Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A fiatal szlovákok mennyire...

A fiatal szlovákok mennyire vallásosak? Ma már inkább csak az idősebbekre jellemző a templomba járás, vagy a fiatalok között is sokan vannak ilyenek?

Figyelt kérdés

nov. 14. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Városban és falun már csak az idősebbekre jellemző a templomba járás, falun kicsit másabb, ott még azért elmennek a fiatalabb korosztály vasárnaponként, de elég gyéren.
nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet így általánosítani.


Inkább az a jellemző hogy keleten valasosabbak ott sok fiatal is templomba járó. Nagyobb számban vállalásosak mint nyugati országrészben pl Pozsony környékének élők. Ott annyira nem jellemző.

nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
nov. 15. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem tudok pontos valaszt adni, mert keves szlovak ismerosom van. En is ugy tudom, hogy Kelet-SZlovakiaban a fiatalok, 30-40-esek kozott is vannak, talan tobben, mint Magyarorszagon Vagy Nyugat Szlovakiaban, es akik igen, azok komolyan veszik.

De ha adsz par napot, megkerdezhetek par embert.

nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Én budapesti vagyok és Kassatól északra jártam tíz éve. Akkor nem lehetett beférmi a templomba, fiatalokat láttam a templom kapuján kívül állva hallgatták az igét összekulcsolt kézzel.


Az elmúlt három évben itt Budapesten is rosszabb lett a helyzet, még a gyakorin is érezhető több lett a sátánista.

nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, megkerdeztem par embert.

Kelet-Szlovakiaban sokkal tobben jarnak templomba, mint Kozep- vagy Nyugat-Szlovakiaban. Keleten (pl. Kassa, Eperjes) az egyetemistaknak kb. 50%-a vallasos es templombajaro (azt nem lehet tudni, mennyire komolyan hisznek, de a vallast gyakoroljak).

Orszagszerte olyan 25% jar templomba, minden korosztalyra nezve.

Az evangelikus vallas nagyon nyitott es liberalis, a fiatalok nagyon jol erzik magukat, jo gyerek- es ifjusagi programjaik vannak. Egyik, akit megkerdeztem, egy szlovak tanarno, aki egy kelet-szlovakiai evangelikus gimnaziumban tanit. Szerinte a gyerekek szeretnek odajarni es az egyhazi programokra is.

A ket fo felekezet a romai / gorog katolikus es az evangelikus. A katolikusoknak kotelezo is minden vasarnap menni, es betartjak.

Tehat valoszinuleg ugy van, ahogy az 5-os is irta:

"Kassatól északra jártam tíz éve. Akkor nem lehetett beférmi a templomba, fiatalokat láttam a templom kapuján kívül állva hallgatták az igét összekulcsolt kézzel."

nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

" de a vallast gyakoroljak"


Ezt hogy érted hogy gyakorolják? Külön hittan órákra járnak vagy csak vasárnaponként a templomba mennek?

nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

itt arra ertettem, hogy jarnak templomba


azt irta az illeto, hogy ennyien jarnak templomba (egyetemistak 50%), es hogy nem lehet tudni, mennyire eros a hituk, lehet, hogy vannak, akik csak kotelessegtudatbol vagy hagyomanybol jarnak, de mindenkeppen "komolyan veszik a vallast"

nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!