Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi módja a kikeresztelkedésnek...

Mi módja a kikeresztelkedésnek,hogy elhagyhassam a keresztény vallást?

Figyelt kérdés

Hivatalason,római katolikus a vallásom.

4 évesen megkereszteltek és ennyi,semmi több.

Soha nem gyakoroltam a vallásomat semmilyen formában.

A kereszténységet,de az összes többi vallást a világon egy f@szságnak gondolom,gondoltam egész életemben.

Ateista vagyok teljes mértékig.



2023. nov. 3. 12:05
1 2
 11/14 Jégszív ***** válasza:
51%

Alaposan mellé trafáltál - de a többi kedves Hozzászóló is! 😛


Kikeresztelkedni annyit jelent, mint zsidó vallásból keresztény vallásra áttérni. 🤣


Szándékod megvalósításához NINCS SZÜKSÉGED semmiféle liturgiai hókuszpókuszra.

2023. nov. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
45%

"#9 én pl azért akarnék, mert irtózom a katolikus egyháztól, és semmilyen módon nem akarok hozzá fűződni."


Oké, de a Katolikus Egyház egy közösség, amihez akkor tartozol, ha részt veszel a közösség életében és eszerint élsz. A keresztelési anyakönyv egy megtörtént eseményt rögzít. Ennyi és nem több (ha nem vesszük most figyelembe a szakrális jelentését). Kb. olyan, mint az érettségi papír. Nincs ez alapján "nyilvántartás" a tagokról amit amúgy nem is lehetne. Kutatok anyakönyveket és amennyiben nem magamról vagy felmenőmről van információ, akkor nem használhatom fel személyeket konkrétan beazonosítható módon, se a keresztelési, se a halott anyakönyveknél. Hanem vagy csak statisztika készítés céljából vagy anonimizálna. Halottinál asszem 30 év, keresztelésinél 100 év ez a védelmi idő. Ugyanígy a plébánia sem adhatja ki idegennek ezeket az adatokat.

2023. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 engem nem az zavar, hogy kiadja vagy sem, hanem hogy egyáltalán nyilván vagyok tartva, és mint ilyen van egy hivatalos kapocs köztem és az egyház között. Ha ki lehetne kerülni ebből a nyilvántartásból, nem érdekelne többé a dolog. Engem nem a szakrális jelentése zavar, mert abban amúgysem hiszek. Engem ez a nyilvántartás zavar.
2023. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Jégszív ***** válasza:

#13.


"Beírtak engem mindenféle Könyvbe

és minden módon számon tartanak.

Porzó-szagú, sötét hivatalokban

énrólam is szól egy agg-szürke lap."

/Kosztolányi/


Megértem viszolygásodat - bár csodálkozom hogy még nem sikerült megszoknod! 😁 Az élet minden területén hatalmas a bürokrácia, miért pont az egyházak legyenek a kivételek! A római katolikus egyházról vannak részletes információim, ez alapján magyarázom:


- Ők hét szentséget tartanak nyilván. A Keresztség még viszonylag sima ügy, szinte bárki felveheti. Igen ám, de a többi egymásra épül, szigorúan nyilván van tartva. Új szentség felvételénél az előzőket IGAZOLNI KELL, de még így is kemény feltételek vannak, ne tudd meg, milyenek...


- A római katolikus egyház az egyedüli - tudtommal -, amely hirdeti, hogy csak rajta keresztül üdvözülhet mindenki! Egyedül esélytelen... Ez a dogma ad magyarázatot arra, hogy kíméletlenül számon tartsák a hívek szentségi állapotát, földrajzi elhelyezkedését, egyházi adóhoz való viszonyát.


Ja, hogy ez az isten így már elég macerás?

Hát akkor felejtsd el, és teremts magadnak másikat! 🤣

2023. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!