Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus (elfogatásának az...

Jézus (elfogatásának az éjszakáján) elfogói között konkrétan voltak olyanok is, akik tagjai voltak a Szanhedrinnek?

Figyelt kérdés

#Szánhedrin #Jézus elfogása
2023. okt. 14. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

A főpap tagja volt a Szanhedrinnek. Jó lehet, ő maga nem ment el, de tudjuk, hogy a szentírás szerint a főpap szolgája jelen volt Jézus elfogatásánál. Az ő fülét vágta le hírtelen felindulásból az egyik tanítvány (Péter), amit Jézus rögtön visszaillesztett és meggyógyított.

A jó szolga pedig Ura nevében jár el.

A fej nem volt ott, de a kéz igen. Mind két keze ott volt a Szanhedrinnek.

2023. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

És az a bizonyos főpap-szolga tagja volt a Szanhedrinnek?

2023. okt. 14. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nem voltam ott sajnos.


Az írásokból tudjuk, hogy kik voltak ott: Jézus (nyilván), tanítványai, Júdás. Sokaság volt ott kardokkal és botokkal. (Máté evangéliuma szerint)


Márk szerint egy ifjú is volt ott, aki csak egy inget viselt. Márk14:51-ben van ez. 14:52 ben pedig megfogják az ifjút , aki ingét otthagyva pucéran elszaladt.


Lukács pedig így emlékszik:

"Majd ezt mondta az ellene kivonuló főpapoknak, a templomőrség vezetőinek és a véneknek: Úgy vonultok ki ellenem kardokkal és botokkal, mint valami rabló ellen. Mindennap veletek voltam a templomban, mégsem emeltetek rám kezet. De ez a ti órátok és a sötétség hatalmának ideje."

(Lukács 22:52-53)

Itt már Lukács szerint főpapok is jelen vannak, akik tagjai lehetnek a szanhedrinek. Egyébként itt van a szanhedrin leírása: [link]

Eszerint a mindenkori főpap, a papság felsőbb rétege és a vének, írástudók is tagjai voltak a szanhedrinnek.


János evangéliuma pedig azt is tudni véli, hogy a füles szolgát Málkusnak hívták.


Aki abban az évben a főpap, Kaifás nem volt jelen. Utána vitték hozzá. kár, pedig Kaifás biztosan tagja volt a szanhedrinnek.


Szerintem pedig, ha más nem legalább 1 vagy két szanhedrin tagnak jelen kellett lennie, hogy felügyeljék a jeles eseményt. Úgy vélem érdekeltek voltak abban, hogy Jézust biztosan elfogassák. Az ilyen dolgoknak azért az ember hajlamos személyesen utána járni.


De ezt biztosan csak Isten tudhatja.


Annyi biztos, hogy nem csak Jézus estéje volt kellemetlen, hanem valószínűleg az ifjú is kellemetlen pillanatokat élt át, miután pucéran elszaladt. Szerintem az ő sztorija is megérne egy misét, kár, hogy róla sem maradt fent több információ. De ez, hogy szerencsétlen bekerült a Bibliába, olyan, mintha a korabeli google autó lefotózta volna.


Aztán lehet ott volt Kaifás is, de át kellett vedlenie templomi díszbe Jézus meghallgatása előtt. Vagy haza vitte a kardját vagy botját.

2023. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Nagytanács tagjai közül biztos nem volt jelen senki. A szolga pedig biztos nem volt a Nagytanács tagja.
2023. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Lk. 22/52: „Monda pedig Jézus azoknak, a kik ő hozzá mentek, a főpapoknak, a templom tisztjeinek és a véneknek: Mint valami latorra, úgy jöttetek szablyákkal és fustélyokkal?”

- Akkor tehát, ha jól értem, voltak olyan főpapok, vének és írástudók, akik nem tartoztak a Nagytanácshoz?

- Illetőleg a Jn. 18/12-ben megnevezett "zsidók szolgái" alatt kiket kell érteni, ha nem a Szanhedrin tagjait?

2023. okt. 17. 09:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Mat.26;

47. És még mikor beszél vala, ímé Júdás, egy a tizenkettő közül, eljöve és vele együtt sok nép fegyverekkel és fustélyokkal, a főpapoktól és a nép véneitől.

48. A ki pedig őt elárulja vala, jelt ada nékik, mondván: A kit én majd megcsókolok, ő az, fogjátok meg őt.

49. És mindjárt Jézushoz lépvén, monda: Üdvöz légy Mester! és megcsókolá 50. Jézus pedig monda néki: Barátom, miért jöttél? Akkor hozzámenvén, kezeiket Jézusra veték és megfogák őt.őt.

55. Ugyanekkor monda Jézus a sokaságnak: Mint valami latorra, úgy jöttetek fegyverekkel és fustélyokkal, hogy megfogjatok engem? Naponként nálatok ültem, tanítván a templomban, és nem fogtatok meg engem.


Mrk.14;

43. És mindjárt még mikor ő szól vala, eljöve Júdás, egy a tizenkettő közül, és vele együtt nagy sokaság, fegyverekkel és botokkal, a főpapoktól, az írástudóktól és a vénektől.

44. Az ő elárulója pedig jelt ada nékik, mondván: A kit megcsókolok majd, ő az; fogjátok meg azt, és vigyétek el biztonsággal.

45. És odajutván, azonnal hozzáméne, és monda: Mester! Mester! és megcsókolá őt.

46. Azok pedig ráveték kezeiket, és megfogák őt.

48. Jézus pedig felelvén, monda nékik: Mint egy rablóra, úgy jöttetek-é reám fegyverekkel és botokkal, hogy megfogjatok engem?!

49. Naponta nálatok valék, a templomban tanítva, és nem fogtatok meg engem; de szükség, hogy az írások beteljesedjenek.


Luk.22;

47. És mikor még beszéle, ímé sokaság jöve, melynek az méne előtte, a ki Júdásnak neveztetik, egy a tizenkettő közül: és közelgete Jézushoz, hogy őt megcsókolja.

48. Jézus pedig monda néki: Júdás, csókkal árulod el az embernek Fiát?

49. Látván pedig azok, a kik ő körülötte valának, a mi következik, mondának néki: Uram, vágjuk-é őket fegyverrel?

50. És közülök valaki megvágá a főpap szolgáját, és levágá annak jobb fülét.

51. Felelvén pedig Jézus, monda: Elég eddig. És illetvén annak fülét, meggyógyítá azt.

52. Monda pedig Jézus azoknak, a kik ő hozzá mentek, a főpapoknak, a templom tisztjeinek és a véneknek: Mint valami latorra, úgy jöttetek szablyákkal és fustélyokkal?

53. Mikor minden nap veletek voltam a templomban, a ti kezeiteket nem vetétek én reám; de ez a ti órátok, és a sötétségnek hatalma.


Ján.18;

2. Ismeré pedig azt a helyet Júdás is, a ki őt elárulja vala; mivelhogy gyakorta ott gyűlt egybe Jézus az ő tanítványaival.

3. Júdás azért magához vevén a katonai csapatot, és a papi fejedelmektől és a farizeusoktól szolgákat, oda méne fáklyákkal, lámpásokkal és fegyverekkel.


Nos nem tudni biztosan, hogy voltak e akkor jelen a Nagy tanács tagjaiból vagy sem. Az egyik Evangélium így írja a másik úgy. Bele kell képzelni magunkat a helyzetbe. Melyik a valószínűbb, életszerűbb, logikusabb

2023. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először azt írtad, hogy: "a Nagytanács tagjai közül biztos nem volt jelen senki."

Most azt, hogy: "nem tudni biztosan, hogy voltak e akkor jelen a Nagytanács tagjaiból vagy sem."


- Most akkor jelen voltak vagy nem voltak jelen a Szanhedrin tagjai????

- A "zsidók szolgái" alatt kiket kell érteni?

2023. okt. 17. 21:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Elnézést és bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam. A lényeg az amit legelőször írtam. "A Nagytanács tagjai közül biztos nem volt jelen senki." csak a küldöttek szolgák és katonák. Az életszerűség az, hogy a "fejesek" soha sincsenek jelen az akciók helyszínén. Ezért vannak az alkalmazottak, megbízottak, alattvalók szolgák stb. Ők a Nagytanács tagjaitól küldöttek.

"sok nép fegyverekkel és fustélyokkal, a főpapoktól és a nép véneitől."

"nagy sokaság, fegyverekkel és botokkal, a főpapoktól, az írástudóktól és a vénektől"

"katonai csapatot, és a papi fejedelmektől és a farizeusoktól szolgákat,".

Kik a papi szolgák? Szerintem ehhez nem kell nagy fantázia sem nagy tudomány. Szerinted kik lehettek a szolgák? Ma hogy hívnák hogy neveznék ezt a posztot vagy beosztást? Talán úgy hogy megbízott ügyintéző, vagy esetleg gyakornok, esetleg titkár, meghatalmazott közbenjáró, képviselő azaz szolgáló stb. Ez nem idegen és nem ismeretlen fogalom senki előtt.

2023. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A papi szolgák a szanhedrin tagjai? Ha nem, akkor hol voltak jelen? Hol teljesítették a munkájukat? Mi volt a munkájuk?
2023. okt. 22. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Neked mi a meglátásod és a véleményed a kérdéseddel kapcsolatban? Nekem a szolgáló az szolgáló. Neked mi jut eszedbe a szolgálóról és annak feladatáról? Például mit csinál egy uradalomnál a szolgáló, vagy mit csinál pl. a papok mellett egy ministráns?
2023. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!