Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel az ima erejében?

Hiszel az ima erejében?

Figyelt kérdés

Tudományos kísérletekkel alátámasztották, hogy az ima nem hat objektív dolgokra, mégis sokan imádkoznak. Viszont a kutatások megállapították azt is, hogy mindez attól is függ, hogy miért imádkozik az illető. Ha ugyanis saját egészségéért, akkor jelentkezik egy kb. 10%-nyi placebóhatás. S bár a placebóhatás valóban jelentkezik, amikor a saját gyógyulásáért imádkozik valaki, de ha másért, akkor már nem jelentkezik. A saját magunkért való imádkozás tehát azonos azzal, mikor beveszünk egy gyógyszert, amiről azt hisszük, hogy segít, pedig nem. Viszont gyengébb hatása van, mint az önszuggessziónak, amikor azt mantrázod, hogy egészséges vagyok, nem lehet bajom, erős a szervezetem ahhoz, hogy ezt a bajt meggyógyítsa. Ez esetben az ima esetében gyengébb hatást mértek, talán azért mert az érintettek mástól várták a segítséget, ahelyett, hogy maguk is tettek volna érte valamit. Tehát az idegrendszerünk képes adott esetben meggyógyítani a testünk, az ima viszont nem.

A küldő dolgok esetében pedig egyáltalán nem hat az ima.

Az egyik ilyen kísérlet például arról szólt, hogy egy perselybe bedobott pénz melyik tartályba esik. A szerkezet úgy volt kialakítva, hogy egyforma esélye volt a pénznek bármelyik tartályba esnie. Az egyik tartály a hitközségben élő szegény gyerekek megsegítésére ment, a másik tartalmát pedig a kísérletet végzők elitták. A pénzt a kísérleletet végzők adták. Egyúttal megkérték a hívőket is, hogy imádkozzanak azért, hogy a gyerekeknek szánt tartályba essen a pénz. A kísérlet végén megállapították, hogy ugyanannyi pénz gyűlt össze mindkét tartályban.

Egy másik kísérletben azért kellett imádkozni a hívőknek, hogy egy dobókockával hatost dobjanak és felajánlották, hogy ha szignifikánsan több lesz a hatos, akkor támogatni fogják a templom rendbehozatalát. A végeredmény az lett, hogy hiába imádkoztak a hívők,nagyjából ugyanannyi dobás jutott minden számra.



dec. 16. 13:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Nincs hitem.

Tudom a teremtés erejéről.


Amúgy milyen kis rafkós szavazati lehetőségeket adtál meg. Nem lehet úgy szavazni, hogy ne oltsa be magát az ember. :DD

dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Finom-e a kumquat fagyi?


Ehhez meg kell kóstolni és ismerni kell a te ízlésedet.


Ilyen,az ima ereje is.


Ha azt,egy "kozmikus kisinas"varázsszavának képzeled,nem működik.


Az ima ereje nem a Mindenhatót manipulálja,hanem az imátkozó embert hangolja át Isten hullámhosszára.


Pl. Életem során volt néhány ember,aki ellenségeként viszonyult hozzám és néhány esetben én is átvettem ezt az attitűdöt. Amint ezt észrevettem magamon, imádkozni kezdtem ezekért az emberekért isteni áldásokért,jó egészségükért,békéjükért. Ők nem minden esetben változtak meg,de én minden esetben elkezdtem előbb,vagy utóbb szeretni őket. Megszűnt a rossz érzésem velük szemben.

Ez,100%-ban működik!


Az imádságra Isten 3 féleképpen válaszol:

1.Alig vártam,hogy eszedbe jusson,hogy kérd! Végre! Örömmel teljesítem!


2.Jó kérés,de még nincs itt az ideje teljesítni. Muszáj várnom a teljesítéssel!


3. Butuska! Te nem tudod mit kértél! Én a javadat akarom s ezért semmiképpen nem teljesítem ezt!


Isten minden imánkat hallja,de Ő jobban tudja mi hasznos és jó nekünk!

dec. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Köszönöm szépen az értelmes megfogalmazást, 22-es! Hasonlót akartam írni pluszban, de te megtetted.


Annyit tennék hozzá, hogy a tudomány a természeti erők, törvények működésével foglalkozik; próbálja modellezni, szabályokba foglalni, amit tapasztal. Meg tudja jósolni, hogy én mit fogok tenni? Nem. Isten is egy személy, NEM EGY ÖNTUDATLAN ERŐ, amivel kísérletezni lehet.

Felmerült bennem az a lehetőség, ha segített is volna a Mindenség Király, az úgysem lenne hiteles, jön rá valami magyarázat. A tudomány sosem fogja bizonyítani az menny és föld Urának létezését, hisz természeti törvényeket vizsgál. Az Isten természetfeletti.


"Ő azonban így felelt: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, ha a halottak közül támad fel valaki, annak sem hisznek." (Lk 16, 31)

dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%

IstenGyermeke1!


Köszönöm!

Soli Deo glória!

dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!