Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha olyan vagyok,...

Mit tegyek ha olyan vagyok, mint a Prédikátor írója? Minden hiábavaló! Néha így gondolom én is. Már a filmeket sem élvezem, mert egyszer vége lesz. Mi értelme van?

Figyelt kérdés
[link]
2023. nov. 5. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A "Prédikátor" a mű végére rájön, hogy mégsem hiábavaló minden, remélem, hogy majd te is így fogod látni.
2023. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Én is olyan vagyok.

Nem tehetek róla. Alapból elég depressziós beállítottságúnak lettem megalkotva. Én sem látom értelmét nagyon sok mindennek. De amikor nyitottam Isten felé, elkezdtem kutatni, keresni, valamiféle boldogságot éreztem. Prédikátornak a bölcsesség adatott. Nekünk viszont van új a nap alatt. Az újszövetség és benne a lényeg: Jézus Krisztus.

Na ez már új a nap alatt. Első ránézésre hiábavalóságnak tűnik a története, de alaposabban vizsgálva az ember megérti:

Nem hiábavalóság. Nekünk megadatott, hogy megismerjük az Urat, mint aki testben járt az emberek között. Nem csak járt, hanem tanított is.


Nem tudom, érted-e, mekkora csoda Jézus. Mi már elmondhatjuk, hogy olyan hatást gyakorolt az emberiségre, ami tagadhatatlanul ott hagyta a nyomát mindenhol. Mindenhol ott van a kereszt. Főleg itt Magyarországon. Hiszen elég benyúlni a zsebedbe, elővenni bármilyen magyar pénzt és alaposan megvizsgálni, hogy a címerünk legeslegtetején ott van az igazság. Az elferdült kereszt.


Van itt új a nap alatt már 2000 éve. Amióta erre rájöttem, már megértettem. Nem hiábavalóság minden. A lényeg és egyben a legfontosabb azok a szavak, amelyekkel Jézus tanított. Az Ő igéi a legfontosabbak, mert azok soha el nem múlnak. Ég és föld elmúlik, de Jézus igéi soha el nem múlnak.

A válasz a kérdésedre: Újszövetség. Benne pedig ott a 4 ász, a négy evangélium. De , aki mindent visz, az Jézus.

2023. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A most. A megélés. Amikor egy gyermek nevet, tényleg azon gondolkodsz, hogy egyszer vége, mintsem, hogy örülnél, hogy egy testvéred pozitivitást teremt és jól van?
2023. nov. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
50%

Szia

Levonhatod azt a következtetést, amit ő is!

Bölcs Salamon nem csak bölcsességgel de hatalmas vagyonnal is rendelkezett és olyan dolgokat valósított meg az életében, amit ma már senki sem tud.

A Prédikátor 2 fejezete elején ezt írta: "Elhatároztam, hogy kipróbálom, milyen, ha az ember sok bort iszik, persze úgy, hogy közben bölcs maradok. Még bolondságra is adtam a fejem, hogy lássam, mit a legjobb tennie az ég alatt az embernek életének néhány napján. Nagy munkákba fogtam:...Semmit sem tagadtam meg magamtól, amire vágytam. Nem tagadtam meg magamtól semmilyen élvezetet sem, ugyanis a szívemet öröm töltötte el azért, mert keményen dolgoztam, és ez volt a jutalma a kemény munkámnak. De amikor azon gondolkodtam, hogy mi mindent vittem véghez, és hogy milyen keményen dolgoztam azon, hogy megvalósítsam mindezt, azt láttam, hogy minden hiábavalóság és szélkergetés. Semminek sincs igazán haszna a nap alatt."

Salamon arra figyelmeztet, hogy elfecsérelhetjük az életünket. Mintegy 30-szor használja a „hiábavalóság” szót a Prédikátor könyvében.

Salamon a könyvének végkövetkeztetésében arra ösztönzött, hogy féljük az igaz Istent, és tartsuk meg a parancsolatait. Ez a valódi élet útja. Prédikátor 12:13, 14: "Összefoglalva tehát a végkövetkeztetés ez: Mélységesen tiszteld az igaz Istent, és tartsd meg a parancsait, mert ez az ember legfőbb kötelessége. Mert az igaz Isten minden tettet megítél, hogy jó-e, vagy rossz, még azokat is, melyekről mások nem tudnak."

2023. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez talán nem egy kis depresszió?
2023. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok elszakadni!
2023. nov. 6. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs azzal gond, ha hasonlóan látod a Prédikátorhoz. Egy nagyon jó filozófiai írás szerintem, egyik kedvencem. A zsidók vitatkoztak rajta, hogy bevegyék e a szent könyveik közé, mert elég komor. A végére van biggyesztve egy rövid summázat, nekem el is üt az írás többi mondanivalójától.


A Prédikátor jól leírja jelen világ valóságát (nem változott azóta se) viszont nem jelenik meg benne Isten egy fontos aspektusa, ti. Isten gondviselő volta. Ha hívő vagy, Ő az életed része lesz, kapcsolatod lesz vele, amiről nem ír a Prédikátor részletesen. A Zsoltárok könyvét ajánlom ez irányban, és persze az Újszövetséget, Jézus tanításait, ez irányú megvizsgálását.


Persze az Ószövetségben is érdemes még kutatni jó írások vannak benne, pl. Jób könyve, Jónás könyve, stb. Előbbi arról, hogy létezik ártatlan szenvedés is, utóbbi meg szerintem vicces karaktert ír le.

2023. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Prédikátor könyvének mondanivalója, hogy az életnek semmi értelme sincs, legalábbis Isten nélkül. Ha nincs örökkévalóság, csak ez a földi élet ("a nap alatt"), akkor az egésznek semmi értelme sincs, ráadásul akkor nincs igazság sem, és értelmetlen a sok erőfeszítés, mert alapjaiban semmi nem fog megváltozni ("nincs semmi új a nap alatt").

Szerintem ez egy nagyon jó könyv, és bár emberi bölcselet, ezért kissé kirívó a Biblia könyvei közül, mégis belekerült a Biblia Szentlélek által sugallt könyvei közé, ugyanis szüksége van erre a könyvre az emberiségnek. Igen, nagy szüksége lenne az emberek nagy részének, hogy jó értelemben depresszióssá váljanak. Szüksége lenne az emberek azon részének (nagy részének), akik csak élik az életüket, csak csinálják a dolgokat, és nem gondolkodnak el azon, hogy ennek az egésznek, amit csinálok, mi értelme és mi haszna van, ha csak ez a földi élet van, és nincs Isten, és nincs utána semmi.

Ugyanis, ha végre eljön ez a depressziós állapot, ami a Prédikátor könyvét leíró Salamon királynál is eljött, akkor megnyílik a lehetőség arra, hogy az ember megtalálja Istent, és ezáltal megtalálja az élete értelmét.

Salamon nem állt meg itt a depressziónál, a könyv végén (12. fejezet) láthatjuk, hogy elkezdete keresni Istent, és így fontos válaszokat talált. Írja a könyv vége felé, hogy "elmegy az ember örök otthonába" (Préd 12:5), szóval elkezdett hinni abban, hogy a halál utáni létezik egy örök élet (nem csak ez a földi élet minden), és rátalált arra az igazságra is, hogy lesz egy igazságos Isteni ítélet a tetteink alapján (Préd 12:14), tehát mégis van igazság, csak nem itt a földön jön el, és rájött, levonta a tanulságot, hogy akkor lesz az életünknek értelme, ha nem a saját, ráadásul csupán földi életre korlátozott terveinket, akaratunkat, álmainkat követjük, hanem ha Isten tervét, Isten akaratát, Isten álmát (azaz Isten parancsolatait) valósítjuk meg, azt követjük (Préd 12:13).

Remélem, hogy akik már eljutottatok a depresszióig, ugyanúgy, ahogy Salamon sem állt le itt, eljuttok majd oda, ahová ő is eljutott, sőt tovább is. Mert bár valószínűleg Salamon volt a valaha a földön élt legbölcsebb ember, de azért Jézus Krisztus messze überelte őt minden tekintetben. Ezért, ha kinyitod a Bibliát, és nem feledékeny hallgatója (vagy olvasója) vagy azoknak a tanításoknak, amiket Jézus hirdetett először, hanem tevékenyen megvalósítod (gyakorlatba ülteted), akkor óriási változások következnek be az életedben, megtelik az életed minden jóval, ami onnan felülről, a világossáég Atyjától származik. Az egyik iylen dolog, amivel az életed meg fog telni, az az értelmesség és teljesség (nem pedig a hiábavalóság), és leszh új a nap ala. Ezt kívánva üdvözöl mindenkit

a javuló Stefán

2023. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!