Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szombatisták vagy adventistá...

Kenorcsi kérdése:

A szombatisták vagy adventisták hiszik - e a Szentháromságos Egy Istent? Hiszik-e a második isteni személyt Jézust és a harmadik isteni személyt a Szentlelket? Szent könyv-e számukra a Biblia? Szekták-e ezek?

Figyelt kérdés
dec. 16. 14:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:

#30

sajnos egyik #29 kérdésre sem válaszoltál

jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

31.Hsz!


Válaszoltam:


"6 napon át munkálkodnak és a 7-en -az Úr szombatján- megpihennek."

febr. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:

#32

nem kértem/kérek a Bibliából idézetet

csak azt kérdezem, ha a Felekezet egyik tagja elmegy a Felekezet üdülőjébe egy szerdai napon, akkor mit csinál?

köszönöm

febr. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik,szerdán van a váltás.(Addigra készítik el aedett helyeken a sátrukatz üdülőt,a következő turnus fogadására.


A tábor vezetőjével megegyeznek az anyagiakról és be lehet költözni a megfelelő üdülőbe.(A csórók a sötét beálltakor felverhetik a fedett helyeken a sátrukat és megehetik a fizető vendégek által megmaradt érintetlen vacsorát. A pénzesebbek beköltözhetnek a 4 ágyas furnérházakba,míg a gazdagok a kőépületekbe,ahol a folyosón,még fürdőszoba is van.)


Az első nap az ismerkedés napja.

Az esti rövid áhitat után beszélgetés éjfélig. Az üdülő kapuját 22 órakor irgalmatlanul bezárják. A kint maradt kószálók mászhatnak kerítést.


Lellén van egy fagyizó,ahol messzeföldön a legfinomabb fagyit árulják.

A kísértések netovábbja!


A fagyizás közben jöhet a közeli ismerkedés és a kerítésmászás.


Gondolom mélyebb részletekre nem vagy kíváncsi!

febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim válasza:

#34

köszönöm

nem vagyok mélyebb részletekre kíváncsi

és megértettem, hogy a Felekezet tagjai pihen(het)nek hétköznapokon

febr. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim válasza:

#34

most újra elolvastam:

a csóróknak miért kell várni a sötétedésig? miért nem verhetik fel a sátraikat fényes nappal?

és jól értem, hogy minden tipikus "nyaralásos dolog" csak naplemente után lehetséges? ha igen, mit csinálnak az ott nyaraló Felekezeti tagok pl. csütörtökön napközben?

köszönöm

febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

36.Hsz!


A város sráckoromban tiltotta a sátorverést az üdülő területén így miattuk vártunk sötétedésig.

Mindenki úgy nyaralt a szabadsága idején,ahogy neki jól esett,a keresztény erkölcsök keretein belül.

febr. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:

#37

köszönöm

febr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:

#37

ezek hány éves emlékek?

és mi a helyzet mostanában, pl. 2023 nyarán?

ápr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Hasonló,csak valamivel liberálisabb.


Mintegy 45 éves emlékek.

ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!