Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan hol találom a Bibliáb...

Pontosan hol találom a Bibliában azt, amikor a jövőről van szó (a háborúkról, Jézus 2. eljöveteléről stb.)? Es azt ahol a sátánról/ördögről és démonokról írnak?

Figyelt kérdés

dec. 23. 16:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Pál levele a Kebelbelieknek..
dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
A Biblia továbbra se egy jövendőmondó jóskönyv
dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2 nem ezt mondtam, annak ellenére, hogy neked így jött le...
dec. 23. 19:06
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért keresel benne ilyen részeket?

Amúgy háborúról elég sok helyen van szó, nekem pl a zsidók honszerző háborúja jutott eszembe, amikor elfoglalták Kánaán földjét.

dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 KZitus ***** válasza:
51%

Szia

A Máté 24 és a Lukács 21 fejezetei nagy része (van ami az 1. században teljesedett be) napjainkban teljesedik.


Itt pedig Sátánról olvashatsz bővebben: [link]

dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

#5

Ez a Jehova tanúinál 150 éve folyamatosan "napjainkban" teljesedik. Biztos, hogy jó az értelmezésetek?

dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 KZitus ***** válasza:
45%

#6

Olvasd el a Bibliában.

dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Megtettem, az őrtorony nélkül :)
dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Szia !

Zitus már írta a Máté 24. és a Lukács 21. fejezeteit, én kiegészítem azzal, hogy ezekre az eseményekre később a Jelenések könyvében is utal a Biblia, a jelenések 6: 3,4 -a tűz színű ló és lovasa "elveszi a békét a földről" Jelenések 6: 5,6 a fekete ló és lovasa a háborúk nyomában járva éhséget hoz, Jelenések 6: 7,8 a fakó ló és lovasa jelképezi a halált, és az okokat is olvashatjuk utána:"öljenek hosszú karddal (háborúk) ,élelmiszerhiánnyal és járvánnyal..."

dec. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:

Újra szia 😀

Szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy mint feljebb írták, a Biblia más részei is írnak a mai helyzetről, sőt még az okairól is, miért történnek azok az események, amelyekből annyira nyílvánvalóan látszik, hogy ma ennek a világrendszernek az utolsó napjait éljük, pl. a 2Timóteusz 3:1-5 versei kimondottan az utolsó napokról ír. Elolvashatod, és végig gondolhatod azokat az emberi tulajdonságokat, amelyek oly nehézzé teszik az életet.

De óvatosságra is intenek az utolsó napokkal kapcsolatban minket, ma élő embereket.

pl. a Máté 24-ből:

4,5. Jézus pedig így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, nehogy bárki is félrevezessen titeket, mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: »Én vagyok a Krisztus«, és sokakat félrevezetnek.

11.Sok hamis próféta lesz, és sokakat félrevezetnek,

14. És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég.

36.Senki sem tudja, melyik az a nap, és melyik az az óra, sem az ég angyalai, sem a Fiú, csak az Atya.

38,39. Mert amilyenek az özönvíz előtti napok voltak – az emberek ettek és ittak, nősültek és férjhez mentek, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, és semmit nem vettek észre, míg el nem jött az özönvíz, és el nem söpörte mindnyájukat –, olyan lesz az Emberfiának a jelenléte is.

vagy a Péter apostol figyelmeztetése:

"Először is ne kerülje el a figyelmeteket, hogy az utolsó napokban lesznek olyanok, akik gúnyolódni fognak, a saját kívánságaik szerint élnek, és ezt mondják: „Hol van az ő megígért jelenléte? Hiszen azóta, hogy ősapáink meghaltak, minden pontosan úgy megy, mint a teremtés kezdetétől fogva.” 2Péter 3:3,4

Szóval nem a szellemi alvás idején élünk. Krisztus azt mondta: "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."

Vagyis, a megmentés egyetlen eszköze a Biblia alapos kutatása, így Isten a szelleme által segít megérteni a Bibliát. Nincsen másik út!

dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!