Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evolúció "elmélet" miatt...

Az evolúció "elmélet" miatt vannak az iskolai lövöldözések?

Figyelt kérdés
[link]
nov. 12. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lucifer-666 ***** válasza:
nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon mi is az evolúció elméletét tanultuk az iskolában, mégis ritkák az iskolai lövöldözések. Most akkor mi van?


Egyébként ostobaság ez az állítás, nem is értem, hogy ejthette ki ezt valaki a száján...

nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugyhogy te anti teista, hogy van joga a szabad akarathoz!
nov. 12. 17:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Ha már minden embernek fegyvere van abban az országban, akkor lehetne legalább gyerekzár vagy jelszó rajtuk.
nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

És a szabad akaratnak mégis mi köze mindenhez? Attól, hogy van szabad akarata, még nem kell sületlenségeket beszélni. A kettőnek rohadtul nincs köze egymáshoz.


Egyébként meg szép dolog, hogy ismeretlenül a fejemhez vágod, hogy anti teista vagyok, amikor a vallási hovatartozásomról egy betűt sem írtam. Hitemtől függetlenül ez a véleményem.

nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézzük csak.

Ez több tényező határozza meg.

Lényeges tényező, hogy egy adott országban mennyire könnyen lehet hozzáférni lőfegyverhez. Ahol ugye könnyebb a hozzáférés a lőfegyverhez, ott esélyesebb az ilyen esetek előfordulása.


Lényeges tényező maga a közeg. Hogy egy adott ember milyen viselkedés formát tanul meg. Ott van a média, filmek, videójátékok, zene...stb.

Ezek az ingerek fajsúlyosan befolyásolják egy ember idegrendszerét és nyilván a személyes probléma megoldó képességére is hatással vannak.


És akkor elérkeztünk a tananyaghoz. Az evolúciót széles körben tanítják szerte a világon. Bizonyítható. Sőt, a mai korban is működik, folytatódik az állatvilágban. Valamilyen szinten az emberi társadalom is a mai napig elszenvedője a Darwin által felismert törvényszerűségnek. Az erős életben marad, tovább szaporodik.

Ha ma megfigyeljük a társadalmat itt nyugaton, a keresztény féltekén, azt kell észre vennünk, hogy az emberek, ahol tehetik tudatosan vagy tudatalatt azt választják társul, akiről feltételezik, hogy életképes utód jöhet létre. Viszont a mai társadalomban nem az az életképes, aki tud tüzet gyújtani két kővel, hanem az, aki átlátja a rendszert, melyben élünk és dominánsan érvényesül benne. Ez addig nagyon jó, amig a rendszerünk működik. De ha egy napon egy elektromágneses vihar hazavágja a technológiánkat, akkor mire megyünk az ismereteinkkel.

Az evolúció azt sugallja, hogy az az erős, aki életben marad és a gyenge elpusztul. De azt már képtelen taglalni az evolúció, hogy mi a jó és mi a rosz között a különbség.


Legjobb tudomásom szerint a 70-es évektől kezdve a Bibliai oktatást elkezdték visszaszorítani, sőt be is tiltották a legtöbb amerikai államban, mint kötelező tananyag. Istent kizárták a tanórákról. nincs esélye arra, hogy ott legyen és eszébe juttassa a bosszúszomjas diáknak, hogy:

"Hallottátok a parancsot: Szemet szemért és fogat fogért. Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak. Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is!" (Máté 5: 38-39)


De még ha csak a szemet szemért elvet tanítanák. De nem. Ehelyett erkölcstanilag visszafejlesztik az embereket.

Idehaza Magyarországon is vannak sérelmek a tanulókban. Némelyek elnyomják a sérelmeiket és megrákosodva fiatalon meghalnak. Némelyek bosszút álnak egymáson. A büszkeség vezérli az embereket. A tanárnak sincs joga sokszor beleszólni a helyzetbe. olyan is megesik, hogy a fiatal megöli magát a lelki sérelmei miatt. De elfordulnak késelések is.


Én nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de 35 éves vagyok és amikor én voltam gyerek, már elkezdődött ez a fajta korszak. Szüleim idejében ez elképzelhetetlen volt. Voltak akkor is nézeteltérések, de megoldották. Úgy tudom az evolúciót sokkal korábban tanították a keleti blokkban, a Szovjetunióban, mint Amerikában.

Amerikára egyszerre tört rá az evolúció, a szexuális forradalom, a tv, a holdraszállás.

Következménye pedig ez lett. Itt Magyarországon sem fenékig tejfel az iskola, de a lőfegyverhez nehezebben férnek hozzá. De azért emlékszem volt egy barátom 15-16 évesek lehettünk, aki egy AK-t hozott magával a suliba. Belőle mára katona lett. Vipera, gázspré és hasonlók elfordultak a diákoknál a 2000-es évek elején a középiskolában. Nekem bicskám volt. Sosem kellett használnom.

Tapasztalatból tudom, hogy akkoriban az menő volt bizonyos körökben, míg mások inkább távolabb tartották magukat az efféle figuráktól.


A középiskolások lázadozóbbak és lelkileg instabilabbak. Tudom, mert 20 éve én is középiskolás voltam. Sátánista alapelvekkel jártam iskolába, bakancsban, feketében, bicskával és még be is rúgtunk a tanórán vagy elszívtunk néhány spanglit az órák után.

20 évvel később fegyver nélkül járok, nem iszok, nem szívok, ja és Jézust követem nem a sátáni utakat.


Nagyon gáz következményei lettek az erkölcsök semmibe vételének és csak a véletlen szerencsén múlott, hogy végül Krisztus tanításaira bíztam magam és nem valami más őrültségre.


Azt is tudom, hogy Istent nem lehet ráerőltetni mindenkire. Az csak ellenálláshoz vezet. De a jóra való tanítás nem az oktatás alapjait kellene, hogy képezzék? Nem a problémák emberhez méltó megoldását kellene hangsúlyozni?

Evolúció ide vagy oda, mi emberek vagyunk és meg vagyunk áldva a probléma megoldás és együtt működés képességével. Ezt kellene mindenhol bele nevelni a kicsikbe. Ők a jövő.

Nem kellene , hogy a jövő szétlőjje egymás fejét.

A rosszról kellene beszélni és a jót cselekedni, nem pedig a jóról beszélni és a rosszat cselekedni.


ez a véleményem az egészről. Köszönöm, hogy leírhattam.

nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Műved, gondolataid csak a legnagyobbakhoz mérhetőek.
nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pombe ***** válasza:

#8: "Lényeges tényező, hogy egy adott országban mennyire könnyen lehet hozzáférni lőfegyverhez."


Pl. Svájc, ahol kemény evolúcióoktatás van, és tele van a lakosság fegyverrel: "A milícia tulajdonában lévő személyi fegyvert az emberek az otthonokban tartják, ami a hadi kötelezettség része, hogy bármely pillanatban kész legyenek a mozgósításra." (wiki)


Sorolnád az iskolai lövöldözések svájci sztorijait? Egész EU-ban intézményesen és átlagban 1860-tól általánosan oktatták az evolúciót, és egyre erőteljesebben. És nem egy országban akkoriban és még sokáig könnyedén lehetett fegyverhez jutni. Mégis az USA a világelső a lőfegyverekkel elkövetett bűncselekmények minden fajtájában, beleértve az iskolai lövöldözéseket is. És nem egyszerűen első, hanem toronymagasan világelső:


Iskolai lövöldözésben a statisztika, 10-ig:

1. USA – 288

2. Mexikó – 8

3. Dél-Afrika – 6

4. India – 5

5. Nigéria – 4

6. Pakisztán – 4

7. Afganisztán – 3

8. Brazília – 2

9. Kanada – 2

10. Franciaország – 2


Szaúd-Arábiában, Ománban, Algériában és Marokkóban, Libanon nem tanítják az evolúciót. Pakisztánban, Afganisztánban... stb. nagyon fogvicsorgatva. Csupa nagyon vallásos, tehát békés, csendes, igazságos... Vagy mégse?

Szaud-Arábiában, az erősen vallásos országban lefejezések vannak, meg titkolt rabszolgaság, és kötelező muszlimnak lenni...stbstb


Nem gondolod, hogy a levezetéseiddel valami nagyon-nagyon nem stimmel? Hm?


#8: "Valamilyen szinten az emberi társadalom is a mai napig elszenvedője a Darwin által felismert törvényszerűségnek."


Már hogy elterjednek evolúció útján a hasznos tulajdonságok? Ha te ezt szenvedésnek érzed... Mindenesetre az embert ma is formálja az evolúció, és vele együtt az egész élővilágot is.


#8: "Az erős életben marad, tovább szaporodik."


Abban igazad van, hogy az emberiség sokat szenved a buta sztereotípiáktól, az egyes elvek hamis kisarkításától, a súlyos tájékozatlanságtól. Azt azért ugye, bizton állíthatjuk, hogy te is a halpiacon tanultad az evolúciót? Mutatnál egy hiteles szakoldalra, ahol ilyen sületlenséget állítanak az evolúció elvéről?

[link]


Hol találsz te itt olyan kitételre, mint amit te állítasz?


Az evolúció bármilyen tulajdonságot terjeszt, ami előnyt hoz a szaporodásban (valóban, olykor az erőszak is hasznos, de éppenhogy nem az a domináns). Ha éppen a szeretet, az összefogás érzete segíti elő a jobb szaporodást, akkor azok az élőlények szaporodnak jobban, akikben ez az érzet kissé erőteljesebb, vagy a populáció fennmaradását ez támogatja jobban. Nem gond, hogy a világ tele van gyengékkel? Sőt! Azok vannak többségben. Ha a te evolúcióelvedből egy szó is igaz lenne, akkor az evolúció működésképtelen lenne.


[link]


Még a baktériumokban is az evolúció kifejlesztette az önfeláldozás bizonyos mértékét a közösség/család érdekében. Minden létező nemes emberi érzelmünk kialakulását is hasonló módon az evolúciónak köszönhetjük.


#8: "ahol tehetik tudatosan vagy tudatalatt azt választják társul, akiről feltételezik, hogy életképes utód jöhet létre."


Eszem ágában se volt soha eszerint keresni magamnak nőt. Én azt láttam, hogy a baromi csinos nőt minden pasi akarta, és hullára nem érdekelte egyiket se, hogy milyen utódja lesz tőle.


#8: "De ha egy napon egy elektromágneses vihar hazavágja a technológiánkat, akkor mire megyünk az ismereteinkkel."


Hát hidd el, hogy a már két lábra állt szőrét nagymértékben vesztett ősember is felfordult volna, ha hirtelen elfelejtette volna, hogy hogyan kell tüzet csiholni és kőhegyű dárdát, kőbaltát készíteni. Ez ugyanúgy a rendszer átlátásáról szólt, csak az a rendszer még egyszerűbb volt.


#8: "Az evolúció azt sugallja, hogy az az erős, aki életben marad és a gyenge elpusztul."


Annak sugall ilyet, akinek lövete sincs az evolúcióelméletről, vagy az olyan politikusnak, aki hazug módon így próbál meg direkt unszimpatikussá tenni egy egyszerű természeti törvényt.


#8: "Istent kizárták a tanórákról. nincs esélye arra, hogy ott legyen és eszébe juttassa a bosszúszomjas diáknak, hogy:"


A természettudományos oktatásban nincs helye a hitnek. Ott csak a bizonyítékok dominálhatnak, és a gyakorlat. Pont ugyanúgy, mint egy bírósági perben sem dönthet soha egy isteni csodára való hivatkozás se. És még egyszer! Én pont azt látom, hogy az erőszak inkább ott tombol jobban, ahol a vallás a domináns. Nagy baj lenne, ha a Biblia erkölcsi útmutatóit oktatnánk! Pl. az engedetlen gyerek legyilkolása és kiakasztása egy fára, a nem szűzen férjhez ment leány agyonkövezése, a rabszolgaság legitimizálása...stbstb.


Az USA-ban nagyon erős a vallási érzület, és kb. 40%-a az embereknek komolyan veszi a 6 napos teremtést. Ott, ahol a legerőszakosabban használja a lakosság a lőfegyvereket. És nagyon tévedsz, mert éppenhogy az USA-ban van a legtöbb magániskola a haladó országok közül, ahol igenis sokszor elutasítják az evolúció tanát, vagy olyan hamisan oktatják, mint amiket te hirdetsz róla. És igenis az USA-ban nincs jogi akadálya annak, hogy a kreacionizmust az állampolgári ismeretek, filozófia vagy összehasonlító vallásórákon tanítsák, és tanítják is (pl. vasárnapi iskolák; katekizmus...stb). Sőt! Az iszlám vallási alapú iskolák terjedése is nő az USA-ban.


#8: "Úgy tudom az evolúciót sokkal korábban tanították a keleti blokkban, a Szovjetunióban, mint Amerikában."


Ezt is irtózatosan rosszul tudod. A Szovjetunióban, sőt az egész keleti blokkban egyenesen üldözték a darwini evolúció tanát, és helyette a Liszenkoizmust terjesztették, sőt, oktatták, erőszakkal.

[link]


Az genetikát/darwini evolúciót kutató tudósokat nem hogy meghurcolták, de olykor egyenesen halálra éheztették/kínozták! Nyugaton ekkor már rég dübörgött az evolúció gyakorlati hasznosítása, és oktatása, és később a kommunista diktatúráknak is be kellett látniuk, hogy nyugaton emiatt ezerszer jobban működik a mezőgazdaság/állattenyésztés is minden téren.


Az USA-ban is már az 1860-as évektől elkezdett beszivárogni egyre erőteljesebben az iskolai tanagyagokba az evolúció elve, amire a vallási fanatizmus egyre féltékenyebben tekintett, és végül harcba indultak ellene, és sikerült letiltani az oktatását az I. világháború után.


#8: "Amerikára egyszerre tört rá az evolúció, a szexuális forradalom, a tv, a holdraszállás."


Zöldségeket hordasz össze. Az evolúció elve már réges-rég ismert volt az amcsi oktatásban, és Amerika sosemvolt egy szelíd ország. Az oktatásban, az USA-ban régen is számtalanszor csapott össze a katolikus és protestáns nézet, és főleg akkor, amikor az európai katolikus és zsidó bevándorlók hullámai behozták a King James Bibliát, és mindez sokszor gyilkosságokba torkolló összecsapásokhoz is vezetett.


Szóval a te álomképeid a régi szép világról meg a gonosz evolúcióról simán egy mesebeszéd, semmi több.

nov. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!