Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem lopnál autót, nem lopnál...

Nem lopnál autót, nem lopnál táskát, nem lopnál tévét, nem lopnál filmet. Ha l*töltesz egy kalózfilmet, az is lopás. A lopás bűn, a kalózkodás bűncselekmény! Mit gondoltok az illegális filmnézésről? A Biblia azt írja, hogy ne lopj!

Figyelt kérdés
méltó a munkás a maga bérére
2023. okt. 15. 20:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%

Kit is károsítok meg pontosan a filmek letöltésével?


Hogy a több száz millió dollárt behozó filmet lemezem tölteni?

Jaj szegény hálivúdban éheznek!

2023. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
66%

Emlékszem, 18 éves voltam. Lázadó ifjú. Akkor is elég sok kalóz filmem volt. Videójátékok. Sajnos bűnös ifjú révén loptam az internetet is és volt egy-két lopásból származó eszközöm, beleértve a számítógépet is. Egy nap jöttek a rendőrök. Elvittek, kihallgattak én pedig 19 évesen meggyóntam nekik a bűneimet. Még a kalóz filmeimet is oda akartam adni nekik, hogy akkor megfizetek mindenért. A nyomozó, aki évekkel később kollégám lett azt mondta: Az nem érdekes, otthoni használatra lehet filmet letölteni. 2003.at írtunk.


Lopásnak nem minősül Isten előtt, ha valamit sokszorosítunk. Az megosztásnak minősül. Terjesztésnek minősül. Jézus se lopott, amikor megsokasította a kenyeret és a halat. Ahogy azok sem loptak, akik ettek a megsokasított kenyérből és halból.

Volt egy sztrájk Hollywoodban Valamikor 2010 környékén. Forgatókönyv írók sztrájba léptek emiatt. Úgy vélem ezek után beépítették az adóba, hogy fedezzék a költségeket, melyek kiesnek így a játék és filmgyártóknak.


Vissza a 2003-as tárgyalásomhoz, ahol minden cég, akinek a szofvere a gépemen volt meg lett kérdezve, hogy kérik-e a szoftver árának megfizetését. Nem jelent meg egyik cég ügyvédje sem. Még a Microsoft ügyvédje sem.


De a film és a videójáték szerintem inkább művészet. Műalkotások ezek. Ezt mindenkinek látnia kell. Mindenkinek át kellene élnie.

Tehát nem Pál írja, hogy:

"Egyébként pedig, testvéreim, ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jóhírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe! Amit tanultatok és átvettetek, hallottatok és láttatok is tőlem, azt tegyétek, és veletek lesz a békesség Istene!" (Filippi 4:8-9)


Ma már lopásnak nem kimondottan számít, ha valaki le torrentezik egy filmet vagy egy játékot. Ez törvény szerint annak kell megoldani, aki tulajdonosa a játéknak, hogy ne lopják el.

Inkább az lenne a bűn, ha ezt a fajta művészetet csak a gazdagok és kiváltságosok élvezhetnék.

Az alkotók pedig tökéletesen tudják, hogy az igazi profit nem a film vagy játék eladásából származik, hanem az abból fakadó ismertséggel jön.


Tulajdonképpen jól van ez így mindenkinek. Csak a kezdeti időszakban botránkoztak ezen az emberek, de megoldotta a rendszer, hogy a kecskék is jól lakjanak és a káposzta is megmaradjon.


Nyilván, aki sosem csinált ilyet, az lopásnak tartja. Lehet, hogy igaza van és én tévedek. De akkor az vesse az első követ, aki soha sem vétkezett.

2023. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Ezt mondjad Németországnak is :D :D ha ott torrentezel, akkor jön a csekk.


Ha csinálsz egy albumot, és valaki megveszi 2000forintért, de a vásárló felrakja az oldalra, akkor hogy reagálsz? :P oda az energiád, az időd...

2023. okt. 15. 22:55
 4/33 Lucifer-666 ***** válasza:
23%
#3 még a végén kiderül, hogy azért terjesztik a külföldi hackerek, hogy a másik gazdaságát csődbe vigyék...
2023. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Legnagyobb bevételt a legtöbb film a mozikból szerzik.

Aztán meg streaming szolgáltatás.


Ezen a ponton a gazdagok lopom meg?

Hála az istennek, ez általában fordítva szokott menni.

2023. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a film, zene, és úgy cakompakk az adatlopás, nem lopás, csak kölcsönzés, vagy másolás. Míg a boltban ha ellopod a kenyeret, nem másolod le és bumm pótolja az általad lopottat, míg mondjuk ha letorrentezel egy filmet az eredeti valahol ott marad, neked csak kópiád lesz.
2023. okt. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Magyarországon tizenpáréve be van építve az adathordozók árába. Megfizetjük, úgyhogy szó sincs lopásról.
2023. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
ez csak egy elmélet! És te csak más emberekre hallgatsz? A lelkiismereted miért nem?
2023. okt. 16. 14:36
 9/33 anonim ***** válasza:
Nem elmélet, hanem tény. Még az üres fénymásolópapír árában is benne van.
2023. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

írogatni bármit lehet!



[link]

2023. okt. 16. 15:49
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!