Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusok is állíthatnak/...

A reformátusok is állíthatnak/állítanak otthon imasarkot, imahelyet, házi "oltárt" (a kálvinizmusban nincs olyan oltár, mint más felekezeteknél)?

Figyelt kérdés

Nyilván ők nem pakolnák tele cserépszobrocskákkal, csak mondjuk gyertyákkal, kereszttel, hallal, Bibliával, imádságos könyvvel, az egyházi évről naptárral stb.


Náluk is van, vagy legalábbis lehet ilyen?



2023. okt. 21. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Ha jól tudom,a reformátusok hiszik,hogy Isten Leke temploma a mi testünk. Nincs szükség épületre,imasarokra és egyéb praktikákra..


A templom,a hasonlóan hívő emberek közössége találkozóhelye,ahol Isten tanítani kíván az Ő útjára.

2023. okt. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetne, de nem csinálnak ilyet, nálunk biztos nem, református községben élek, sose láttam ilyet és nem is hallottam róla, hogy lenne valakinél.
2023. okt. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetne, de nem nagyon szoktak.

Igazabol a reformatusok nem szoktak leterdelni imahoz, nem "gyertyaznak" a templomban es a keresztet nem hasznaljak szimbolumkent (tehat a templomaik tornyan kakas van vagy csillag, az enekeskonyvukon egy kehely). Imadsagoskonyvuk sincs, szerintem. Es a szentekkel nem foglalkoznak, nem hasznalnak szentkepeket stb.

Ennek ellenere megvan nekik, hogy hol, mikor szoktak imadkozni es Bibliat olvasni otthon szerintem, es abbol csinalhat kulon sarkot. Mondjuk gyertyaval, viraggal, konyvekkel stb. Aki akar.

2023. okt. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tiltja a református káté, szóval szerintem lehet.
2023. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3.

De, használják a keresztet is szimbólumként, akkor is, ha nem az van a templomok tetején. Szerintem kevered a csilivili feszületekkel, meg a keresztvetéssel.


https://www.youtube.com/watch?v=k_F2lXPd490


Ott is van, aki letérdel.


Gyertya szintén sok templomban van. Például ott is gyertyák díszítik az Úr asztalát, ahol én jártam. Az adventi koszorú bár lutheránus találmány, egyhamar átterjedt a kálvinistákra is.


Református énekkönyvek: [link]

Református ima- és énekkönyv: [link]

Református imakönyv: [link]

Erdélyi református imakönyv: [link]


#2.

Én amerikai kálvinistáknál láttam az interneten, ezért kérdeztem rá. Az evangélikusok egyértelműen szokták, ezért vetődött fel bennem, hogy a reformátusoknál hogy van.

2023. okt. 21. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Máté szerint Jézus így tanította:


"Amikor imádkoztok, ne tegyetek úgy, mint a képmutatók, akik az emberek szeme láttára szeretnek imádkozni a zsinagógában meg az utcasarkon, hogy mutogassák magukat! Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat. Te, amikor imádkozol, menj be a szobába, zárd be az ajtót, s imádkozzál titokban mennyei Atyádhoz! S mennyei Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz." (Máté 6:5-6)

2023. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!