Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 10/mennyire szereted יהוה-t?

10/mennyire szereted יהוה-t?

Figyelt kérdés

nov. 21. 23:38
 1/9 Lucifer-666 ***** válasza:
37%
Hogy kit? Egy japán vagy koreai idolról van szó?
nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez a szimbólum nem Isten neve barátom. Gondolkodj! isten neve nem írható le néhány szimbólummal. Nem. Isten neve az nem más, mint amit fel tudunk fogni Jézus Krisztusból. Egy egész emberi élet isten neve, a legvégén egy keresztel. A feltámadás pedig már maga Isten.

Isten Jézus életében mutatkozott be a világnak.

Ez emberi nyelvre lefordítva ezt jelenti:

"Cső, haverok! Én vagyok!"

nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
1Tim 3:16 És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: יהוה megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.
nov. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
JHVH
nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyira szeretem, ahogy Jézus tanította: „Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből...” (Lukács 10:27)
nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#1 Nem, Isten.
nov. 22. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Ki az a NIN'??
dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dorkász06 ***** válasza:

Igen, nagyon szeretem, mert ez a négy héber mássalhangzó (tetragramma) Isten nevét jelenti. A Bibliában eredetileg ez több mint 6000 alkalommal volt leírva. Ez mutatja azt, hogy ez nagyon fontos.

Maga Isten jelentette ki a nevét, és a nevének a jelentését. Ezt az 1. Mózes 3: 13- 15- ben olvashatjuk.

dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelent JHWH-t.

Nem jehovát..

dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!