Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kérdéssel lehet megfogn...

Kenorcsi kérdése:

Milyen kérdéssel lehet megfogni a szombatistákat/adventistákat, hogy ellen tudjunk állni a hittérítésüknek? Mi az amiben teljesen különböznek a református vagy a katolikus vallastol? A Jehova szektahoz hasonlítanak?

Figyelt kérdés
dec. 19. 11:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
83%
Mond azt, hogy nem érdekel aztán kész. Hogyha más a vallásod vagy szimplán nem érdekel tudasd vele, nem kell ezt túl gondolni.
dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
90%
Azt szoktam mondani, hogy nem szeretnék erről beszélni senkivel, mert a vallás magánügy. Eddig egy alkalom kivételével mindegyik megértette. Az az egy meg becsöngetett újra, hogy akkor beszélgessünk arról, hogy miért gondolom a vallást magánügynek. Neki mondtam, hogy ha megint becsönget, rendőrt hívok. Elnézést kért és elment.
dec. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
26%

Isten elsősorban más embereken keresztül keres minket...

Alapjáraton Jézust kell követni, ha megérzed hívó szeretetét.


Amúgy meg, ha Isten élne már Benneteket mitől és kitől kellene tartanotok?

Végre megbékélnétek a Mennyei Atyánkkal és élveznétek Jézus minden értelmet felülhaladó

békességét.

Legyetek Jézus tanítványai, ez az igazi kihívás!

dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
30%

12:17

Offold magad! Itt nem az a lényeg, hogy Jézus vagy más, hanem az, hogy ki mit tart fontosnak és mi szerint akar élni. Nem az a megoldás, hogy márpedig elfogadod és békéljetek meg vele....

dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
12%

Öszinte részvétem, ha ilyen a hozzáállásod Jézusról.

Köszi, hogy bevállalod Isten haragját.

dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Kedves valaszadók. A kérdésem itt most az leginkább, hogy szekta-e a Hetedik Adventista Egyház? Hasonlít - e a Jehovakhoz? Ez azért érdekel, mert bekerul a családba előreláthatólag egy adventista és mi reformatus és katolikusok vagyok. Elég faramuci helyzet...
dec. 19. 17:31
 7/69 anonim ***** válasza:
59%

Igen szekta.

Lehet akár feszegetni az alapítójuk rettentően példamutató életvitelét.


Milyen értelemben hasonlít a Jehovákra?

Olyan értelemben, hogy távol maradni az ilyen szervezetektől, abban hasonlít rájuk.

dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
76%
Miért gondolod, hogy kihívást jelent majd ellent állni a térítésüknek? Nekem elég szilárd hitem van, soha az életben nem tudna eltéríteni se egy adventista, se egy jehovás, se egy pünkösdis.
dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
21%

Nem hinném, hogy kősziklára van állítva a lábad, mert akkor tudnád Kit kérdez.

Amúgy meg szerintem nem ülnek a nyakadon úgy sem.


De hogy itt senki nem gyúr az örök életre, pedig tovább fog tartani, mint a földi létünk.


Egy dicsekvésem van, hogy ismerem Jézus Krisztus, aki beírta a nevemet az Életnek könyvében. Szívesen megosztom ezt a hitemet Bárkivel, Jehova tanúival, Pünkösdiekkel...

Imádom Őt, aki kereszthalált halt értünk annyira szeretett!

Áldás, békesség! Erős vár az én Istenem!

dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kenorcsi!


Miért akarod megfogni az adventistákat?

Miért nem hagyod ezt arra,akinek révén bekerül a családodba?


Szerinted a te vallásod,vagy a családodban megjelenő vallások üdvözítenek valakit?


Hidd el,egyetlen vallás sem üdvözít,sem a katolikus,sem a református,sem az adventista!

Egyedül Jézus Krisztus képes üdvösséggel megajándékozni!


Az adventisták alapvető különbsége minden más vallástól,hogy Krisztushoz igyekeznek vezetni s nem valláshoz és azok szent hagyományaihoz,szokásaihoz.


Bár az adventisták is a milleri mozgalomból eredtek,mint a JT,de olyan alapvető kérdésekben,mint Jézus istensége,Jézus követése eltér tanításban és gyakorlatban-hitéletben.


Alapvetően el kell düntened önazonosságodat: Vallási fanatikus vagy,aki a vallását tűzzel,vassal megvédi,vagy Krisztus követője vagy!


Ha ez utóbbi,akkor CSAK Őt kell ismerned és minden,ami idegen Tőle,az idegen tőled.

dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!