Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az lehetséges hogy a nem...

Az lehetséges hogy a nem keresztény emberek megtapasztalják az Istent? Esetleg ugyanaz a kettő?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy mondjuk az iszlámok is egyiste hívők. És mi keresztények mondhatjuk azt, sőt mondjuk is hogy megtapasztaltuk az Istent. De egy iszlám is mondhatja sőt mondják is hogy megtapasztalják. Az lehetségessé hogy ugyanazt tapasztaljuk meg, csak ők máshogy hívják? Keresztény embereket kérdezek.

2023. okt. 15. 16:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Allah és Jahve ugyanaz. Ábrahám istene. Sőt mivel csak egy Isten van, mindenki ugyanabban hisz. A több isten hívőknél is van fő Isten, a kis istenek már teremtmények akiket csupán képessegeik miatt istenítenek az emberek. Az ábrahámi vallások hírnöknek (angelos) hívja őket.
2023. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok keresztény, de egyszerű józan paraszti ésszel is belátható logikailag, hogy ha nem-keresztények nem tapasztalhatnák meg, akkor senki sem lenne keresztény :)
2023. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem hívják máshogy. Ők is istennek hívják. Az iszlámban nincs neve istennek, csak az, hogy isten.


Ettől függetlenül ez az egész mindegy. Mind egyetlen egy család vagyunk a létezésben. Mindenki isten gyermeke. Mindenki "ugyanazt" tapasztalja, csak úgy ahogy ő neki, mint külön álló egyén, szüksége van rá.


1#, Nem. Jahve nem az isten, hanem egy kisebb teremtő. Allah pedig arabul az issten. Mint angolul a god. Isten és jahve nem ugyanaz. Semmi sem fogható istenhez.

2023. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Isten egy átfogó fogalom. A Magyarnak Isten, a Zsidónak Jahve, az Angolnak God, Arabnak Allah, Olasznak Dio, Németnek Gott. stb. Istennek gyakorlatilag nincs személyes tulajdon neve, mivel nem teremtmény. Ő benne áll fenn az egész teremtett világ. Tehát ilyen értelemben ebből kiindulva ugyanaz az Isten de az ismeretlen Isten. Jézus az Aki kinyilatkoztatta saját személyében az Atya Istent. Tehát Isten Jézusban jelentette ki, nyilatkoztatta ki magát a teremtett világ számára. Gyakorlatilag Isten Jézusban testet öltött a Szent Szellem által. Tehát ha valaki az Igaz Istent és az Ő akaratát megakarja ismerni és követni engedelmességben, annak Jézushoz kell fordulnia. És akkor itt jön képbe a megbotránkozás köve, mert ezt nem akarják elfogadni. Jézust nem akarják elfogadni. Az arab muszlimok ragaszkodnak a Mohamed által megalkotott saját Istenképükhöz és törvényeikhez. Noha az Isten mindenhol Istent jelent, de nem ismerik az Élő Istent csak a saját kreált törvényeiket és a Koránt, amit gyakorlatilag Mohamed 20 éven keresztül írt át a Tórából, más helyszínekkel más nevekkel.
2023. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki kitartóan keresi az igazságot és Istent akkor lehet akár az iráni hesbollah tagja is , Isten kijelenti magát neki! Az egy igaz Isten akihez csak egy út van: Jézus Krisztus

https://www.youtube.com/watch?v=hQgCGFemNNQ

2023. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
48%

5


Jézus nem lehet Isten, egy teremtmény sosem Isten!

2023. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

csak nézd meg a videót 6 -os

Nézd meg mennyire kitartóan kereste Istent és mennyire fontos volt neki az igazság!

Jézus nem egy teremtmény!

Jézus így felelt nekik: Bizony, bizony, mondom nektek, mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok. Jn 8,24

2023. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom: Azt hiszem 21 éves voltam. Ateista voltam, legfeljebb hajlottam a budhizmus felé. Egy faüzemben dolgoztam éjszaka. Azt a helyet olyannak képzeld el, mint a katonaságot. Vasfegyelem, kemény megállás nélküli munka. Én nem voltam katona, de aki katona volt, az is azt nyilatkozta róla, hogy keményebb, mint a katonaság volt.

Nyomtam ezt a kemény melót, fülemben füldugóval és tisztára ki voltam merülve. Még a műszak fele hátra volt, beszélgető társam nem volt. Elkezdtem Istenen gondolkodni. Vajon létezhet? Ha létezik, ki tudna menteni engem ebből a pokolból? Így munka közben ilyeneken morfondíroztam aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy egész ügyesen kezdek dolgozni. És egyre kevésbé tűnt megterhelőnek a munka. És a műszak vége felé kipihentebbnek éreztem magam, mint amikor bementem a melóba. Végig nyomtam a melót, de mintha csak a testem magától ment volna. Mintha Isten dolgozott volna helyettem. Na azon az éjszakán elfogadtam, hogy Isten létezik. Reggel, amikor megérkezett a kemény főnök, aki mindig piszkált minden hibáért végignézett a munkámon, majd rám nézett és elismerően bólintott.


Tehát igen, úgy vélem lehetséges. Ez 2009 nyarán történt velem. Isten még évekig nem mentett ki arról a helyről, de megtanulhattam olyan készségeket, amiket soha egész életükben sem sajátíthatnak el. Attól a nyári éjszakától még 10 évre voltam Jézustól. Utánna kezdett az életem igazán bénulni


Amikor pedig elfogadtam Jézus létezését, na akkor kezdett az életem egy új lendületet venni. Én amikor elfogadtam Isten létét megtapasztaltam, hogy vannak az életben megmagyarázhatatlan és csodálatos dolgok. Amikor Jézust fogadtam el létezőnek, akkor megtapasztaltam, hogy sosem leszek már egyedül. Most is velem van. mindig velem van. Akkor is velem volt, amikor nem is tudtam róla semmit.


Nem olyan régen pedig próbálkoztam a koránnal, de egyszerűen nem ment. Lélre kellett tennem. Olyan érzésem volt, mintha egy arab belemászna az arcomba és el akarná minden erejével terelni a figyelmet életem legmeghatározóbb spirituális élményéről. A napról, amikor megérintette Jézus a lelkemet. De ez már egy másik történet.


Amúgy kétségtelen, hogy csak egy az Isten és nem vitatom, hogy Mohamed az ő prófétája-e vagy sem. Az arabokat meggyőzte, hogy egy az Isten. Ennyi pedig nekem elég. Bánt egy kicsit, hogy tagadják a feltámadást, mert az én tapasztalatom Jézussal valósként érződik. Szegények nem tudják a szent lelket sem feldolgozni és ezért sajnálom őket. Azt állítják magukról, hogy elfogadják a kereszténységet és a zsidókat is, de nincs tapasztalatom vállük. Engem elrettent, amit hallok némely vallásos túlkapásról, amit Allah nevében tesznek. Ha egy az Isten, biztosan őt is elszomorítják ezek a dolgok, mint ahogy nyilván a keresztesháborúk is elszomorították.

Legyen meg mindenkivel Isten akarata.

2023. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Félve néztem meg a videót. De örülök, hogy megnéztem. Valami egészen hasonlót tapasztaltam néhány éve. Tanúsítom, hogy igaz lehet, amit a videóban mondott az arab forma. Isten neve, melyben erő van: Jézus Krisztus

Szívből remélem hogy az arab Pált láthattam a videóban.

2023. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Igen, Isten bárkinek kijelenti magát ha olyan éhes és öszinte szivvel keresi Őt mint ez az iráni fickó a videóban! Amugy az irániak nem arabok hanem perzsák de ugyanugy muszlimok.
2023. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!