Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Természettudományos állápontot...

Természettudományos állápontot és ateista filozófiát képviselő Dr Szalay Miklós kontra Nagy Gergely Református lelkész és teológus vélemény Istenről. Mi a véleményetek a teológus véleményéről? Az ateista álláspont szerintem gyengébbre sikeredet


#vita isten létezéséről
2023. okt. 15. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Én sose értettem azokat az ateistákat, akik egyházzal állnak szemben.

Az ateizmus a hit, hogy nincs isten. Akkor mi köze ehhez bármilyen egyháznak, szervezetnek? Magadat alacsonyítod le. Nem egy agnosztikus, értelmiségi, adatgyűjtő, létezéssel foglalkozó, gondolkodó filozófus leszel a szemükben, hanem egy hülye, aki hiába látja, hogy egy szervezet rossz és hülye, te még hülyébb vagy, mert harcolsz ellene. Mintha halat akarnál vízbe folytani.


Ennek okán nem nézem meg a videót. A linket innen pár másodpercig hallgattam. Elég jót mond egyébként, de a szavak amiket használ félrevezetőek az átlag szemében. Pl én hiába tudom, mire gondol, amikor azt mondja, hogy a szentlélek segít a kognitív dolgokban és igaz hited lehet, de 1 példával élve, az átlag ember amikor azt mondod hit, főleg egy ateistának is szóló vitában, akkor a csőbuta hiedelemre gondolnak, avagy, hogy valamit kritika nélkül befogadsz. Most nézd meg a szemét annak, akit küldtél. Sugárzik belőle az okosság és a filozófiai igaz megértés, és még is ott van ferike, aki hallgatja és akár pont itt nyomná ki, mert megelégeli "ezt a hülyeséget", hogy azt mondják, hogy a hit pszichológiailag jó, mert blablabla, közben tökre másra gondol.


Az ateista álláspontjára kíváncsi sem vagyok. Már az ateizmust is lenézem, az egyik legbutább vallás a földön, de, hogy valaki önmagát ateistának nevezve egy egyházi vitára megy el..., ez már tényleg túl meg minden határon. Mintha nem csak azt mondaná, hogy "nézzétek, én hülye vagyok", hanem még emellé törekedne arra, hogy a leghülyébben cselekedjen is, és ordibálja közben.

2023. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer megkérdőjelezi, hogy a tudomány álláspontja szerint a semmiből lett valami, aztán azt állítja Isten mindig is volt.
2023. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1

"Az ateizmus a hit, hogy nincs isten."

Köszönjük a paragrafust, de az első sorban már sikerült hibázni.

2023. okt. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gergelyt még soha nem láttam olyan vitában, amiben őszinte lett volna. Ez a vita miben más a többitől? Arra van csak, hogy elbábozzák, hogy minden ateista érvet le tudnak győzni. Gondosan megválogatva az ateista felet ez a felállás mindig biztosítva lesz.
nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!