Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Férfiként lehet női bérma...

Férfiként lehet női bérma védőszentet választani?

Figyelt kérdés

Nagy tisztelője vagyok Avilai Szent Teréznek és annak, ahová jutott lelki életben.

Ferfiben egyedül Eckhart Mestert tartom, akit úgy tartok, hogy lelki életben olyan magas fokra jutott, mint ő, de őt (még?) nem avatták szentté.



2023. okt. 14. 13:27
 1/5 Prókátor ***** válasza:
0%
Majd ha hivatolsan beveszik az egyházi dogmák közé az lmbtqsrxdaerhjhf... életvitel örök üdvösséget adó hatását, akkor majd lehet. Addig nem.
2023. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a lelki vezetődet. Nekünk anno (tizenx éve) azt mondták, hogy a nemünknek megfelelő szentet válasszunk, de nem biztos, hogy ez minden esetben kötelező.
2023. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1, Szent Teréziáról nevezett Ernő atya.
2023. okt. 14. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Pl. a Habsburg-család ferfitagjai is hagyományosan mind megkapják a Mária nevet is a keresztségben, a Szűzanya iránti tiszteletből.

Tehát ilyen alapon lehet férfinak női védőszentje. De én azért megkérdezném előre a bérmálkozásra felkészítő atyát.

2023. okt. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezem majd, csak előtte gondoltam érdeklődni, hogy hátha van biztos válasz és aszerint elkezdeni már kersegetni a szentet.
2023. okt. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!