

Mert én ugyanígy voltam, mint Manny Delgado. De idővel kellett az is, hogy Isten beszéljen hozzám. Nem, nem járok templomba. Mára azért eljutottam odáig, hogy a Bibliát tanúlmányozzam, főleg Jézust. És hozzám beszél. Látom az Úr szavait, amiket nekem címzett. Nem egy ember munkája, hanem ezrek segítségével Isten munkája, hogy olvashatom a bölcsességet.

A fák, füvek, virágok, mezők, erdők, vizek nyelvét nem értem. Nem értem a szélből sem, hogy merre tovább az életemmel. De Jézus szavai utat mutatnak és segítenek dönteni.

De a templomba én bevallom, hogy nem merek bemenni.

2023. okt. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jégszív ***** válasza:

Két dologgal is válaszolhatok:

1.

A Tízparancsolat 3. (többször módosított 😛) pontja: "Megemlékezzél arról, hogy az Úr napját megszenteljed!" Igen ám, de sokak szerint ebbe a megszentelésbe sok minden más is belefér...


2.

Az Anyaszentegyház öt parancsolatából az első már konkrétabb:

"A vasárnapot és a kötelező ünnepeket szentmisével és pihenéssel szenteld meg!"

2023. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!