Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem járok templomba, bűnös...

Ha nem járok templomba, bűnös vagyok?

Figyelt kérdés

Ha keresztényként igyekszem élni, olvasok, imádkozok, hálát adok és cselekedeteimmel Jézus tanításait igyekszem követni, de nem megyek el minden vasárnap templomba, csak ritkán, az baj?

Valahogy nem áll hozzám közel a misék tradicionális része, a pap szavait szívesen meghallgatom, de a többi nem megy. Idegenkedek a gyónástól, az áldozástól, ráadásul a megrögzött templomba járók olyan vizslató pillantásokkal tudnak méregetni ha belépek az ajtón, hogy legszívesebben világgá mennék.

Sajnos azok az emberek akik rendszeresen a templomba járnak elég bigott vallásosak, vagy álszent képmutatók. Illetve különbnek tartják magukat a bűnösöktől.

Szerintem ez nem jó, Jézus legfőbb parancsa a szeretet, szeresd felebarátodat mint önmagadat. Vagyis önmagadat se helyezd mások elé, de mögé sem. Minden ember egyformán Isten teremtménye.

Jobban szeretek beszélgetni ezekről olyan emberekkel, akik nyitottak erre, meg olvasgatni, gondolkodni, ha Istenhez akarok közelebb lenni akkor inkább elmegyek a természetbe és gyönyörködöm alkotásaiban, magamba szívom az energiát és feltöltekezem.

Rosszul gondolom ezeket?



2023. okt. 14. 23:37
1 2 3 4
 1/32 Lucifer-666 ***** válasza:
41%
Lukács Evangéliuma:18:10 Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.
2023. okt. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Én sem járok templomba. Ugyanígy vagyok, mint te. Ám a munkahelyemről ismerek olyanokat, akik járnak. Én nem általánosítok. Én bevallom őszintén nem vagyok ahhoz elég bátor, hogy bemenjek a templomba. Számomra ijesztő a gondolat, pedig valószínűleg nem bántanának. Viszont olvasom a Bibliát. Vannak benne okosságok. Jézus mindenhol tanított, nem csak templomban. Ma pedig egy nagyszerű korban élünk. A templomot nem a kő szentelte meg, hanem az, hogy ott volt valaki, aki képzett tanítója Isten igéjének. A közösség háza, ahol misézni, gyónni lehetett. És a szentírás is megtalálható volt benne. A hagyományok pedig, beleértve a keresztelőt is, inkább az embereknek szóltak, mint Istennek. Jézus elmondta, hogy a jó pásztor ismeri a bárányait, nevükön szólítja őket és a bárányok felismerik a hangját. Azt is mondta, hogy ő a jó pásztor.

Ma pedig egy nagyszerű korban élünk, mert itt van a világháló. Isten pedig mindenütt ott van. Aki keresi az meg is találja. Itt is ezen az oldalon is gyakran akadnak válaszok, melyek Isteni ihletésűek és teljesen alkalmasak a tanításra.

Isten országának és annak igazságának a keresése nem csak a templomban található meg. Persze, ártani nem árthat, ha valaki bemegy és kilép a komfortzónájából. Én erre még nem állok készen.

Én úgy tartom a Biblia a valódi Templom. Sőt, az internet a szent hely. Közössége Istennek itt is van. Én bátran fel is vállalom a hitem szóban is, és a facebook-on is. Nem esett bántódásom, a negatív emberek pedig szépen eltünedeztek.


Ismerek olyat, aki minden vasárnap megmutatta magát a templomban, de amúgy életvitelén és szokásain jól látszott, hogy ez nála a képmutatás része volt. Persze, senki sem szent. Én sem vagyok fedhetetlen.

Nem járok vasárnaponként templomba, de itt bújom már évek óta a kérdéseket és a válaszokat, mellette a Bibliát is. Megpróbálom a tanúltat átvinni a cselekedeteimben.


Szerintem nem bűn, ha az ember a hitét a való életben gyakorolja, ám templomba nem jár be. Én egyet értek a nézeteddel, de nem általánosítanék.

2023. okt. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Na Lucifer, most nagyot szoltál!

[link]

Bizony, bizony, még Lucifer is jobban érti, mint azok közül némelyek, akik bejárnak a templomba.

2023. okt. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Lucifer-666 ***** válasza:

Amúgy itt van, hogy mit gondol Isten. Pl. a Jeremiás 7-ben.

[link]

2023. okt. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

vagy mit mond Ézsaiás 66 ban:

[link]

2023. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Attól függ, kit kérdezel.

A katolikus egyház szerint bűn és meg kell gyónnod, ha nem mész.

Ha engem kérdezel, nem bűn.

Viszont nem általánosítanék így:

"Sajnos azok az emberek akik rendszeresen a templomba járnak elég bigott vallásosak, vagy álszent képmutatók. Illetve különbnek tartják magukat a bűnösöktől."

Lehet, hogy a ti templomotokban így van, de nem mindenhol. Biztosan nem mindenki.

2023. okt. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

Az elméd a templomod. Azt látogasd. Az egyház isten ellensége. Amíg a földi irányítással dolgozik együtt, és konkrétan semmit sem tesz, hogy egy belátható időn belül tudatosan megváltsa a bolygót a jó és rossz csapdájából, addig az is csak egy istenkáromló szervezett bűnözés.


Még elég kicsi vagy. Normális, hogy már, hogy benőtt a fejed lágya látod, hogy az egyház és az abba tartozók jó része bővelkedik istenkáromlásból. Majd ha nagyobb leszel elkezded úgy magadba engedni istent, aminek semmi köze nem lesz olyan felszínes és lényegtelen dolgokhoz, mint a leírhatatlanul gyönyörű és komplex természeti harmónia.

2023. okt. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bocsánat az általánosításért, igazatok van. Úgy értettem, az emberek többsége, akik a mi kis falunkban itt rendszeresen templomba járnak, a ceremóniában és a külsőségekben hisznek és sokan közülük nem értik a lényeget...

Ez az útkeresés egy életen át való fejlődés, amely során egyre közelebb kerülhetünk Istenhez.

Eddig nem jutott eszembe, hogy az internetért hálát adjak, de tényleg igaz, itt mindenütt megtalálhatja Istent aki keresi.

Többet fogok itt is olvasgatni a gyakorin.

2023. okt. 15. 01:31
 9/32 anonim ***** válasza:

Utolsó! Az egyház nem mondanám, hogy Isten ellensége lenne.

Hiszen az őrzi és őrizte meg mindazt, ami ránk maradt az Úr szávaiból.

[link]

Az egyház az, amely folyamatosan éber. Néha kicsit túl lőnek a célon. De ugyan ki nem?

Nem állítja az egyház sem, hogy a tagjai mind szentek lennének. De készített listát a szentekről és életükről, hogy segítsék a híveket az eligazodásban.

[link]


Amíg nem olvastam bele, nem próbáltam megérteni, én is ellene voltam. Azt hittem, hogy nyilván az egyház vezeti félre a népeket, de rá kellett jönnöm, hogy a félrevezetés az, ha elhiteti velem valaki, hogy az egyház Isten ellensége.


Az elméd a templomod? Nem, utolsó. Az elméd az a hely, ahol nyugodtan imádkozhatsz. Ahol csak Atyád lát a menyből. Az a belső szobád, melyről Jézus beszélt.


A templomod az nem az elméd. A templom Isten háza. Ott Ő a házi gazda és minden úgy van, ahogy az Úr akarja. Inkább a Biblia a templom, amit gondosan alkottak évezredek alatt Isteni ihletésre.


Utolsó! Nem a kérdező a kicsi. Azt pedig te árulod el a legvégén magadról, hogy a teremtést dicsőíted és nem a teremtőt. Mert bár gyönyörű dolog a harmónia a természetben, de sokkal gyönyörűbb az, aki mindezt megalkotta.


Nézted utolsó, de nem láttad.

2023. okt. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és a 7-esnek címeztem: utolsó
2023. okt. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!