Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek miért nincs családja?

Lucifer-666 kérdése:

Istennek miért nincs családja?

Figyelt kérdés

nov. 10. 00:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Van családja! A Szent Szellem és a Fiú ! Es a menyasszonya a Fiúnak, aki az Egyház.
nov. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem létezik
nov. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 ez az emberiségért kreált valami és nem egy család.
nov. 10. 00:52
 4/21 anonim válasza:
35%
A görög és római istenek családot alkotnak. A monoteista vallástok istenképe viszont az, hogy isten egymaga annyira erős, mint Nick Árpi, Fekete Laci és Kathi Béla egyszerre, így nem szorul rá családi segítségre.
nov. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Van egy elméletem. Jézusra alapozom. benne vált Isten nyilvánvalóvá.

Isten emberként született. volt anyja, apja, barátai. Aztán ráeszmélt arra, hogy Ő az Isten. Így viszont minden tudás birtokosa is lett. Tudta, hogy mi az, amit meg kell tennie még az elkövetkezendő 3 évben. Megtett mindent, amig testben járt. Majd a kereszten lehunyta a szemét.

Az ő szemszögéből ezután nem volt semmi, csak ő lebegett a nagy semmiben. Aztán megteremtett mindent, ami lett. Amit csak tudott olyannak teremtett meg, amilyennek ő ismerte. Nem 6 nap alatt, hanem évmilliárdok alatt, de neki az idő nem számított, hiszen az idő felett is Isten, sőt az időt is ő teremtette, neki engedelmeskedik.

egy valamit azért meg kellett tennie. saját létezését is biztosítania kellett. Így teremtette a világot olyanná, hogy abban minden jó és minden szívszaggató rossz is bekövetkezzen. Mert ha nem teszi, ő sem fogan meg. ha nem fogan meg, nem is születik meg és akkor a kereszten sem hal meg az, aki megteremtett mindent. Földi élete ott véget ért a kereszten. De Isten akkor kelt életre. Bizony, választotta inkább a nagy semmit, de nem tette. Mert volt családja, voltak barátai. Értük tette, hogy létezzenek és értünk, hogy létezhessünk.

Volt 40 napja még Isten testben nyilvánvalóan működve a földön. De nem értették meg az idő fogalmát, ahogy azt sem, hogy ő az időn kívűl létező, teremtő. Ő csupán 30 évig létezett testben. Testben létezett az időben. de már időn és téren kívül létező és azelőtt is az volt, hogy megszületett volna.

Isten családja az Jézus családja. Jézus pedig azt mondta:

"Aki teljesíti mennyei Atyám akaratát, az nekem mind testvérem, nővérem és anyám." (Máté 12:50)


Jézus és az Atya ugyanaz. Jézus önmaga akaratát teljesítette. De ezt egyedül ő telhette meg, hiszen Ő Isten. Aki pedig így cselekszik és azt teszi, amit Jézus Krisztus is tenne, ha ember testében ember hatalmával lenne felruházva, az szintén Isten akaratát szolgálja.


Ti vagytok az én családom, akik engem választottatok.

nov. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%
És ti vagytok az én családom, mert én titeket választottalak.
nov. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Regota elvalt
nov. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Jo kerdes kerdezo, Lucifer-666... :D
nov. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 IstenGyermeke1 ***** válasza:
41%
Mert Ő a tökéletes szeretetközösség a Szentháromságban. Ennek a mintájára alkotta a családot.
nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem bírja a kötöttségeket, nem szeretne megállapodni.
nov. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!