Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak az igaz keresztények nem...

Csak az igaz keresztények nem utálják a franciákat a Trianon miatt? Csak mert két VALLÁSOS ismerősöm is utálja őket a Trianon miatt. Én nem. Ahogy a németeket sem.

Figyelt kérdés
nov. 11. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A Trianonért felelős francia és magyar(!!!) politikusoknak ma már az unokái sem élnek.
nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt hiába mondod, a francia gyűlölködőknek ezt nem érdekelik.
nov. 11. 09:56
 3/14 Potyondi Gergely ***** válasza:
11%

Én nagyon nem örülök annak, hogy elcsatolták Magyarország kétharmadát, de akkor sem szabad emiatt utálni vagy gyűlölni őket.


Máté5,21-22

Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert aki öl, méltó az ítéletre.

Én pedig azt mondom nektek, hogy mindaz, aki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre; aki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre; aki pedig ezt mondja; Bolond, méltó a gyehenna tüzére.


1János15

Aki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az; és tudjátok, hogy egy embergyilkosnak sincs örök élete, ami megmaradhatna őbenne.

nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Értelmes ember nem "utál" 10 milliós népeket, csak konkrét embereket.
nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Én még egy vallásostól se hallottam, hogy utálná a franciákat, vagy a németeket.
nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#3

Miért idézed a Bibliát, amikor Trianonról van szó?

nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Mert aki nem keresztény, annak kötelező utálni a franciákat?


Én gyakrabban hallom a románok szidásá ebben a témában.

nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
A ma élő francia emberekre haragudni olyasmiért amit a múlt században tettek nem csak nem keresztényi, de logikátlan is. Mintha olyasmiért haragudnék valakire, amit a nagyapja tett.
nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez ugyanolyan, mint azt gondolni a németekről, hogy nácik. Egyébként lehet keresztény az is, aki utálja a franciákat, gyarlók vagyunk. Viszont ez nem érhet el egy olyan szintet, hogy esetleg nem nyújtasz segítséget valakinek, mert franciául szólalt meg.
nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem attól függ, hogy keresztény vagy nem. Inkább az egyéntől, hogy mit hallott otthon, a körülötte lévőktől, miket olvas stb.

Egyébként ha már, akkor a trianoni békeszerződésért nem csak a franciák felelősek, hanem az angolok, az amerikaiak, a körülöttünk élő népek és a magyarok is.

A jelenleg élők közül senki.

nov. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!